Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 11

Etruskų piramidė, iškalta uoloje

Etruskų piramidė, iškalta uoloje

Įsikūręs tarp vešlios Italijos žalumos, šis istorinis paminklas nukels jus į etruskų civilizacijos klestėjimo laikus. Iškaltas iš masyvios uolos, šis piramidės formos riedulys su sudėtingais laiptais ir altoriais vis dar glumina mokslininkus ir lankytojus.

Bomarzo etruskų piramidė liudija apie pažangią etruskų civilizacijos kultūrą, meną ir architektūrą. Prieš Romos imperijos iškilimą Italijoje klestėję etruskai paliko turtingą palikimą. Ši piramidė, iškalta maždaug VII a. pr. m. e., jų civilizacijos pakilimo laikotarpiu, saugo paslaptis, kurios laukia, kol bus atskleistos.

Etruskų piramidė, iškalta uoloje

Nepaisant išsamių tyrimų, tikrąją etruskų piramidės paskirtį vis dar gaubia paslaptis. Istorikai pateikia įvairių teorijų, kad tai galėjo būti aukojimo aukuras arba astronominių stebėjimų vieta. Unikali piramidės konstrukcija ir kilmė ir toliau intriguoja ekspertus, skatindama juos ieškoti atsakymų.

Pripažįstant jos istorinę reikšmę, Bomarzo etruskų piramidė dabar yra saugomas paminklas. Vyksta darbai, kuriais siekiama išsaugoti ne tik šį senovinį statinį, bet ir jo aplinką. Išsaugoję šį neįkainojamą istorijos fragmentą, galime toliau atskleisti etruskų civilizacijos paslaptis.

Apsilankymas etruskų piramidėje - tarsi žingsnis atgal laiku. Senovės istorijos, archeologijos ir architektūros mėgėjams šią vietą būtina aplankyti. Dėl savo paslaptingo žavesio ir istorinės reikšmės ji yra neprilygstama vieta tiems, kurie siekia įminti praeities paslaptis.

Etruskų Bomarzo piramidė yra tikras architektūros stebuklas. Iškalta iš vienos masyvios uolos, ji demonstruoja išskirtinį etruskų meistriškumą. Piramidė organiškai susilieja su uola ir sukuria harmoningą gamtos ir žmogaus išradingumo derinį.

Etruskų piramidė, iškalta uoloje

Lipant laiptais, vedančiais į viršų, neįmanoma negalvoti apie jų paskirtį. Manoma, kad šie laipteliai atliko tam tikrą vaidmenį įvairiose apeigose. Piramidės viršūnėje du altoriai, meistriškai iškalti uoloje, stovi kaip nebylūs senovinių aukojimų ir religinių apeigų liudininkai.

Nepaisant prabėgusių šimtmečių, Bomarzo etruskų piramidės raižiniai vis dar išliko nepaprastai gerai išsilaikę ir aiškios linijos.

O, ką jūs manote?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.07.2019 laikas 09:47 Receptai Virti vėžiai su krapais

Gaminame namuose. Virti vėžiai su krapais. Puode užviriname vandenį, beriame druską, dedame svogūną, česnako skilteles, lauro lapus, krapus ir sudedame vėžius. Uždengus dangtį verdame apie 15-25 minutes nuo užvirimo (priklausom...

Skaityti daugiau

28.07.2019 laikas 10:15 Receptai Mėsos blyneliai, kuriuos gaminu daugelį metų vietoje bandelių
Toks receptas jus išgelbės, jei nemėgstate ilgai stovėti prie viryklės, tačiau tuo pačiu neatsisakant skanaus maisto. Blyneliai išeina labai sultingi, švelnūs ir labai skanūs!

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 15:38 Receptai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudot...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau