Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 25

Kušanų imperija ir jos paslaptingi artefaktai

Kušanų imperija ir jos paslaptingi artefaktai

Didžioji Kušanų imperija, išsidėsčiusi nuo dabartinio Uzbekistano iki Šiaurės Indijos, tačiau jos teritorija apėmė ir dalį dabartinės Tadžikijos, Uzbekijos, Afganistano, buvo galinga valstybė, savo įtaka prilygstanti Romai, Partams ir Kinijai.

Deja, ji nepaliko beveik jokių materialių savo egzistavimo pėdsakų. Kušanų kilmė tebėra paslaptis, kaip ir jų išnykimas po beveik 4 šimtmečių.

Tačiau nuo XIX a. vidurio pradėta ieškoti šios didingos senovės karalystės artefaktų, todėl pamažu atkuriama šios galingos imperijos, sujungusios helenizmą ir budizmą bei palikusios unikalų pėdsaką istorijoje, istorija.

1969 m. prancūzų archeologinė ekspedicija, tyrinėjusi senovinę šventyklą Ai-Khanoume, aptiko neįprastą artefaktą. Nuostabus sidabrinis diskas, papuoštas auksavimu, buvo aptiktas šventykloje su laiptuotomis nišomis Ai-Khanoumo gyvenvietėje.

Šis artefaktas - tai sidabrinis diskas su paauksuotais plotais, kuriam yra apie 2400 metų. Jį puošia dievų ir žmonių procesijos atvaizdas, todėl jis ypač įdomus.

Pačiame diske pavaizduota nuostabi procesija. Deivių traukiamas vežimas juda link aukuro, už kurio stovi žmogus ir deda ant jo kažkokį daiktą.

Vežimėlio gale stovi vyras, laikantis kažką, kas panašu į skėtį. Šiuo skėčiu jis uždengia save ir pirmąją deivę, bet neuždengia vežimą vedančios deivės.

Įdomu atkreipti dėmesį į šio "skėčio" formą, kuri, manau, atrodo įspūdingai.

Vežimą veda ne žirgai, kaip visada įsivaizdavau, o vaizduojami liūtai. Deivė taip pat veda vežimą. Kairėje jos pusėje matome arba skydą, arba jos sparną, sunku įžiūrėti.

Procesijos viršuje galime pastebėti šešioliktąją žvaigždę, pusmėnulį ir dievybės atvaizdą su sklindančiais šviesos spinduliais. Kodėl šviesos spinduliai, o ne koks nors specifinis galvos apdangalas? Todėl, kad šalia esanti žvaigždė pavaizduota panašiu stiliumi.

Šį artefaktą pavadinau neįprastu, nes jis unikalus tiek medžiaga, iš kurios pagamintas, tiek ant jo išraižytu atvaizdu. Tokie daiktai yra labai reti ir juos paaiškinti labai sunku.

Šį objektą tyrinėjo daugybė mokslininkų, tačiau jie nesutarė dėl jo paskirties ir sukūrimo tikslo. Jo paskirties ir tikslo klausimas lieka atviras.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.08.2019 laikas 20:04 Receptai – Patiekalai 5 minutės ir keletas valandų šaldytuve, ir skanus tortas paruoštas!

Patinka jums saldumynai? Esate tikri, kad jūs neprieštaraujate pasmaguriauti skaniu desertu su karšta arbata. Bet, kartais taip nesinori teptis miltais, minkyti tešlos ir ilgą laiką kepti skanėstą orkaitėje.

...

Skaityti daugiau

16.07.2019 laikas 07:17 Receptai – Patiekalai Tortas iš sausainių su vyšniomis
Kartais labai norisi tortuko, bet visiškai nėra laiko jo kepti. Būtent tokiais atvejais pravers šis receptas. Gaminame namuose. Tortas iš sausainių receptas. Štai ko mums prireiks

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 20:06 Receptai – Patiekalai Nuostabus pyragas su sūriu, kurį galima kepti kiekvieną dieną

Pasigaminkime skanų pyragą su sūriu. Receptas labai paprastas. Vaikai, šį pyragą mėgsta labiausiai!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau