Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 4

Atlantų statulos

Atlantų statulos

Tula yra senovės Toltekų tautos sostinė Mezoamerikoje. Didžiulės, iki penkių metrų aukščio bazalto statulos vaizduoja karius ant laiptuotos platformos.

Šios statulos liudija apie kadaise šiame regione gyvavusią labai išsivysčiusią civilizaciją. "Atlantų" rankose galima pamatyti kažką panašaus į pneumatinį plaktuką.....

Šiuolaikiniai mokslininkai "nepastebi" šio akivaizdaus panašumo, tačiau jis daug ką paaiškina. Taip pat ir tai, kaip senovės Mezoamerikoje buvo pastatyti visi šie neįtikėtini architektūriniai statiniai.

Mezoamerikos architektūros srityje negali nesižavėti mįslingomis atlantų figūromis. Šios akmeninės skulptūros, primenančios klasikines Atlaso ar Atalantos figūras Europos architektūroje, toltekų kultūroje užima ypatingą vietą. Garsiausių šių hipnotizuojančių figūrų pavyzdžių galima rasti senoviniame Tulos mieste, esančiame dabartinėje Meksikoje.

Atlantų istorija apima įvairias Mezoamerikos kultūras, įskaitant olmekų, majų, actekų ir toltekų. Nors Tula yra jų egzistavimo viršūnė, būtent olmekai pirmieji iškalė šias mįslingas skulptūras, kaip liudija Potrero Nuevo vietovėje rastas reljefas.

Pažymėtina, kad Čičen Itzos majai taip pat sukūrė savų šių "atlantinių" figūrų versijų, o tai rodo, kad šis architektūrinis motyvas buvo plačiai paplitęs. Be to, actekai sėmėsi įkvėpimo iš šių mįslingų skulptūrų, kurdami karių statulas, kurios labai panašios į senovinius atlantų atvaizdus.

Atlantų figūros iš Tulos išties kelia baimę: jos yra daugiau kaip 4,5 m aukščio ir sveria po kelias tonas. Figūros iškaltos iš bazalto - regione gausiai paplitusios vulkaninės uolienos - ir vaizduoja baisius karius, pasipuošusius drugelių antkrūtiniais, plunksniniais galvos apdangalais, ginkluotus ginklais ir įrankiais. Iš pradžių šios figūros buvo pastatytos Ketsalkoatlio piramidės viršuje ir tarnavo kaip šventyklos stogo atramos.

Šių milžiniškų figūrų sukūrimas liudija apie Toltekų civilizacijos įvaldytą pažangią akmens raižybos techniką. Manoma, kad jos buvo sukurtos naudojant įrankius, pagamintus iš obsidiano - kietesnės už bazaltą medžiagos. Sudėtingos figūrų aprangos ir aksesuarų detalės liudija apie toltekų amatininkų įgūdžius ir kruopštumą.

Atlantų figūrų paskirtį ir simboliką suponuoja daugybė teorijų. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad jos vaizduoja toltekų karius, o kiti - kad jos simbolizuoja keturis dangaus nešėjus toltekų mitologijoje. Atsižvelgiant į tai, kad šios figūros užima svarbią vietą Ketzalkoatlio piramidės viršūnėje, labai tikėtina, kad jos buvo labai svarbios.

Figūrų datavimas buvo nustatytas atlikus stratigrafinę analizę, t. y. ištyrus dirvožemio sluoksnius, kuriuose buvo rastos skulptūros. Ši analizė rodo, kad figūros buvo pastatytos toltekų civilizacijos zenite, X-XII mūsų eros amžiuje.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.06.2019 laikas 19:26 Receptai – Patiekalai Bulviniai blynai

Bulvinių blynų receptas. 200 g varškės (skystesnės, pakeliuose) dėkite į dubenėlį, ištrinkite šakute ir atskieskite šlakeliu pieno. Pagardinkite druska ir gerai išmaišykite. Skanaus!

Skaityti daugiau

24.09.2019 laikas 07:21 Receptai – Patiekalai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

12.07.2019 laikas 19:15 Receptai – Patiekalai Ilgai ieškojau tokio recepto! Grikių ir pievagrybių kotletai

Gaminame namuose. Grikių ir pievagrybių kotletai. Lietuviški patiekalai tavo namuose. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus, dedame smulkintą svogūną, pievagrybius, tarkuotą morką ir pakepiname 8-10 minučių...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau