Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2021 » Vasario » 11

Afrikietė išradingai panaudoja plastiko atliekas – gamina itin tvirtas plytas

Nzambi Matee iš Kenijos nusibodo laukti kol šalies vyriausybė išspręs plastiko taršos problemą, todėl pati ėmėsi veiksmų.

„Man atsibodo būti nuošalyje,“ – sakė ji.

Moteris sumanė iš perdirbto plastiko pagaminti plytas. Šiam tikslui ji atidarė fabriką Kenijos sostinėje.

„Mūsų produktas yra nuo penkių iki septynių kartų tvirtesnis už betoną,“ – sako Matee, Nairobyje įsikūrusio „Gjenge Makers“ fabriko, plastiko atliekas transformuojančio į patvarias statybines medžiagas, įkūrėja.

Afrika, fabrikas, gamyba, gamybos linija, Perdirbimas, Plastikas

© UN Environment Programme | Stop kadras

„Yra tų atliekų, kurios nebegali būti apdirbamos, kurios nebegali būti perdirbamos. Tai mes ir gauname,“ – pasakojo Mate, eidama pro plastiko atliekų prikrautus maišus.

Šias atliekas Matee nemokamai gauna iš pakuotes gaminančių gamyklų, o iš kitų perdirbėjų gaunamą plastiką ji sumoka pati.

Afrika, fabrikas, gamyba, gamybos linija, Perdirbimas, Plastikas

© UN Environment Programme | Stop kadras

Jos fabrikas per dieną pagamina 1500 plytų, į kurias papuola pačios įvairiausios plastiko rūšys.

Tai yra didelio tankio polietilenas, naudojamas pieno ir šampūnų butelių gamyboje; mažo tankio polietilenas, dažnai naudojamas sausų pusryčių ar sumuštinių maišelių gamyboje; polipropilenas, kuris naudojamas virvėms, atverčiamiems dangteliams ir kibirams gaminti.

Tačiau ji nedirba su polietileno tereftalatu arba PET, dažnai naudojamu plastiko buteliams gaminti.

Afrika, fabrikas, gamyba, gamybos linija, Perdirbimas, Plastikas

© UN Environment Programme | Stop kadras

Plastiko atliekos yra maišomos su smėliu, kaitinamos ir tuomet suspaudžiamos į plytas, kurios parduodamos skirtingomis kainomis, priklausomai nuo jų storio ir spalvos. Pavyzdžiui, jų įprastinės pilkos plytos kainuoja 850 Kenijos šilingų (apie 7,70 JAV dolerių) už kvadratinį metrą.

Medžiagų inžinierė Matee, kuri pati sukūrė savo naudojamas mašinas, sakė, kad nuo įsteigimo 2017-aisiais jos fabrikas perdirbo 20 tonų plastiko atliekų.

Ji planuoja pasipildyti dar viena, didesne gamybos linija, kuri galėtų patrigubinti gamybos pajėgumus.

Šaltinis: Gismeteo.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau