Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 11

Žvaigždžių vartai: paslaptingi "Saulės vartai" senoviniame Tiahuanaco mieste Bolivijoje

Paslaptingi

Keturių tūkstančių metrų aukštyje, pietinėje Titikakos ežero pakrantėje Bolivijoje, yra senovinis Tiahuanako miestas. Praeityje jis buvo didžiulės imperijos ir pažangios civilizacijos, klestėjusios nuo II iki X mūsų eros amžiaus, sostinė.

Šis miestas buvo vienas svarbiausių centrų prieš Amerikos kolonizaciją ir užėmė dabartinių Peru ir Čilės teritoriją. Didžiulės šventyklos griuvėsiuose mokslininkai aptiko paslaptingą megalitinį statinį, vadinamą Saulės vartais. Jau daugelį metų archeologai bando įminti šios neaiškios struktūros, kurią legenda vadina pirmąja, atsiradusia Žemėje po baisios katastrofos, paslaptį.

Ką šiandien žinome apie vietą, per kurią vidurdienį, žiemos saulėgrįžos dieną, praeina naujai gimusios Saulės spindulys? Andų legendose ši vieta apibūdinama kaip žmonijos lopšys. Pasak senovės tekstų, dievas Viracocha sukūrė viską ir sukūrimo vieta pasirinko Tiahuanaco miestą.

Paslaptingi

Praeityje čia gyveno daugiau nei 20 000 žmonių. Miestas klestėjimo laikotarpį pasiekė V-IX a. Jis buvo pastatytas iš įspūdingų tašytų akmenų ir turėjo sudėtingą požeminę drenažo sistemą.

Archeologai nerimauja dėl šių griuvėsių amžiaus ir aršiai diskutuoja. Iš pradžių, kai šie griuvėsiai buvo atrasti, jie buvo datuojami 14 000 metų prieš Kristų. Tačiau modernesni tyrimų metodai rodo, kad jie greičiausiai datuojami nuo III a. pr. m. e. iki I mūsų eros amžiaus.

Iš pradžių senovinį Bolivijos miestą Tiahuanaką XVI a. viduryje atrado Pedro Cieza de Leonas. Tyrinėtojai atstatė sugriautą milžinišką arką, kuri gulėjo ant žemės, ir dabar ji atrodo taip, kaip šiandien. Vartai buvo iškalti iš vieno andezito vulkaninės kilmės akmens bloko.

Mokslininkai teigia, kad šis monolitas sveria mažiausiai 10 tonų. Tačiau tiksli šių vartų vieta pirminiu laikotarpiu vis dar nežinoma.

Ant vartų pavaizduotos būtybės panašios į žmones su stačiakampiais šalmais, jos turi susuktas uodegas, o už nugaros - sparnus. Vartus vainikuoja dievybės atvaizdas, galbūt inkų dievo Virakočos ar kito saulės dievo. Dievybės veidą supa saulės spinduliai, o kiekvienoje jo rankoje yra lazda.

Paslaptingi

Kai kurie ekspertai mano, kad Saulės vartai buvo naudojami kaip kalendorius, ir net vadina juos Kalendoriaus vartais. Tai prasminga, tačiau jei tai tiesa, tai pagal šį kalendorių metus sudarė 290 dienų, o kiekvieną mėnesį - 24 dienos.

Yra ir kitų teorijų, kurios teigia, kad šie vartai buvo portalas į kitą dimensiją, galbūt į dievų šalį.

Paslaptingi

Daugumoje nuotraukų ir piešinių vartai jau iškasti, o centrinis praėjimas niekuo neužpildytas. Tačiau 1903 m. nuotraukoje matyti, kad centrinė dalis užtverta.

Paslaptingi

Pastebima, kad "kultūrinis sluoksnis" siekia nemažą aukštį, o praėjimas, pro kurį pasirodė "saulės dievas", uždarytas.

Pirmasis variantas - patys žmonės nutraukė bendravimą su dievais, netgi užblokavo "žvaigždžių vartus", kad dievai negalėtų pro juos praeiti.

Antrasis variantas - gyventojai išnyko, galbūt sekdami paskui savo saulės dievą pro "žvaigždėtus vartus" į naująjį pasaulį, o likę šventikai užblokavo praėjimą, kad nutrauktų ryšį su dangumi.

O, ką jūs manote?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.11.2017 laikas 10:36 Receptai Arbata nuo kosulio (alavijas, beržas, liepa)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Kosulys. Ingredientai: medėjančio alavijo lapai, beržo pumpurai, liepos žiedai, medus, alyvuogės.

Skaityti daugiau

18.09.2019 laikas 07:18 Receptai Obuolių blynai su traškia plutele

Nulupkite obuolį, supjaustykite jį kubeliais, dėkite į blynų tešlą ir išmaišykite. Į įkaitintą keptuvę dėkite dalį tešlos, formuokite norimo dydžio bynus ir ant jų viršaus dėkite trupinių masės. Kai blynai apkeps, apverskite ju...

Skaityti daugiau

13.08.2019 laikas 21:36 Receptai Bandelės su kopūstais. Labai skanu!
Bandelės su kopūstais receptas. Toliau, kaip visada: gaminame bandeles, kepame juos aliejuje (jo turėtu būti tiek, kad bandelės būtų visiškai panardintos jame).

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
29.05.2024 laikas 15:27 Karvės NESUKELIA "klimato kaitos", patvirtina naujas tyrimas
Naujas tyrimas paneigė globalistų pasakojimą, kad karvių išmetamos dujos sukelia "klimato kaitą". Tyrimas iš tiesų rodo, kad galvijai iš tiesų gali sumažinti metano kiekį atmosferoje.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:57 WEF nurodė JAV ūkininkams išskersti milijonus viščiukų, kad būtų išvengta paukščių gripo
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė JAV ūkininkams paskersti milijonus sveikų viščiukų, kad būtų sustabdytas paukščių gripo plitimas.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:35 NIH pripažįsta, kad mRNA skiepai visam laikui pakeičia paskiepytų žmonių DNR ateinančioms kartoms
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) paskelbtame stulbinančiame tyrime atskleista, kad Covid mRNA skiepai pakeičia recipientų DNR, o pasekmės lieka ištisoms kartoms.

Skaityti daugiau