Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Kovo » 8

Brandi ir nebrandi meilė: nuo poreikio iki savęs priėmimo

„Myliu tave, nes tu man esi labai reikalingas“. Nebrandi meilė – tai spąstai, kurių pagrindas yra vidinis poreikis. Jeigu norite sukurti tvirtus santykius, būtina suvokti, kuo skiriasi brandi meilė nuo nebrandžios.

Kai kurie žmonės kaupia vienus nesėkmingus santykius po kitų, nes nesupranta, kad meilė neranda sau vietos ten, kur žmogus neišmoko priimti savęs. Brandūs jausmai reikalauja susitaikymo, drąsos ir žinių. Tačiau žmonės dažnai teikia pirmenybę kitiems dalykams: potraukiui, aistrai ar paprastam norui būti su kuo nors.

NEBRANDI MEILĖ: poreikio pagimdytas prisirišimas

Pagrindinė problema žmonių, kuriems būdinga nebrandi meilė, yra tai, kad jei niekada nesijaučia mylimi taip, kaip jie patys to norėtų. Jie nuolat jaučiasi nepatenkinti ir apgauti.

Jų istorija susideda iš nuolatinių nesėkmių, dėl kurių jie jaučia dar didesnį nusivylimą. Iš čia kyla vis stiprėjantis jų įsitikinimas, kad niekas negali jų suprasti ir pamilti.

Jų sąmonėje nuolat sukasi mintis: Niekas manęs nemyli taip, kaip noriu“. Bet nė vienas negalvoja apie kitą problemą. Turbūt reikėtų savęs paklaust: „Gal net aš negaliu pamilti savęs, kaip turėčiau?“

Nebrandi meilė kyla iš poreikio: žmogui reikia, kad jį kas nors mylėtų, pritartų jo poelgiams, kad jis jaustųsi svarbus ir reikalingas. Jo savivertė ir pasitikėjimas priklauso nuo kitų žmonių vertinimo.

Tokie žmonės nenormaliai dievina savo partnerį ir būna pasirengę viską dėl jo padaryti. Emocinis aklumas verčia žmogų gyventi dėl mylimojo. Panašūs santykiai susiklosto ir tarp tėvų bei vaiko. Nesusiformavusi asmenybė gali sprogti iš pavydo, pulti į isteriją, kai jį apims baimė tapti nemylimam ar išduotam.

Svarbu pridurti, kad nebrandi meilė – dar vienas romantinių santykių požymis. Šiuo atveju abu partneriai ieško savo geriausios pusės, kuri galėtų juos išgelbėti nuo visų rūpesčių, tarytum viskas vyktų pasakoje. Tokia santykiai sukelia rimtų bėdų, daugybę klaidų ir nusivylimų.

BRANDI MEILĖ: troškimas, atsirandantis kaip savirealizacijos rezultatas

Kelias nuo nebrandžios iki brandžios meilės – ilga kelionė, kuri padeda žmogui tapti kompetentingam šioje srityje. Jis eina per praradimus, netektis ir bėdas gerovės link, nuo nepriteklių iki pasitenkinimo. Kodėl taip yra? Todėl kas brandžiai mylintis neieškos sau partnerio, kad pasijustų laimingas. Jis ir taip jaučiasi esąs visavertė asmenybė. Toks žmogus taip pat neieško ir nesistengia gauti ko nors iš partnerio, nes viską, ko trūksta nebrandžiai asmenybei, jis jau turi. Jis pats gali aukštai įvertinti save, pripažinti savo privalumus ir trūkumus.

Kurdami santykius du tokie žmonės tai daro ne iš poreikio, o iš savo noro. Jų tikslas – surasti artimą žmogų, su kuriuo galėtų dalytis savo gyvenimo kelią. Jeigu tai pavyksta, abu partneriai būna laisvi ir patenkinti. Jie surado vienas kitą ir gali būti kartu toje laimėje, kuri jau yra ir kurią dar galima didinti kartu.

Nebrandi ir brandi meilė: kaip pereiti iš vieno etapo į kitą?

Emocinis brandumas neateina su amžiumi ar dėl išgyventų kančių. Ir vis dėlto kai ką įmanoma padaryti, kad nebrandi meilė išsivystytų į brandžią.

Patys dirbkite su tomis savybėmis, kurias norite matyti partneryje. Jeigu norite tikros meilės, tai turite patys atitikti savo reikalavimus. Iš pradžių pamilkite save. Jeigu ieškote linksmo, protingo, rūpestingo ir savimi pasitikinčio, pirmiausia patys tapkite tokiu žmogumi. Liaukitės ieškoti kito, kad jis kompensuotų jūsų trūkumus. Jūs galite savarankiškai semtis energiją ir džiaugsmą.

Tapkite žmogumi, kurį norite matyti šalia.

Didinkite savo savivertę. Kaip rašė Erichas Frommas, nebrandi meilė – tai pozicija, pagrįsta mintimi: „Aš myliu todėl, kad mane myli“. Brandi meilė turi kitą prasmę: „Mane myli todėl, kad aš moku mylėti; mane myli todėl, kad aš myliu save“.

Sveika savimeilė, savo vertės pojūtis ir vienatvės baimės atsikratymas – štai pagrindiniai momentai, kurie sudaro pagrindą sveikiems santykiams. Jie padės surasti naujų galimybių asmeninei raidai. Meilė, kuri atmeta į šalį baimes, asmeninius poreikius ir tuštumą, sugeba sukurti vietą, kurioje nebus skausmo.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

17.04.2021 laikas 08:03 Covid-19 injections are spreading new “variants” of coronavirus
The illegitimate White House, in collusion with the mainstream media, is continuing to fearmonger with endless Wuhan coronavirus (Covid-19) propaganda, the latest narrative being that scary new “variants” of the alleged virus require more layers of masks and more vaccines. These so-called variants, ...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau