Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Vasario » 27

Senovinės platinos kaukės paslaptis

Senovinės platinos kaukės paslaptis

Berlyno (Vokietija) Etnologijos muziejuje saugoma maždaug 200-800 m. pr. m. e. datuojama platininė kaukė, kilusi iš La Tolitos (Ekvadoras).

Įdomu tai, kad JAV standartų biuras atliko šio priešistorinio artefakto lydinio tyrimą ir nustatė, kad Amerikos indėnai prieš septynis tūkstančius metų turėjo krosnis, galinčias sukurti net 9000 laipsnių Celsijaus temperatūrą.

Tačiau vis dar lieka paslaptis, kaip toks technikos laimėjimas buvo įmanomas tokiu tolimu laikotarpiu, 5000 metų prieš Kristų.

Platina - tai sidabriškai balto atspalvio taurusis metalas, kuris yra vienas brangiausių ir rečiausių planetoje. Jo pavadinimas kilęs iš ispaniško žodžio "platina", kuris reiškia "mažas sidabras", nes ispanų konkistadorai šį metalą laikė netinkamu.

Auksas, rastas sulietas kartu su platina, buvo laikomas netinkamu naudoti, nes jo nebuvo galima išvalyti nuo "mažojo sidabro".

Platina, cheminis elementas, kurio atominis skaičius 78, priklauso periodinės cheminių elementų sistemos 10 grupei ir 6 periodui. Šis taurusis metalas yra sidabriškai baltos spalvos, labai ugniai atsparus ir kietas, galintis kristalizuotis į kubines gardelės.

Iš anksto įkaitinus platiną galima valcuoti ir suvirinti. Be to, šis elementas gali sugerti kai kurias dujas. Platina taip pat yra baltos spalvos retųjų žemių metalas ir priklauso metalų grupei, kuriai priklauso rutenis, rodis, paladis, osmis ir iridis.

  • Jos tankis 21,45 g/dm3.
  • Pilkšvai baltos spalvos.
  • Atomo spindulys - 0,138 nm.
  • Platinos lydymosi temperatūra yra daugiau kaip -1769C.
  • Savitoji šiluminė talpa - 25,9 J.
  • Virimo temperatūra - 4590C.

Ekvadore buvo aptikta papuošalų, pagamintų iš platinos, todėl kyla klausimas: kaip Amerikos indėnai galėjo pasiekti daugiau kaip 1770 laipsnių pagal Celsijų (3218 laipsnių pagal Farenheitą) temperatūrą, reikalingą šiam metalui išlydyti?

Reikėtų pažymėti, kad platinos lydymas Europoje buvo įgyvendintas tik prieš du šimtmečius.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.08.2018 laikas 09:02 Receptai Liaudiški patarimai reumato gydymui

Reumatas liaudies medicinoje, Reumatas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo reumato, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 20:06 Receptai Nuostabus pyragas su sūriu, kurį galima kepti kiekvieną dieną

Pasigaminkime skanų pyragą su sūriu. Receptas labai paprastas. Vaikai, šį pyragą mėgsta labiausiai!

Skaityti daugiau

13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau