Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Vasario » 24

Šio eterio energija yra beribė ir sunkiai suvokiama.

Šio eterio energija yra beribė ir sunkiai suvokiama

Kokį pavadinimą suteikti naujai jėgos formai, jis nežino, bet sako, kad jos pagrindas yra vibracinė simpatija.

Tarpatominio eterio atradimas buvo pasirengęs pakeisti pasaulį kaip tik tuo metu, kai Amerikoje prasidėjo antroji pramonės revoliucija. Kaip ir legenda apie Niutono obuolį prieš 200 metų, šio revoliucinio elemento atradimas buvo ne kas kita, kaip grynas atsitiktinumas.

Įkvėpimo suteikė kamertonas. 1888 m. Johnas E. W. Keely, kalbėdamas laikraščiui "The New York Times", viską išdėstė paprastai.

 "Atmetus visus techninius terminus, procesas yra paprastas: Aš paimu vandenį ir orą, dvi skirtingo savitojo svorio terpes, ir iš jų generuodamas vibracijas sukuriu poveikį, kuris iš oro ir vandens išlaisvina tarpatominį eterį", - sakė jis laikraščiui. "Šio eterio energija yra beribė ir sunkiai suvokiama. Eterio savitasis svoris yra maždaug keturis kartus lengvesnis už vandenilio dujų, lengviausių iki šiol atrastų dujų, savitąjį svorį."

Tai buvo nepaprastas atradimas - tikriausiai didžiausias XIX a. atradimas - ir jis buvo padarytas pačioje paprasčiausioje vietoje, beveik tokioje pat nepastebimoje, kaip ir jį padaręs žmogus. Keely šaknys buvo kuklios. Gimęs netoli Filadelfijos, jis anksti liko našlaitis per epidemiją ir augo pas senelius. Vėliau dirbo daugybę darbų: dailidė, orkestro vadovas, cirko artistas ir kt.

Jis neturėjo jokio mokslinio išsilavinimo, tačiau dirbdamas mechaniku padėjo pagrindą savo radikalioms teorijoms ir maždaug 2 000 mašinų. Praėjus metams po teorijos sukūrimo, 1874 m. jis pademonstravo ankstyvą prototipą nedidelei Filadelfijoje susirinkusiai miniai.

"Žmonės neįsivaizduoja, kokia galia slypi vandenyje", - spaudai sakė Kelis. "Siūlau trisdešimties vagonų traukinį iš Filadelfijos į Niujorką paleisti mylios per minutę greičiu iš tiek vandens, kiek jo galima laikyti delne."

Eterinis generatorius tikrai atrodė puikiai. Įpylus vandens iš čiaupo į aparatą, jis rodė 10 000 PSI slėgį, paverčiantį vandenį garais ir įjungiantį netoliese esančias mašinas. Keli susirinkusieji vietoje įsigijo "Keely Motor Company". Techniniai terminai, kuriuos Keely vartojo technologijai apibūdinti, buvo tokie pat sklandūs, kaip ir ją maitinantis vanduo - ko gero, to ir reikėjo tikėtis iš patyrusio pašaliečio.

Po dešimties metų Keely pasauliui pristatė garų pistoletą - pasak išradėjo, "500 svarų sveriantį užtaisomą šautuvą". Šešių vandens lašų užteko iššauti 20 kulkų, sveriančių po penkias uncijas. Žiniasklaidai jis pasakojo, kad net jį patį nustebino tai, ką sugebėjo šis prietaisas, o kulkų greitis tik didėjo toliau šaudant.

Šio eterio energija yra beribė ir sunkiai suvokiama

Žiniasklaida paskelbė, kad įrenginio demonstravimas "labai sėkmingas".

 "Mano eksperimentavimo dienos baigėsi, - po kelių dienų Keely sakė žurnalistui, - tai išplėtos mano aktyvią veiklą. Visiška sėkmė jau visai netoli." Toliau jis palankiai lygino tarpatominį eterį su šaunamaisiais milteliais ir nitroglicerinu. Keely Motor Company akcijos vėl pakilo.

Iki 1887 m. Keely atsisakė tarpatominio eterio, nes šio reiškinio panaudojimas buvo nepraktiškas. Tačiau, akcininkų džiaugsmui, jis aptiko dar įdomesnį dalyką.

"Jis nežino, kaip pavadinti savo naująją jėgos formą, bet sako, kad jos pagrindas yra vibracinė simpatija", - rašė laikraštis "The Times", pateikdamas finansinio susirinkimo, kuriame Keely nedalyvavo, protokolą. "Jis neabejojo, kad anksčiau ar vėliau jam pavyks pagaminti įvairaus galingumo variklius, tokius mažus, kad jais būtų galima paleisti siuvimo mašiną, ir tokius didelius bei galingus, kad jais būtų galima plukdyti jūrą, kaip didelių laivų varomąja jėga. Jis vis dar mano, kad galutinė jo sėkmė bus didesnė, nei prognozavo net patys optimistiškiausi jo šalininkai."

Keely'is ir jo technologijos per dešimtmečius įkvėpė nemažai kritikų. Jo neskaidrumas ir nuolat ilgėjantys terminai išradėjo pozicijai nepadėjo - kaip ir tai, kad jis nuolat atsisakydavo bet kokios galimybės pasikalbėti su savo kolegomis mokslininkais.

Ypač "Scientific American" buvo nuolatinis išradėjo koziris. "Niekas taip apgailėtinai nerodo, kad šioje šalyje apskritai trūksta elementaraus mokslinio išsilavinimo, kaip daugelio laikraščių redakcinės pastabos šia tema", - 1875 m. rašė leidinys.

Straipsnis, pavadintas "Keely apgaulė", baigėsi pranašiškai. "Keely" akcijų kaina, kuri vienu metu buvo labai aukšta, - pažymima jame, - "pradeda mažėti, ir po kurio laiko visi gražiai išgraviruoti akcijų sertifikatai neabejotinai atsidurs skudurų ir popieriaus prekeivių rūsiuose."

Kai kito dešimtmečio pabaigoje išradėjas mirė nuo plaučių uždegimo, "Scientific America" apsilankė Keely'io laboratorijose, kad patikrintų savo ilgai kurtas teorijas.

Šio eterio energija yra beribė ir sunkiai suvokiama

"Daugelis mūsų vyresnių skaitytojų prisimena, kad nuo pat pradžių šis žurnalas griežtai pasisakė prieš Keely maniją ir, kaip manome, labai sėkmingai stengėsi sustabdyti tokį akivaizdų visuomenės apgaudinėjimą, jei ir negalėjo visiškai užkirsti jam kelio", - rašoma žurnale. "Mes nurodėme, kad visus Keely gautus rezultatus galima pakartoti naudojant suspaustą orą atitinkamuose aparatuose, o 1884 m. Keely pistoleto atveju atlikome eksperimentus, kurie įrodė, kad bent jau šiuo atveju buvome teisūs."

Netrukus po to, kai buvo paskelbta ataskaita, "Keely Motor Company" buvo likviduota - tai buvo galutinė jo amžinojo judėjimo mašinų pabaiga.

Šaltiniai:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.06.2019 laikas 21:12 Receptai – Patiekalai Naminis kondensuotas pienas per 15 minučių

Ar vis dar perkate kondensuotą pieną parduotuvėse? Sužinojęs apie šį receptą nustojau tai daryti. Gaunasi labai skanus, o ruošiau tik 15 minučių. Be to, jis labai panašus į sovietinį sutirštintą pieną, kurio, deja, tokio parduo...

Skaityti daugiau

20.12.2017 laikas 15:51 Receptai – Patiekalai Receptai lieknėjantiems (pupalaiškio, gencijono)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Organizmo valymas. Ingredientai: trapiojo pupalaiškio, melsvojo gencijono, jonažolės žiedų ir lapų, paprastosios kraujažolės žiedų ir lapų, gysločio lapų, apynio spurgų.

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 14:26 Receptai – Patiekalai Skatinanti prakaitavimą arbata (ramunėlės, juoduogio šeivamedis)

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, prakaitavimas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau