Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Hipotezės » 2023 » Gruodžio » 28

Žmogus-biokompiuteris. Ar tiesa, kad mintis yra materiali?

Žmogus-biokompiuteris. Ar tiesa, kad mintis yra materiali?

Sąmonė - tai paslaptinga galia, leidžianti mums mąstyti, samprotauti ir priimti sprendimus. Ji yra tarsi organizatorius, saugantis visą reikalingą informaciją ir padedantis mums orientuotis mus supančiame pasaulyje. Tačiau iš kur ji atsiranda ir ar ji mums priklauso?

JAV mokslininkai teigė, kad jiems pavyko apskaičiuoti žmogaus minties svorį, kuris, pasak jų, yra nuo 10 iki 30 gramų. Tačiau sąmonės fenomenas kelia daug klausimų mokslininkams ir specialistams.

Neurofiziologė Natalija Bechtereva manė, kad smegenys yra savotiška " būtybė būtybėje", kuri veikia pagal savo, mums nežinomus, dėsnius. Yra atvejų, kai žmonės išsaugo protinius gebėjimus, kai nėra smegenų arba kai yra visiška smegenų hidrocefalija. Tai verčia mokslininkus pripažinti, kad sąmonė egzistuoja nepriklausomai nuo smegenų.

Nobelio medicinos premijos laureatas Džonas Eklas (John Eccles) manė, kad psichika nėra smegenų funkcija. Kartu su neurochirurgu Vilderiu Penfieldu jie parašė knygą 'Žmogaus paslaptis', kurioje teigia neabejojantys, kad žmones valdo kažkas už jų kūno ribų.

Kiti neurofiziologai, Deividas Huebelis ir Torstenas Vieselis, nurodo, kad norint suprasti smegenų ir sąmonės ryšį, būtina suprasti, kaip iš pojūčių gaunama informacija yra iššifruojama ir perskaitoma. Tačiau šiuo metu tai tebėra paslaptis.

Dr. Samo Parnio ir jo komandos atlikti eksperimentai parodė, kad žmogaus sąmonė ir toliau funkcionuoja net ir visiškai neveikiant smegenų veiklai. Parnia palygino smegenis su televizijos imtuvu, kuris priima bangas ir paverčia jas garsu bei vaizdais. Tokiu būdu smegenys gali veikti kaip mintis atpažįstantis prietaisas.

Kanados Kvinso universiteto mokslininkai atliko įdomų eksperimentą, kurio metu savanoriams buvo nurodyta žiūrėti į kito žmogaus žvilgsnį. Dauguma tiriamųjų pažymėjo, kad aiškiai jautė žvilgsnio sukeltą spaudimą pakaušyje. Tai rodo, kad mintys ir sąmonė gali daryti poveikį mūsų kūnui.

Sąmonė yra daugiau nei vien smegenų veikla. Tai įrankis, kuris mums suteiktas suvokti pasaulį. Jos mįslės ir paslaptys tebeužminė mokslininkų ir filosofų galvas, ir kol kas negalime iki galo suprasti jos prigimties.

Kiek tiesos tame, kas čia žino.... Turi savo nuomone, komentuok...

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-18 laikas 10:47 Receptai Purūs kotletukai vakarienei iš cukinijos
Tokį skanėstą iš cukinijos tu vargu ar kada ragavai! Purūs kotletukai vakarienei. Skanaus!

Skaityti daugiau

2018-08-21 laikas 10:49 Receptai Liaudiški patarimai virškinimo gydymui
Virškinimas liaudies medicinoje, Virškinimas, liaudiškomis priemonėmis, receptas nuo virškinimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

2020-12-06 laikas 13:37 Receptai Varškiniai keksiukai su mėlynėmis

Šį keksiukų receptą sužinojau iš vienos savo draugės. Dabar vaikai prašo, kad kepčiau tik tokius. Juos tikrai lengva pagaminti, tad vaikai net patys gali juos išsikepti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau