Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Lapkričio » 20

Seniausi maisto gaminimo įrodymai rodo, kad mūsų protėviai mėgo gerai iškeptą žuvį

Izraelio mokslininkai pirmadienį atskleidė, kad ankstyvieji žmonių protėviai, gyvenę prieš 780 000 metų, mėgo gerai iškeptą žuvį, o tai, anot jų, yra ankstyviausias įrodymas, kad gaminant maistą buvo naudojama ugnis.

Archeologai nesutaria, kada tiksliai mūsų protėviai pradėjo gaminti maistą, nes sunku įrodyti, kad senovinis židinys buvo naudojamas maistui ruošti, o ne tik šildytis.

Tačiau kulinarinio meno atsiradimas žymi svarbų posūkį žmonijos istorijoje, nes manoma, kad maistas tapo lengviau kramtomas ir virškinamas, o tai labai prisidėjo prie vėlesnės mūsų ekspansijos visame pasaulyje.

Anksčiau pirmuosius "galutinius įrodymus" apie maisto gaminimą pateikė neandertaliečiai ir ankstyvieji Homo sapiens prieš 170 000 metų, teigiama naujame tyrime, paskelbtame žurnale "Nature Ecology and Evolution".

Tyrimas, kuriame ši data nukeliama daugiau nei 600 000 metų atgal, yra 16 metų trukusio pirmosios autorės Irit Zohar, Tel Avivo universiteto Steinhardto gamtos istorijos muziejaus archeologės, darbo rezultatas.

Per tą laiką ji sukatalogavo tūkstančius žuvų liekanų, rastų Gešer Benot Jaakovo (Gesher Benot Ya'aqov) vietovėje Izraelio šiaurėje.

Netoli Jordano upės krantų esančioje vietovėje kadaise telkšojo ežeras, kuriame rastas senovinių žuvų fosilijų lobis padėjo tyrėjų komandai ištirti, kada tiksliai pirmieji virėjai ėmė išradingai darbuotis virtuvėje.

"Tai buvo tarsi dėlionė, kurioje vis daugėjo informacijos, kol galėjome sukurti istoriją apie žmogaus evoliuciją", - AFP sakė Zohar.

"Noras gaminti"?

Pasak jos, pirmoji užuomina atsirado vietovėje, kurioje "beveik nebuvo žuvų kaulų", bet buvo daug dantų.

Tai galėtų rodyti maisto ruošimą, nes žuvų kaulai suminkštėja ir suyra žemesnėje nei 500 laipsnių pagal Celsijų (930 laipsnių pagal Farenheitą) temperatūroje, tačiau jų dantys išlieka.

Toje pačioje vietovėje Zohar kolegė rado apdegusių koklių ir kitų įrodymų, kad anksčiau čia būta židinio.

Dauguma dantų priklausė tik dviem ypač didelėms karpių rūšims, o tai leidžia manyti, kad jie buvo atrinkti dėl "sultingos" mėsos, sakoma tyrime. Kai kurių karpių ilgis viršijo du metrus.

"Lemiamas" įrodymas buvo gautas ištyrus dantų emalį, sakė Zohar.

Londono gamtos istorijos muziejuje mokslininkai naudojo rentgeno spindulių miltelių difrakcijos metodą, kad išsiaiškintų, kaip kaitinimas keičia emalį sudarančių kristalų struktūrą.

Palyginę rezultatus su kitų žuvų fosilijomis, jie nustatė, kad dantys iš pagrindinės ežero zonos buvo veikiami 200-500 laipsnių Celsijaus (400-930 Farenheito laipsnių) temperatūros.

Tai kaip tik tinkamas intervalas gerai iškeptai žuviai.

Ar mūsų pirmtakai kepė, keptuvėje kepė, troškino ar troškino žuvį, kol kas nežinoma, nors tyrimas rodo, kad jie galėjo naudoti kokią nors žeminę krosnelę.

Manoma, kad ugnį pirmą kartą įvaldė Homo erectus maždaug prieš 1,7 mln. metų.

Tačiau "kadangi ugnį galima valdyti šildymui, tai nereiškia, kad ją galima valdyti maisto ruošimui - jie galėjo valgyti žuvį šalia ugnies", - sakė Zohar.

Tuomet žmonių protėviai kaulus galėjo įmesti į ugnį, sakė tyrime nedalyvavusi Prancūzijos nacionalinio gamtos istorijos muziejaus archeozoologė Anais Marrast.

"Visas klausimas dėl ugnies poveikio yra tas, ar tai susiję su atsikratymu liekanomis, ar su noru pasigaminti maistą", - sakė ji.

Iliustracija, kurioje matyti, kaip homininai išnaudoja ir ruošia Luciobarbus longiceps (didysis baravykas, Cyprinidae) paleo Hula ežero pakrantėje (iliustracija - Ella Maru). Kreditas: Tel Avivo universitetas

AFP

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 19:41 Pasipiktinimas, kai Jungtinės Karalystės "Citizens Advice" liepia darbuotojams nešioti lyties įvardžių ženklelius
Jungtinės Karalystės tarnyba "Citizens Advice" susidūrė su darbuotojų pasipiktinimu po to, kai jiems buvo nurodyta nešioti ženklelius su lyties įvardžiu.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:44 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti, jei nusprendėte atleisti neištikimybę
Niekada nemaniau, kad galėčiau susigrąžinti neištikimą vyrą. Visada norėjau būti stipri moteris, galinti pastovėti už save ir išvaryti neištikimą vyrą pro duris. Bet tada atleidau savo buvusiajam, kai jis mane apgavo. Ši patirtis mane daug ko išmokė,...

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau