Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » 2024 » Balandžio » 29

Tikroji Medūzos Gorgonės istorija

Tikroji Medūzos Gorgonės istorija

Medūza Gorgonė buvo seksualinės prievartos auka, o istorija, kurią žinote, pavertė ją piktadare.

Medūza Gorgonė yra vienas lengviausiai atpažįstamų graikų mitologijos personažų. Su savo unikaliais gyvatės plaukais ir gebėjimu paversti akmeniu kiekvieną, kuris į ją pažvelgia, ji yra viena populiariausių senovės istorijų pabaisų.

Tačiau yra dalis jų istorijos, kurią žino ne visi ir kuri visiškai pakeis jūsų požiūrį į ją.

Gyvatės dama ne visada buvo šiurpios išvaizdos. Medūza Gorgonė buvo viena iš trijų seserų Gorgonių (moteriškos lyties pabaisų tipas). Skirtingai nei Estėnė ir Eurialė, ji buvo vienintelė mirtingoji šeimoje.

Ovidijus buvo romėnų poetas, laikomas vienu svarbiausių lotynų literatūroje, vienas pirmųjų aprašęs, kaip mitologinė būtybė tampa siaubingu padaru.

Senovės istorijos enciklopedijoje Ovidijus cituojamas trumpai, bet glaustai.

Medūza Gorgonė buvo graži mergina, ir Poseidonas jos troško sau. Jūrų dievas ją užpuolė ir išprievartavo Atėnei skirtoje šventykloje.

Deivė išpuolį suprato kaip įžeidimą ir nubaudė moterį: vietoj plaukų jai davė gyvatės ir prakeikimą, kuris kiekvieną, į ją pažvelgusį, paversdavo akmeniu.

Po šio skyriaus seka pats žinomiausia istorija, kuriame Persėjas nužudo „baisiąją“ Medūzą Gorgonę. Karalius Polidektas buvo įsimylėjęs Danają, Persėjo motiną.

Jo sūnus nepritarė šiems santykiams, nes manė, kad valdovui trūksta garbės. Norėdamas atsikratyti sūnaus, Polidektas paprašė jo gauti gorgonės galvą.

Kaip pažymi Metropoliteno meno muziejus, dievai padėjo Persėjui įvykdyti misiją ir apipylė jį dovanomis, kad užtikrintų pergalę. Svarbus triumfo elementas buvo Atėnės nupoliruotas skydas, kuris leido jai priartėti prie Medūzos ir išvengti pavojingo jos žvilgsnio.

Kai Persėjas nukirto jai galvą, iš jos kaklo išaugo milžinas Chrizaras ir sparnuotas žirgas Pegasas. Abu jie laikomi Poseidono vaikais, vadinasi, atsirado iš išprievartavimo, o Medūza, kai buvo nužudyta, buvo nėščia.

Graikų mitologijoje gausu pasakojimų apie žiaurumą ir smurtą, tačiau įdomu (ir tragiška) sužinoti, kad Medūza iki šiol prisimenama kaip pabaisa, nors vienintelis jos „nusikaltimas“ buvo tas, kad ji buvo patraukli...

Aukos taip pat buvo vienintelės, sulaukusios bausmės už Poseidono poelgius. Ir net Atėnė sukūrė fleitą, kad imituotų Esteno ir Eurialės raudas po jų sesers nužudymo.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.09.2018 laikas 12:18 Receptai Liaudiški patarimai Leukomos gydymui

Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Leukoma liaudies medicinoje, Leukoma, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo leukomos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicin...

Skaityti daugiau

14.07.2019 laikas 07:01 Receptai Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais

Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais. Voveraites nuvalome, nuplauname, didesnes pasmulkiname. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus ir pakepiname pusžiedžiais ar labiau smulkintą svogūną. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

17.09.2018 laikas 08:08 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo karščiavimo

Karščiavimas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karščiavimo, karščiavimas, karščiavimo gydymas, karščiavimo receptai, vaistažolės karščiavimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kai...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.06.2024 laikas 20:46 Mokslininkai teigia, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą
Floridos universiteto, Teksaso valstijos universiteto ir JAV žemės ūkio departamento mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, apelsinų žievelių poliarinės frakcijos ekstraktas, kuriame yra junginio, vadinamo feruloilputrescinu, gali palengvinti širdies...

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:37 Neuromokslininkai teigia, kad kai kurie sapnai iš tiesų gali nuspėti ateitį
Mičigano universiteto anesteziologas Kamranas Diba (Kamran Diba) su kolegomis nustatė, kad miego metu kai kurie neuronai ne tik atkuria netolimą praeitį, bet ir numato būsimą patirtį.

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:17 Australijoje rasta naujų skraidančių roplių fosilijų
Australijos paleontologai aptiko suakmenėjusių skeleto liekanų, kurios priklausė iki šiol nežinomam 100 mln. metų senumo skraidančiam pterozaurui.

Skaityti daugiau