Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2021 » Vasario » 4

Neįmanoma atplėšti akių: Šendženo panoramą papildys įspūdingi sujungti bokštai – aukštis prilygstantis „Empire State Building“

Architektų biuras „Zaha Hadid Architects“ (ZHA), įkurtas garsiosios architektės Zaha Hadid, ir garsėjantis ypatingo dizainų pastatų projektais, pristatė naują akį traukiantį savo darbą.

Pavadintas „Tower C“, jis sumanytas kaip du sujungti bokštai su daugybe žalumos, kurie pasižymi tvariu dizainu, saulės panelių panaudojimu ir lietaus vandens surinkimo sistema.

„Tower C“ numatytas Šendžene, Kinijoje. Jungtimi sujungtų stiklinių bokštų pora sieks beveik 400 m aukštį, maždaug tokio pat aukščio kaip ir „Empire State Building“.

Kinija, architektūra, Statybos, Dangoraižiai, Technologijos, Mokslas

„ZHA“ architektai pastatų jungtis jau yra panaudoję kituose savo projektuose, pvz., „Opus“ ir „Leeza Soho“.

Pastate įsikurs biurai, prekybos erdvės, pramogų ir maitinimo objektai, viešbutis, konferencijų centras ir kultūros objektai. Bokštuose ir aplink juos vyraus želdiniai, o akvaponiniai sodai bus įrengti kiekviename terasos lygyje, siekiant pagerinti oro kokybę viduje.

„Akvaponiniai sodai visuose terasiniuose lygiuose biologiškai filtruos teršalus iš vietinės aplinkos, siekiant sumažinti teršalus ir daleles patalpose“, - teigia „ZHA“.

„Tower C“ pasižymės kaip tvarus aplinkai pastatų kompleksas, kuriame bus suprojektuotos sudėtingos natūralios vėdinimo sistemos, sumanus apšvietimo stebėjimas, efektyvus aušinimas, lietaus vandens surinkimas ir perdirbimas bei saulės kolektoriai, kurie gamins energiją tiek bokštui, tiek platesnei vietovei.

„Tower C“ dizaino projektas neseniai laimėjo dizaino konkursą ir yra numatytas kaip didesnės Šendženo įlankos plėtros (Shenzhen Bay Super Headquarters Base) dalis, kurioje numatyti biurai, gyvenamieji namai, botanikos sodai ir kt. Kol kas nėra skelbiama, kada projektas bus baigtas.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.04.2021 laikas 18:18 Viena žiauriausių avarijų istorijoje: kaip įvyko „Byford Dolphin“ katastrofa
Norint vykdyti naftos ir dujų operacijas jūroje, reikia įrengti ir prižiūrėti dideliame, maždaug 50 metrų gylyje esančią įrangą. Tam, kad nardytojai pasiektų tokį gylį, jie turi nusileisti ir pakilti ypač atsargiai. Taip pat reikia skirti laiko slėgio sumažinimui, kad išvengtų siaubingos dekompresin...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 17:51 Jei įvyktų tokia nelaimė - skristi į kosmosą taptų nebeįmanoma

Kosminės šiukšlės – neveikiantys palydovai, raketos ir jų dalys – tampa vis didesne problema. Vienas iš didžiausių pavojų yra jų susidūrimai: du objektai, lekiantys kilometrų per sekundę greičiu vienas kito atžvilgiu, susidūrę pažyra į šipulius, kurie gali sunaikinti gretimus objektus...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 21:13 Dinozauras kieme: padaras, kuris atrodo kaip „Velociraptorius“, užfiksuotas kameroje
Krokodilas ar didelis pitonas gali tikrai ateiti į Floridos gyventojo kiemą, tačiau vietoj to, kad pamatytume būtybę, labai panašią į dviejų kojų dinozaurą iš filmo „Jūros periodo parkas“, yra dar vienas nervų sistemos išbandymas....

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 20:30 Indijoje gimė dviejų galvų ir trijų rankų vaikas
Indijos Odišos valstijoje gimė vaikas, turintis labai retą anomaliją. Tiesą sakant, pasirodė du dvyniai, turintys bendrą kūną žemiau šonkaulių.

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 19:59 Kaip škotų hakeris įsilaužė į Pentagono failus ir juose rado informacijos apie nežemišką laivyną.

Kaip škotų hakeris įsilaužė į Pentagono failus ir juose rado informacijos apie nežemišką laivyną. Hakeris rado informacijos apie Žemės kosminį laivyną. Įvyko, Jav, Didžiausias, Karinių, Kompiuterių, Įsilaužimas, Istorijoje, Hakeris-Autistas, Škotijos, Ieškojo, Informacijos, Nso, Ateivius

...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 15:22 Virta kiaušinienė su daržovėmis ir dešrelėmis
Virta kiaušinienė - skamba egzotiškai? Pirmą kartą išgirdus ir man pasirodė kažkas visiškai ne kasdieniško. O pavyko pagaminti tiesiog puikiai. Sotu, itin skanu ir norisi dar.

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 15:12 Raugas naminei juodai duonai

Žinau labai daug virtuvės šeimininkių kurios labai mėgsta kepti duoną, bet mažai iš jų kuri pati gaminasi raugą. Šiandien visiems noriu paneigti mitą, kad raugo gamyba yra itin didelio triūso reikalaujantis darbas. Visiškai ne. Reikia tik laiko, o raugas įrūgs pats.

...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 11:42 Baravykų - grybų sriuba su bulvėmis ir morkomis
Neseniai savo šaldymo kameroje atradau šaldytų baravykų. Labai ir labai apsidžiaugiau. Iškart buvau tikra, kad šeimai pagaminsiu labai skanią ir kvapnią grybų sriubą. Iki šiol gamindama niekada nenaudojau avižinių dribsnių, o šį kartą įdėjau jų kelis šaukštus, tad jie sutirštino sriubą....

Skaityti daugiau