- 12.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 864 Peržiūrų
- Komentarai
Šių metų vasario 18-ąją NASA marsaeigiui „Perseverance“ palietus Raudonosios planetos paviršių prasidėjo istorinė misija.
Marsaeigiui tiriant Marso paviršių, senovės gyvybės formų tolimoje planetoje ženklų ieškantys mokslininkai naudojasi duomenimis, kurie buvo surinkti kur kas arčiau namų – prie ežero pietvakarinėje Turkijoje.
NASA teigia, kad mineralai ir uolienų nuosėdos Saldos ežere, yra artimiausias Žemėje aptinkamas atitikmuo to, kas randama Jezero krateryje, kuriame nusileido kosminis erdvėlaivis ir kuris, kaip manoma, kadaise buvo užlietas vandeniu.
Iš Saldos ežero surinkta informacija gali padėti mokslininkams, kurie ieško fosilizuotų mikrobinės gyvybės formos pėdsakų, išsaugotų nuosėdose, kurios, kaip manoma, buvo susikaupusios aplink deltą ir seniai išnykusį ežerą.
„Salda... bus tarsi galingas analogas, kuriame mes galėsime mokytis ir gauti informaciją,“ – „Reuters“ sakė Thomas Zurbuchen iš NASA.
2019 metais Amerikos ir Turkijos mokslininkų komanda tyrimą atliko pakrantėse ežero, kuris dėl savo žydro vandens ir balto smėlio pakrančių yra vadinamas Turkijos Maldyvais.
Mokslininkai tiki, kad nuosėdos aplink ežerą buvo išgraužtos iš didelių kauburių, kurie buvo suformuoti padedant mikrobams, žinomiems kaip mikrobialitai.
© Bradley Garczynski | NASA
Komanda dirbanti su „Perseverance“ marsaeigiu, kuris yra pati moderniausia astrobiologijos laboratorija, kuri kada nors buvo nuskraidinta į kitą pasaulį, nori išsiaiškinti ar Jezero krateryje yra mikrobialitų.
Jie taip pat sulygins paplūdimio nuosėdas iš Saldos su karbonatiniais mineralais – suformuotais iš anglies dioksido ir vandens, kurie yra esminis ingredientas gyvybei, aptiktais Jezero kraterio pakraštyje.
„Radę kažką su „Perseverance“ mes galime sugrįžti pažvelgti į Saldos ežerą, kad iš tiesų pažiūrėtume į abu procesus, matytume panašumus ir, lygiai taip pat svarbu, skirtumus, kurie iš tiesų egzistuoja tarp „Perseverance“ ir Saldos ežero,“ – sakė Zurbuchen.
Iš Marso dirvožemio išgręžtų uolienų pavyzdžiai bus laikomi ant planetos paviršiaus iki kol jie galės būti paimti ir pristatyti atgal į Žemę dviejų būsimų robotinių misijų metu, vyksiančių anksčiausiai 2031 metais.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau