Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2023 » Vasario » 19

Ši nauja branduolių sintezės raketa padės mums ištrūkti iš Saulės sistemos dar per mūsų gyvenimą

Bendrovės sukurtos branduolinės sintezės raketos gali leisti žmonijai netolimoje ateityje palikti Saulės sistemą.

kosmosas, mokslas, fizika, astronomija

Branduolių sintezės būdu varomos raketos gali būti arčiau, nei manote.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Jungtinės Karalystės raketų gamintoja "Pulsar Fusion" gavo pinigų iš Jungtinės Karalystės kosmoso agentūros, kad padėtų kurti "integruotas branduolių dalijimusi pagrįstas elektros energijos sistemas, skirtas elektros varomajai jėgai".

Siekdami įgyvendinti savo ekologiškos raketų technologijos koncepciją - branduolių sintezės varomąją jėgą - jie bendradarbiaus su Kembridžo ir Sautamptono universitetais, taip pat Branduolinės energetikos tyrimų centru (Nuclear AMRC).

Projekto "Pulsar Fusion" tikslas - vieną dieną branduolinę sintezę panaudoti hipergarsinių raketų technologijai sukurti. Saulė ir žvaigždės branduolinės sintezės būdu jau daugelį amžių gamina milžiniškus energijos kiekius.

Kaip teigiama "Pulsar Fusion" pranešime spaudai, "nors branduolinė sintezė gali būti energijos dilemos sprendimas, ji taip pat yra orbitoje esančių palydovų valdymo ir giliojo kosmoso tyrimų sprendimas. Pasak [Pulsar], branduolių sintezės varomoji jėgainė yra vienintelė priemonė, kuria žmonės kada nors per savo gyvenimą galės išskristi iš Saulės sistemos.

Viso pasaulio mokslininkų tikslas - panaudoti branduolių sintezę energijai gaminti Žemėje, tačiau šis tikslas dar nepasiektas. Prieš pasiekiant galutinį tikslą, "Pulsar Fusion" gali tekti palaukti šios technologijos patobulinimų, tačiau ji taip pat gali sustiprinti pastangas sukurti komerciškai perspektyvias branduolių sintezės technologijas.

Tuo tarpu įmonė taip pat gamina įvairius raketinius variklius. Tarp jų yra didžiausias ir galingiausias kada nors Europoje išbandytas elektrinis erdvėlaivio variklis, kurį 2021 m. nepriklausomai atliko Sautamptono universiteto mokslininkai, vykdydami vyriausybės finansuojamą projektą.

"Pulsar Fusion" sukurtame "žaliajame" hibridiniame raketiniame variklyje deginami didelio tankio polietileno (HDPE) degalai, deguonis ir azoto oksidas (N2O). Kontroliuojamu slėgiu oksiduotas skystis per valdymo vožtuvą tiekiamas į degimo kamerą.

Beveik 2021 m. lapkritį įmonė sėkmingai išbandė savo variklį Kranfildo ginkluotės bandymų ir vertinimo centre (Cranfield Ordnance Test and Evaluation Centre, COTEC) - Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos valdomame kariniame įrenginyje Solsberyje, Viltso valstijoje. Prieš tai ji sėkmingai užbaigė pasaulinę demonstraciją kosmoso pramonės klientams Šveicarijoje.

"Pulsar" sukūrė ir išbandė galingiausius Europoje elektrinius varomuosius variklius, - paaiškino "Pulsar" operacijų vadovas dr. Jamesas Lambertas (James Lambert).

"Šios mūsų variklių portfelio dalies derinimas su branduolių dalijimosi reaktoriaus technologija puikiai atitinka bendrovės įgūdžius, todėl džiaugiuosi, kad tai pripažino UKSA. 

Šis projektas padės mums užmegzti ryšius ir surinkti svarbių duomenų, kurie padės įgyvendinti mūsų ilgalaikius branduolinės sintezės varomosios jėgos užmojus."

Be to, praėjusių metų rugsėjį "Pulsar Fusion" gavo JK vyriausybės finansavimą, skirtą padėti kurti Mach-7 Macho efekto Holo efekto stūmiklį (angl. Hall Effect Thruster, HET), plazminių palydovų variklius, kurių dalelių išmetamųjų dujų greitis siekia 20 km/s. Artimiausiu metu įmonė nori išbandyti savo variklius kosmose.

Branduolinės sintezės raketos prototipas - tai, ką JK raketų kompanija jau anksčiau yra nurodžiusi, kad tikisi sukurti iki 2025 m. 

Naujausiame pranešime spaudai teigiama, kad įmonė yra įsitikinusi, jog gali sukurti "branduolių sinteze pagrįstą infrastruktūrą ir varomąsias technologijas", kurių reikia, kad branduolinės sintezės raketas būtų galima naudoti "greičiau nei per ketverius metus".

Jei tai pavyks, ši technologija gali būti pritaikyta ir Žemėje, o tai pakeistų ir keliavimo kosmose, ir energijos gamybos Žemėje būdus.

Šaltinis

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau