Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 12

Marsas Žemėje: Turkijos ežere gali slypėti senovinės gyvybės užuominos

Šių metų vasario 18-ąją NASA marsaeigiui „Perseverance“ palietus Raudonosios planetos paviršių prasidėjo istorinė misija.

Marsaeigiui tiriant Marso paviršių, senovės gyvybės formų tolimoje planetoje ženklų ieškantys mokslininkai naudojasi duomenimis, kurie buvo surinkti kur kas arčiau namų – prie ežero pietvakarinėje Turkijoje.

NASA teigia, kad mineralai ir uolienų nuosėdos Saldos ežere, yra artimiausias Žemėje aptinkamas atitikmuo to, kas randama Jezero krateryje, kuriame nusileido kosminis erdvėlaivis ir kuris, kaip manoma, kadaise buvo užlietas vandeniu.

Iš Saldos ežero surinkta informacija gali padėti mokslininkams, kurie ieško fosilizuotų mikrobinės gyvybės formos pėdsakų, išsaugotų nuosėdose, kurios, kaip manoma, buvo susikaupusios aplink deltą ir seniai išnykusį ežerą.

„Salda... bus tarsi galingas analogas, kuriame mes galėsime mokytis ir gauti informaciją,“ – „Reuters“ sakė Thomas Zurbuchen iš NASA.

2019 metais Amerikos ir Turkijos mokslininkų komanda tyrimą atliko pakrantėse ežero, kuris dėl savo žydro vandens ir balto smėlio pakrančių yra vadinamas Turkijos Maldyvais.

Mokslininkai tiki, kad nuosėdos aplink ežerą buvo išgraužtos iš didelių kauburių, kurie buvo suformuoti padedant mikrobams, žinomiems kaip mikrobialitai.

Ežeras, Gyvybė, marsaeigis, Marsas, mikrobai, Mokslas

© Bradley Garczynski | NASA

Komanda dirbanti su „Perseverance“ marsaeigiu, kuris yra pati moderniausia astrobiologijos laboratorija, kuri kada nors buvo nuskraidinta į kitą pasaulį, nori išsiaiškinti ar Jezero krateryje yra mikrobialitų.

Jie taip pat sulygins paplūdimio nuosėdas iš Saldos su karbonatiniais mineralais – suformuotais iš anglies dioksido ir vandens, kurie yra esminis ingredientas gyvybei, aptiktais Jezero kraterio pakraštyje.

„Radę kažką su „Perseverance“ mes galime sugrįžti pažvelgti į Saldos ežerą, kad iš tiesų pažiūrėtume į abu procesus, matytume panašumus ir, lygiai taip pat svarbu, skirtumus, kurie iš tiesų egzistuoja tarp „Perseverance“ ir Saldos ežero,“ – sakė Zurbuchen.

Iš Marso dirvožemio išgręžtų uolienų pavyzdžiai bus laikomi ant planetos paviršiaus iki kol jie galės būti paimti ir pristatyti atgal į Žemę dviejų būsimų robotinių misijų metu, vyksiančių anksčiausiai 2031 metais.

Gismeteo.lt 

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau