Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Spalio » 9

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl gyvenimo pabaigoje žmones traukia į gimtąsias vietas

Didelis amerikiečių mokslininkų eksperimentas parodė, kad kai žmogus supranta, jog jam liko nedaug laiko kokiam nors veiksmui, pavyzdžiui, vakarienei restorane keliaujant arba iš esmės visam likusiam gyvenimui, jis mieliau renkasi pažįstamas, o ne naujas vietas.

Ankstesniais tyrimais nustatyta, kad vidutinis žmogus mieliau renkasi naują patirtį nei pažįstamą (pvz., dar nematytą filmą nei jau matytą, jei turi vienodą prieigą prie abiejų). Tačiau kai žmonės supranta, kad procesas netrukus baigsis, jie linkę rinktis pažįstamus daiktus ir pažįstamas vietas, o ne nepažįstamas, nustatė Čikagos universiteto (JAV) mokslininkai. Tyrimas paskelbtas žurnale "Journal of Personality and Social Psychology".

Mokslininkai atliko keletą eksperimentų, kuriuose iš viso dalyvavo 5889 žmonės. Pirmajame tyrime 500 savanorių internete ir 663 koledžų bei verslo mokyklų studentų buvo paprašyta perskaityti hipotetinius scenarijus, kuriuose jie turėjo rinktis tarp naujos ir pažįstamos patirties: pavyzdžiui, skaityti naują romaną ar dar kartą perskaityti seną mėgstamą, aplankyti naują miestą ar miestą, kurį gerai pažinojo ir kurį kažkada pamėgo.

Pusei dalyvių buvo pasakyta, kad jie tiesiog turi rinktis tarp senos ir naujos patirties, o kita pusė galvojo, kad tai bus paskutinė galimybė perskaityti tam tikrą romaną arba aplankyti tam tikrą miestą. Visais atvejais antrosios grupės dalyviai pirmenybę teikė jau pažįstamai patirčiai, o ne naujai.

Atlikdami šiuos eksperimentus tyrėjai neapsiribojo vien hipotetiniais klausimais ir tyrė tiriamųjų elgesį tiek laboratorinėse, tiek realiose situacijose. Pavyzdžiui, vieno eksperimento metu savanoriams buvo pasakyta, kad jie gaus dovanų kortelę į restoraną, tačiau tik kitam mėnesiui.

Tuo pat metu vienai grupei buvo pranešta, kad jie turės nedaug galimybių apsilankyti įmonėje, o kitai grupei nieko panašaus nebuvo pasakyta. Dėl to 67 proc. pirmosios grupės respondentų pirmenybę teikė pažįstamam restoranui, o ne naujam (palyginimui, antrojoje grupėje "seną" įstaigą pasirinko tik 48 proc. respondentų).

Mokslininkai mano, kad šis poveikis atsiranda ne tik dėl to, kad pažįstami dalykai atrodo patikimesni: pasirinkimas tarp seno ir naujo verčia mus susimąstyti apie tai, kas mums svarbiausia.

paranormal.lt

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl gyvenimo pabaigoje žmones traukia į gimtąsias vietas / ©Getty images

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau