Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Patarimai » 2025 » Balandžio » 22

Kaip dažnai skalbti patalynę ir rankšluosčius?

Reguliarus patalynės ir rankšluosčių skalbimas yra būtinas ne tik švarai, bet ir jūsų sveikatai. Šviežiai išskalbta patalynė gerina miego kokybę, o švarūs rankšluosčiai padeda išvengti bakterijų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip dažnai reikia skalbti šiuos daiktus ir kokie metodai yra efektyviausi.

Kodėl svarbu skalbti patalynę?

Ekspertai, tokie kaip Sleep Foundation, rekomenduoja keisti patalynę kas savaitę arba bent kas dvi. Reguliarus skalbimas pašalina dulkių erkutes, kurios gali sukelti alergijas, akių sudirgimą ar odos bėrimus. Ypač tai aktualu peršalimo metu, kai patalynėje kaupiasi prakaitas ir bakterijos.

Švari patalynė lovoje

Kada skalbti dažniau?

Ligos metu patalynę reikėtų keisti kas 2–3 dienas, skalbiant ne žemesnėje kaip 60 °C temperatūroje, kad būtų sunaikintos bakterijos. Taip pat verta dažniau skalbti, jei turite alergijų ar jautrią odą. Dulkių erkutės klesti nešvarioje patalynėje, todėl reguliarumas yra būtinas.

Rankšluosčių skalbimo taisyklės

Rankšluosčius rekomenduojama skalbti po trijų panaudojimų, t. y. maždaug du kartus per savaitę, jei prausiatės kasdien. Drėgni rankšluosčiai, ypač sporto krepšiuose, tampa bakterijų veisykla. Žmonėms su egzema ar jautria oda patariama skalbti dar dažniau.

Patarimai švariems rankšluosčiams

  • Išdžiovinkite rankšluosčius prieš dėdami į skalbinių krepšį.
  • Reguliariai valykite skalbimo mašinos būgną ir stalčių.
  • Prieš skalbimą rankšluosčius išpurtykite, kad skalbiklis geriau įsiskverbtų.
  • Naudokite actą arba audinių minkštiklį bakterijoms naikinti.
  • Neperkraukite skalbimo mašinos, kad užtikrintumėte švarą.

Ekologiški skalbimo sprendimai

Norint sumažinti poveikį aplinkai, rinkitės ekologiškus skalbiklius ir skalbkite žemesnėje temperatūroje, jei nėra būtinybės naikinti bakterijas. Pasak EPA, šiuolaikinės skalbimo mašinos su HE (High Efficiency) technologija taupo vandenį ir energiją, išlaikydamos aukštą švaros lygį.

Išvada

Reguliarus patalynės ir rankšluosčių skalbimas yra paprastas, bet efektyvus būdas rūpintis savo sveikata ir gerove. Laikydamiesi šių patarimų, galite užtikrinti švarą, sumažinti alergijų riziką ir mėgautis gaivumu namuose.

Kaip dažnai keičiate patalynę ar rankšluosčius? Pasidalinkite savo patarimais ir sužinokite daugiau apie sveiką gyvenimo būdą svetainėje Paranormal.lt! Taip pat prenumeruokite @gamtosgarsai ir mėgaukitės gamtos vaizdais!

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-12-11 laikas 14:22 Receptai Kalėdinis meduolinis keksas su grietine
Nei vienas per Kalėdas prie stalo sėdintis neatsisakys tokio skanaus, drėgno ir minkšto kekso gabaliuko, kuris yra patiekiamas prie kavos ar arbatos puodelio. Toks keksas yra gaminamas su grietine, tad gaunasi itin drėgnas bei gar...

Skaityti daugiau

2017-11-01 laikas 17:40 Receptai Medus, kiaušinis gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Sviesto, Kiaušinio trynių, Miltų, Medaus

Skaityti daugiau

2019-06-26 laikas 21:32 Receptai Šviežios bulvės kepimo popieriuje. Kažkas naujo tavo virtuvėje!
Skanus šviežių bulvių patiekalas. Jis labai paprastas ir labai skanus. Aš savaite valgau tokias bulves ir dar neatsibodo. Kvapnios bulvės su apskrudusia odele ir minkštu vidumi. Labai skanu!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau