Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 18

Mįslingas ežero gausmas daugiau kaip 150 metų yra neįmenama mįslė

Mįslingi garsai, vadinami „Senekos artilerija“ (angl. Seneca Guns), jau daugiau nei 150 metų aidi kai kuriose JAV Šiaurės Karolinos pakrantės dalyse, o kai kurie jų būna tokie galingi, kad drebina langus ir pastatus.

„Senekos artilerijos“ pavadinimas kildinamas ne iš Šiaurės Karolinos, bet iš Senekos ežero, Niujorko valstijoje, kur vyko panašus reiškinys.

Grėsmingieji ežero gaudesio garsai buvo aprašyti dar 1850 metais, rašytojo James Fenimore Cooper apsakyme „Ežero artilerija“ (angl. The Lake Gun“), kur tuomet jie buvo girdimi ištisus šimtmečius.

„Tai garsas primenantis sunkios artilerijos sprogimą, kurio negali paaiškinti joks žinomas gamtos dėsnis,“ – rašė Cooper. „Pranešama apie garsų, duslų, tolimą ir impozantišką garsą. Ežeras atrodo besikalbantis su jį supančiomis kalvomis, kuris savo atsakymą pasiunčia aidu. Niekada nebuvo pateikta jokia įtikinama teorija, kuri paaiškintų šį triukšmą“.

Šiaurės Karolinos pakrantės gyventojai dažnai praneša girdintys panašius sprogimų garsus, kurių paaiškinimai svyruoja nuo tolimų audrų ir žemės drebėjimų iki karjerų sprogdinimų bei karinių pratybų, rašo livescience.com. 

Siekdami pagaliau pasiekti viso to ištakas mokslininkai peržiūrėjo skirtingus liudijimus, siekiančius iki 2013 metų ir sukūrė stebėjimų katalogą.

Tuomet šiuos incidentus jie sulygino su duomenimis, surinktais iš „EarthScope Transportable Array“, 400 atmosferinių sensorių ir seismografų tinklo.

Nors „Senekos artilerija“ gali sukelti žemės virpėjimą, mokslininkai neatrado jokių žemės drebėjimo įrašų, kurie sutaptų su reiškinio liudijimais, kas atmeta galimybę, jog gausmą sukelia drebanti žemė.

Mokslininkai teigia, kad greičiausiai tai yra atmosferinis fenomenas ir jo nesukelia seisminė veikla. Jie daro prielaidą, kad jis sklinda per atmosferą, o ne per žemę.

Vienas iš atmosferinių paaiškinimų galėtų būti bolidai – kosminės uolienos, kurios keliauja taip greitai, kad susidūrę su Žemės atmosfera jie sprogsta. Kita galimybė galėtų būti reiškiniai, kurie kyla vandenynuose, pavyzdžiui, labai didelių bangų smūgiai ar toli nuo krantų griaudžianti perkūnija.

Manoma, kad atmosferinės sąlygos gali būti tokios, kad jos sustiprėja tam tikra kryptimi arba pirmiausia veikią šią lokalizuotą vietovę.

Signalai, siejami su gaudesiu, savo trukme svyruoja nuo maždaug 1 iki beveik 10 sekundžių, o stotis netoli Cape Fear (liet. Baimės kyšulio) fiksuoja ryškiausius signalus.

Keistas sutapimas yra tas, kad būtent šiuo keistu vardu pavadintas Cape Fear regionas susiduria ir su didžiausiu praneštų „Senekos artilerijos“ incidentų skaičiumi. Vis dėlto, sensorių tinklas nebuvo pakankamai tankus, kad tiksliai nustatytų iš kur kyla signalas ir prireiks daugiau duomenų, kad būtų atsekti šie didžiuliai sprogimai.

Tikėtina, kad gaudesio garsus gali sukelti skirtingi dariniai. Pavyzdžiui, kai kurie kariniai lėktuvai, skriejantys regione, peržengia garso barjerą, taigi kai kurie „artilerijos“ garsai iš tiesų gali būti smūginės bangos.

Cape Fear regioną įvardinus, kaip daugiausia žadančią paieškų vietovę, kiti žingsniai link šios dėlionės sprendinio būtų didesnio duomenų kiekio surinkimas per kelerius metus, pasitelkiant mažiausiai trijų stočių masyvą su trimis mikrofonais kiekvienoje iš jų, taip kuo tiksliau trianguliuojant iš kur kyla garsas.

Tačiau bent jau kol kas prie atsakymų tyrėjai dar nepriartėjo ir „Senekos artilerijos“ sprogimai išlieka mįsle.

Gismeteo.lt 

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:35 Kodėl Marsas laikui bėgant išdžiūvo?
Prieš keturis milijardus metų Marse dar buvo daug paviršinio vandens – jūros, upės, lietūs. Prieš tris milijardus metų planetos paviršius buvo panašiai sausas, kaip ir šiandien. Kaip vyko šis procesas?

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 19:23 Kaip pašalinti skausmą be tablečių?

Šis mišinys sumažins sąnarių skausmus po 1 naudojimo! Paruoštą tepalą reikia laikyti šaldytuve ir tepti tik prireikus. Jei skauda galvą, tepkite tepalu smilkinius ir skausmas sumažės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:59 Svogūnų Lukštai Ir Panaudojimo Būdai
Naudingi patarimai naudoti svogūnų lukštus: Veiksmingas šalinimas nuo peršalimo. Greitas kosulio malšinimas. Priešgrybeliniai vaistai. Plaukų struktūrai sustiprinti. Nuo varikozės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:37 Šis metodas leis jūsų nagams atrodyti baltais ir tvirtais!
Kad jūsų nagai atrodytų gerai prižiūrimi ir balti, ilgi ir stiprūs, rekomenduoju šį receptą! Aš pati naudoju, rezultatas įspūdingas!

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 20:14 J&J, AstraZeneca Covid-19 jabs both contain aborted human fetal tissue
Some leaders in the Roman Catholic Church are warning their laity not to be injected with experimental Wuhan coronavirus (Covid-19) chemicals from Johnson & Johnson (J&J) or AstraZeneca because the jabs contain ingredients derived from aborted human babies....

Skaityti daugiau