Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 1

Billas Gatesas finansuos mokslininkų norus blokuoti saulę - pirmieji eksperimentai prasidės dar birželį

Harvardo universiteto mokslininkai pasiūlė įdomią, bet kiek keistą idėją - blokuoti saulę ir taip kovoti su klimato kaita. Tarp idėjos šalininkų - ir Billas Gatesas, kuris prie projekto prisidės pinigais. Pirmieji eksperimentai gali prasidėjo dar artėjančią vasarą.

Temperatūra Žemėje auga ir niekas nežino, kuo tai baigsis. Mūsų pastangos riboti su klimato kaita siejamas emisijas greitų rezultatų neatneš. Šilumos Žemė daugiausiai gauna iš artimiausios žvaigždės - iš Saulės. Taigi, būtų gerai, jei turėtume termostatą, kurį pasukę galėtume sumažinti šilumą.

Ir štai ką siūlo Harvardo universiteto mokslininkai - stratosferoje reikėtų paskleisti aerozolius, kurie atspindėtų Saulės šviesą ir šilumą, taip efektyviai sumažindami temperatūrą Žemėje. Galbūt tai - pleistras ant šautinės žaizdos, bet niekas nieko nežino, kol nepabandė.

„SCoPEx“ („Stratospheric Controlled Perturbation Experiment“) vardu pavadintas eksperimentas sulaukė ir Billo Gateso dėmesio ir pinigų. Pirmiausia bus atliekamos kompiuterinės simuliacijos, kurios turėtų padėti aiškiau apibrėžti galimus pavojus ir tokios technologijos naudą. Saulės geoinžinerija daug kam nepatiks - negi tikrai galime kištis į gamtos reikalus nepakenkdami patys sau? Tačiau mokslininkai į tokius svarstymus atsako paprastai - žmogaus veikla jau turi įtakos klimatui ir mes jau kenkiame sau.

Po kompiuterinių simuliacijų seks eksperimentas Švedijoje, kuris kainuos apie 20 milijonų dolerių. Manoma, kad balionas su specialia įranga pakils dar artėjantį birželį. Balionas pakils maždaug į 10 km aukštį ir ten atliks įvairius matavimus, susijusius su cheminėmis reakcijomis.

Iš tikrųjų, nors klimato valdymas atrodo kaip šis tas iš mokslinės fantastikos filmų, „SCoPEx“ technologija nėra tokia jau sudėtinga. Pakilęs į nustatytą aukštį balionas paskleistų atspindinčias daleles, kurios blokuotų dalį Saulės šilumos. Mokslininkai kol kas negali pasakyti, kiek tokių balionių reikėtų, kad efektas būtų jaučiamas apskritai. Šiuo metu skaičiuojama, kad „SCoPEx“ balionas paskleistų 2 kg chemikalų (sulfatų ar kalcio karbonato) ir to pakaktų uždengti 1 km ilgio ir 100 metrų pločio plotui. Ir kol kas tai - tik eksperimentas, todėl ir galimas neigiamas poveikis kol kas nėra aptarinėjamas.

Aišku, reikės pagalvoti, kokios atspindinčios dalelės būtų naudojamos ir kaip jos sklaidytųsi. Mokslininkams taip pat reikės išsiaiškinti, ar mažesnis saulės šviesos kiekis nepakenks augalams. Kol kas šią vasarą bus tik išsiaiškinta, ar tokia sistema veiktų apskritai. O tada bus galima pagalvoti ir apie kitas šio reikalo puses.

Šaltinis: Technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 199
avatar
0
1
Tik, klausymas, užblokavus saule, kaip su vitaminas D? Ar nebus dar blogiau, kai žmogus neteks svarbaus antioksidanto? Kuris žmogui būtinas. O, kaip medžių fotosintezė? Gal ateis laikas, kad deguonį jie pradės pardavinėti... Nes jo mums truks... iš kur jis toks atsirado. Turite nuomone? pasidalinkite
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 16:16 Nuo Antarktidos atskilo didžiulis ledkalnis
Penktadienį nuo Antarktidos Brunto šelfinio ledyno atskilo Los Andželo dydžio ledkalnis, tačiau kol kas tikimybė, kad jis nukeliaus didelius atstumus ar užplauks ant seklumos lieka neaiški.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 12:39 Kaip Atpažinti Tau Skirtą Žmogų?
Šiuolaikiniai žmonės gana retai pasikliauja instinktais ir tai visiškai suprantama. Moderniame pasaulyje gana keista pradėti santykius be blaivaus proto. Tačiau ir protas ne visada yra geriausias pagalbininkas – kartais jausmai ignoruojami be reikalo. Tad kaip atpažinti tą vienintelį žmogų?...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 09:08 Turmeric from Bangladesh sometimes contains lead-laced chemical compounds, study finds
American and Bangladeshi researchers found that turmeric is occasionally laced with lead in Bangladesh, one of the world’s leading turmeric-growing regions. In a study published in the journal Environmental Research, the team revealed that most of the surveyed districts added lead to turmeric to mak...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 21:54 Women recently injected with experimental covid vaccines are showing symptoms of BREAST CANCER

A group of Utah doctors have discovered something terrifying in recent mammogram screenings taken at the Breast Care Centre in Salt Lake City, Utah.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 17:18 Sultingi vištienos filė gabalėliai apsukti šonine, kepti keptuvėje
Ko gero nepameluosiu pasakydama, kad tai bene greičiausiai ir lengviausiai pagaminamas vištienos patiekalas su šonine. Mums nereikės nei orkaitės, užteks tik keptuvės. Nuo šoninės vištiena gaunasi aromatinga bei sultinga....

Skaityti daugiau