Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Teisė | Patarimai » 2023 » Kovo » 27

Ar daigintas bulves galima virti ir valgyti? Štai atsakymas

Ar daigintas bulves galima virti ir valgyti?

Netinkamai laikomos bulvės gali kaupti labai nuodingą medžiagą - solaniną.

Pavasarį bulvės neišvengiamai sudygsta, todėl kyla klausimas, ar galima valgyti tokius šakniavaisius, nes atsargų dar yra, o iki naujo derliaus liko keli mėnesiai.

Ką daryti su šiomis daržovėmis, sužinokite toliau pateiktame "Styler" straipsnyje.

Ar sudygusios bulvės gali pakenkti?

Netinkamai laikomose bulvėse gali susikaupti labai nuodingos medžiagos, vadinamos solaninu. Ją lengva pastebėti žalsvuose gumbuose. Tačiau daigai taip pat turi šios medžiagos, ypač kai gumbai patenka į šviesą.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad daigintos bulvės palaipsniui netenka maistingųjų medžiagų. Bulvienojai sudžiūsta, susiraukšlėja ir praranda maistines bei skonines savybes.

Jei gumbai sudygę, prieš gamindami maistą turėtumėte su jais elgtis atsargiau: būtinai pašalinkite daigus, o dar geriau - išpjaukite akutes (likus maždaug 1 cm) iš tos vietos, kur jie sudygę.

"Daigų sudėtyje yra glikoalkaloidų - junginių, kurie, valgant juos dideliais kiekiais, gali sukelti tam tikrą toksinį poveikį", - sako kulinarijos ekspertas Brianas Silnessas.

Kokių bulvių tikrai neturėtumėte valgyti

  • Jei bulvė yra minkšta liečiant, gležna ar susiraukšlėjusi, išmeskite ją.
  • Jei perpjovėte bulvę ir ji atrodo žalia, taip pat turėtumėte ją išmesti.

Tačiau jei gumbai sudygę, bet vis dar tvirti, nesusiraukšlėję, o patys daigai maži, juos galima virti ir valgyti. Tik nepamirškite nupjauti sudygusių dalių.

Kaip geriausia laikyti bulves?

Laikydami būtinai pasirūpinkite, kad bulvės "kvėpuotų". Tam reikės popierinio, medžiaginio ar tinklinio maišelio arba popierinės dėžės.

Daržoves laikykite tamsioje, vėsioje vietoje. Jei tai rūsys, maišai neturėtų būti dedami ant žemės, o tam, kad cirkuliuotų oras, reikalingi padėklai. Svarbu, kad bulvės nesušaltų, nes bus sugadintas jų skonis, o atšilus suges ir patys gumbai.

Vis dėlto visiškai neleisti joms sudygti nepavyks, nes tai natūralus procesas.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau