Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2021 » Gruodžio » 8

Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Kinijos užmojai valdyti orus nepatinka šalies kaimynams, nes tai gali sukelti sausras. Kinija gali pasiimti lietų sau, džiovindama tokių šalių kaip Indija žemdirbius. Pernai buvo skelbiama, kad Kinijos orų valdymo programa buvo stipriai išplėsta ir 2025 metais sieks beveik 8,9 milijonus kvadratinių kilometrų.

Dabar Cinghua universiteto mokslininkai skelbia, kad vasarą Kinija šalies Komunistų partijos šimtmečio minėjimui išvalė Pekino dangų nuo debesų ir smogo. Tam panaudota technologija nėra visai nauja - debesyse sėjami sidabro jonai, kurie sutraukia drėgmę ir paskatina lietų. Po jo dangus tampa giedras.

Tai nėra pirmas kartas kai Kinija sėja debesis - tai buvo daroma gausiai prieš 2008-ųjų Pekino Vasaros olimpines žaidynes. Tiesą sakant, šį orų valdymo metodą naudoja ar bent jau bandė ir kai kurios kitos šalys. Tačiau atrodo, kad Pekino orų paruošimas jubiliejui buvo didžiausia toks eksperimentas visame pasaulyje.

Tyrime rašoma, kad liudininkai matė iš kalnų leidžiamas raketas, kurios debesyse ir sėja sidabro jonus. Liepos 1 dieną, kai žmonės matė tas raketas, oro kokybės reitingas buvo pakeistas iš „vidutinio“ į „gerą“. Vidurdienį neblogai palijo, o lietus dažnai padeda sumažinti taršą. Mokslininkai teigia, kad tai priminė dirbtinį lietų.

Debesų sėjimas yra kontroversiška technologija, todėl tai ir laikoma eksperimentu. Nėra tyrimų, kurie nustatytų ilgalaikį tokių veiksmų rezultatą. Kaip dirbtiniai lietų keičia įprastus orų ciklus? Ar dalelės gali pakenkti gyvajai gamtai? Ar išplėtus programą bus paveikta ir klimato kaita?

Neabejotina ir tai, kad šią technologiją galima panaudoti ir kariniais tikslais. Arba kaip spaudimo priemonę šalies kaimynams.

Šaltinis: Technologijos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.01.2022 laikas 20:01 Ramunėlės padės, kai sukandžiojo uodai

Kai įsikėlėme į naują butą, buvome nepaprastai laimingi. Pagaliau turime nuosavą būstą! Dabar viskas bus kitaip. Nors butas miesto pakraštyje, bet gamta netoliese - puiki, pro langą matosi vandens telkinys.

...

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 19:35 Skanus vaistas nuo cukrinio diabeto
Kai anytai buvo nustatytas cukrinis diabetas, pradėjome ieškoti nekenkiančių gydymo metodų - juk “nesėdėsi” visą laiką ant vaistų!

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 18:38 NSO laivynas praskrido žemai virš greitkelio Ilinojaus valstijoje
Vaizdo įrašas (žiūrėti toliau) buvo įrašytas 2021 m. lapkričio 26 d. apie 18 val. vakaro, tačiau tik neseniai pasirodė internete. Pasak liudininko, objektai judėjo visiškai tyliai ir, keisdami formą, judėjo Mičigano ežero link....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 17:52 Paslaptingas Dievų miestas Teotihuakanas
Teotihuakaną statė nežinoma išsivysčiusi civilizacija – taip teigia viena iš paskutinių nusistovėjusių versijų apie paslaptingą senovinį miestą Šiaurės Amerikoje.

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 15:39 Nežinomų dievų pagalba
Stebint naujausius mokslinius atradimus išnykusių civilizacijų tyrinėjimų srityje, tampa akivaizdu, kad klasikinė teorija apie žmonijos vystymąsi neišlaiko jokios kritikos. Seniai žlugo versija, kad dabartinė civilizacija yra visų ankstesnių, egzistavusių prieš ją, karūna....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 13:03 Receptai | Patiekalai Gaminame namuose: Naminė saldinta pistacijų pasta

Maistas privalo būti skanus. Šiais laikas žmonės vis dažniausiai koncentruojasi į grožį, kad net kartais pamiršta skonį. Vis mažiau apie jį visi kalba.

Skaityti daugiau

15.01.2022 laikas 16:59 Receptai | Patiekalai Tobulasis kepinys, kuris niekada nenuvilia! Mielinis velykų pyragas
Kokios Velykos be tikros romo bobos? Tokios bobos - bobos kaip bobos tik be romo, kad visokiausio amžiaus valgytojai galėtų jas ragauti bei vertinti. O įvertintos buvo greitai, dar net nesulaukus Velykų.

Skaityti daugiau

13.01.2022 laikas 22:56 Receptai | Patiekalai Pačios skaniausios orkaitėje keptos varškės spurgos
Tokios orkaitėje iškeptos varškės spurgos yra tikras mano atradimas. Man jos labai patinka, jose nėra tiek daug riebalų, skonis fantastiškas. Pastaruoju metu jos tapo labai pamiltos visos mūsų šeimos. Užsukę svečiai, kuriuos pavaišinau taip pat labai gyrė, vis kartojo, kad prie kavos puodelio jos la...

Skaityti daugiau