Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2023 » Liepos » 10

"Nerimą keliantis" septynis kartus padidėjęs Stivenso-Džonsono sindromo atvejų skaičius, susijęs su COVID-19 ir vakcina

"Nerimą keliantis" septynis kartus padidėjęs Stivenso-Džonsono sindrom

Staigus Stivenso-Džonsono sindromo (Stevens-Johnson syndrome / SJS) - reto ir potencialiai mirtino odos sutrikimo - atvejų padažnėjimas gali būti susijęs su COVID-19, padidėjusiu skiepijimų skaičiumi arba vakcinų ar ankstesnės infekcijos nulemtu sumažėjusiu slenksčiu, rodo neseniai žurnale "Burns" paskelbta didelė atvejų serija.

Australijos Konkordo bendrosios ligoninės (Concord Repatriation General Hospital) nudegimų skyriaus tyrėjai iki COVID-19 įvedimo per metus pastebėjo 2-4 SJS, arba toksinės epidermio nekrolizės (TEN), atvejus. Vien per pirmuosius šešis 2022 m. mėnesius tame pačiame nudegimų centre atvejų padaugėjo septynis kartus.

Iš 14 užregistruotų atvejų penki pacientai COVID-19 buvo paskiepyti likus mėnesiui iki SJS/TEN išsivystymo, o trys iš 14 pacientų COVID-19 vakcina buvo paskiepyti prieš mėnesį. Nebuvo pranešta nė apie vieną SJS/TEN atvejį neskiepytam asmeniui.

Tyrėjai teigė, kad dėl ligos retumo ir vaistų, kurie, kaip žinoma, gali sukelti ligą, buvimo ryšį įrodyti sunku, tačiau spartus atvejų skaičiaus didėjimas nuo pandemijos pradžios ir vakcinos platinimo pradžios kelia "nerimą".

SJS/TEN yra sunki padidėjusio jautrumo būklė, kai odoje atsiranda bėrimų, pūslių ir pleiskanų, sudarančių skausmingas vietas, primenančias stiprų nudegimą karštu vandeniu. Gleivinės, įskaitant akis, lytinius organus ir burną, dažnai pažeidžiamos arba smarkiai pažeidžiamos, dėl to prasideda sepsis, plaučių uždegimas, infekcija arba mirtis.

Nors anksčiau SJS ir TEN buvo laikomos atskiromis ligomis, dabar jos yra tos pačios ligos dalis - SJS yra lengvesnė ligos spektro dalis, o TEN - sunkiausia.

Vaistai, įskaitant vaistus nuo epilepsijos, antibiotikus ir priešuždegiminius skausmą malšinančius vaistus, yra pagrindinė SJS/TEN priežastis, tačiau šią ligą gali sukelti ir tam tikri virusai bei vakcinos. Dėl to, kad SJS/TEN gali būti mirtinas, jis laikomas skubia medicinos pagalba, o pacientai gydomi nudegimų skyriuose.

3 mokslininkų teorijos, kodėl staiga padaugėjo SJS/TEN atvejų

Tyrėjai pasiūlė tris teorijas, kodėl staiga padaugėjo SJS/TEN atvejų.

Viruso sukeltas

Pirmoji teorija teigia, kad SARS-CoV-2 virusas gali sukelti SJS/TEN tiesiogiai prisijungdamas prie receptorių, kurie sukelia T ląstelių medijuotą atsaką. Kiti virusai, galintys sukelti SJS/TEN, yra paprastosios pūslelinės virusas, Epšteino-Barro virusas ir gripas.

Vakcinų sukeltas

Antroji teorija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali tiesiogiai jungtis prie ląstelių receptorių, kurie sukelia SJS/TEN, ir paveikti organizmo T ląstelių imuninį atsaką, inicijuojantį SJS/TEN. Šis T ląstelių atsakas pasiekia piką praėjus 7 ir 28 dienoms po vakcinacijos, o tai atitinka pastebėtus atvejus.

Iš trijų atvejų, kurie tyrime buvo priskirti skiepijimui, du pacientai buvo paskiepyti mRNA vakcina, o vienas - virusinių vektorių vakcina per mėnesį nuo SJS/TEN išsivystymo. Mokslininkai publikuotoje literatūroje nustatė dar aštuonis SJS atvejus po COVID-19 vakcinacijos - keturi buvo susiję su mRNA vakcinomis, trys - su virusinių vektorių vakcinomis, pavyzdžiui, "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson", ir vienas - su viso viruso vakcina.

JAV vakcinų nepageidaujamų įvykių pranešimo sistemos (VAERS) duomenimis, nuo 2019 m. gruodžio 14 d. iki 2023 m. birželio 23 d. pranešta apie 198 SJS / TEN atvejus po COVID-19 vakcinacijos. Istoriškai įrodyta, kad VAERS praneša apie mažiau nei 1 proc. faktinių nepageidaujamų įvykių, susijusių su vakcinomis, o tai reiškia, kad galėjo būti ir kitų SJS / TEN atvejų, apie kuriuos nebuvo pranešta.
Slenksčio mažinimas

Trečioji autorių pasiūlyta teorija yra ta, kad užsikrėtus COVID-19 infekcija arba gavus vakciną imuninė sistema "užkrečia" imuninę sistemą, todėl sumažėja slenkstis, nuo kurio vaistas gali sukelti SJS / TEN.

Autorė Megan Redshaw, daktarė, per "The Epoch Times",

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.08.2018 laikas 10:30 Receptai Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo
Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Žagsėjimas liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo, receptai nuo žagsėjimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medici...

Skaityti daugiau

28.07.2019 laikas 14:18 Receptai Skanus abrikosų pyrago receptas. Be svorio!
Paprasčiausias skanus abrikosų pyrago receptas! Gaminame abrikosų pyragą! Gaminu jį kiekvieną savaitgalį! Greitas vasaros pyragas be svorio prie arbatos per 5 minutes + kepimas.

Skaityti daugiau

05.11.2019 laikas 17:58 Receptai Prancūziški Pyragėliai

Visada smagu išbandyti kažką naujo. Tarkime, plikytą tešlą. Jos paslaptis – karštas vanduo ar pienas, dėl kurio susidaro oro tarpų. Šie kepiniai itin minkšti, purūs ir tiesiog tirpsta burnoje. Tad metas ryžtis naujiems sk...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau