Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Kovo » 9

Kai kuriems žmonėms pasivaikščiojimas per miegus baigiasi ir tragiškai: kaip šį reiškinį aiškina mokslas?

Vaikščiojimą per miegus mokslininkai sieja su miego trūkumu arba psichikos negalavimais, pavyzdžiui, nerimu.

Vaikystėje per miegus pasivaikšto maždaug 5 proc. žmonių, tačiau daugeliu atvejų naktinės ekskursijos suaugus baigiasi. Žmonės vaikšto per miegus būdami gilioje, besapnėje miego stadijoje. Tebemiegodami ir būdami nesąmoningi, jie gali kelias minutes vaikštinėti ir kalbėti ar netgi užsiimti sudėtinga veikla, pavyzdžiui, stumdyti baldus, apsirengti, gaminti maistą.

2005 m. Jungtinėje Karalystėje mergaitė miegodama įlipo į kraną. Dažniausiai per miegus pasivaikščioję žmonės grįžta į lovą ir miega toliau. Paprastai kitą rytą pabudę jie savo naktinių nuotykių neprisimena.

Suaugusieji vaikštinėti per miegus dažniausiai pradeda, jei ilgą laiką patiria miego trūkumą, todėl vienas geriausių kovos su vaikščiojimu per miegus būdų – gerai ir ilgai miegoti. Mokslininkai rado sąsajų tarp vaikų vaikščiojimo per miegus ir vėlyvo centrinės nervų sistemos vystymosi. Suaugusiųjų atveju mokslininkai šį reiškinį sieja su psichikos sutrikimais, tokiais kaip šizofrenija ir nerimas.

Be to, kai kurie tyrimai rodo, kad migrenos kamuojami žmonės linkę dažniau vaikščioti per miegus. Vis dėlto tai tėra pavieniai tyrimai, neleidžiantys susidaryti aiškaus bendro vaizdo. Kol kas mokslininkai negali tiksliai paaiškinti, kodėl žmonės vaikšto per miegus.

Nors keli žmonės vaikščiodami per miegus yra nukritę nuo laiptų ar iškritę per langą, mokslininkai nemano, kad šis reiškinys savaime yra žalingas. Jam nereikia jokio specialaus gydymo, jei naktiniai pasivaikščiojimai nepradeda kelti pavojaus pačiam žmogui ar aplinkiniams.

Naujausiame „Iliustruotojo mokslo“ numeryje skaitykite

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau