Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Birželio » 24

WEF mokslininkai pristatė superkompiuterius, naudojančius laboratorijoje išaugintas žmogaus smegenis

WEF mokslininkai pristatė superkompiuterius, naudojančius laboratorijoje išaugintas žmogaus smegenis

Pasaulio ekonomikos forumo mokslininkai pristatė pirmąjį pasaulyje hibridinį superkompiuterį, varomą laboratorijoje išaugintomis žmogaus smegenimis.

Pasak WEF finansuojamų "Final Spark" mokslininkų, "Neuroplatformai" reikia tik "dalies energijos, reikalingos tradiciniam kompiuteriui maitinti", nes kaip energijos šaltinis naudojamos žmogaus smegenys.

Discernreport.com praneša: Šveicarijos technologijų startuolis "FinalSpark" dabar parduoda prieigą prie biokompiuterių, kurie sujungia iki keturių mažų laboratorijoje išaugintų žmogaus smegenų ir silicio lustų.

Šioje naujoje bioprocesoriaus platformoje, vadinamoje "Neuroplatform", vietoje silicio lustų kompiuterio darbui naudojamos mažos žmogaus smegenų versijos. Bendrovė teigia, kad į "Neuroplatform" galima sutalpinti 16 tokių mini smegenų ir sunaudoti tik dalį energijos, reikalingos tradicinei sistemai maitinti.

Platforma, kurią šiuo metu naudoja devynios institucijos, sujungia techninę ir programinę įrangą bei biologiją, kad būtų sukurta efektyviai energiją vartojanti ir didelio našumo apdorojimo sistema.

Šis "proveržis" sveikinamas kaip būdas sutaupyti milžinišką energijos kiekį. Tačiau ką daryti su laboratorijoje užaugintomis žmogaus smegenimis, kurios yra pavergiamos, kad veiktų "Neuroplatform"?

Kiekvieną iš 16 mini smegenų sudaro maždaug 10 000 gyvų neuronų, o jų gyvybę palaiko "mikrofluidinė sistema, aprūpinanti ląsteles vandeniu ir maistinėmis medžiagomis"...

"FinalSpark" internetinė platforma ne tik integruoja biologines sąvokas į kompiuteriją, bet ir "prisijungia" prie sferinių laboratorijoje išaugintų žmogaus smegenų ląstelių, vadinamų organoidais, telkinių. Iš viso 16 organoidų yra keturiose matricose, kurios sujungtos su aštuoniais elektrodais ir mikrofluidikos sistema, tiekiančia ląstelėms vandenį ir maistines medžiagas.

Šiuo atveju taikant metodą, vadinamą šlapiąja kompiuterija, panaudojami mokslininkų gebėjimai auginti organoidus laboratorijoje - tai gana nauja technologija, leidžianti mokslininkams tirti iš esmės atskirų organų miniatiūrines kopijas.

Per savo trumpą gyvenimą mini smegenys yra tiesiog mokomos atlikti tam tikras užduotis naudojant atlygio ir bausmės sistemą...

Tyrėjai tai daro mokydami organoidus naudodami atlygio sistemą. Organoidai apdovanojami dopaminu - neuromediatoriumi, atsakingu už malonumą (ir priklausomybę).

Tuo tarpu kaip bausmė organoidai veikiami chaotiškų stimulų, pavyzdžiui, nereguliaraus elektrinio aktyvumo.

Jei pavergtosios mini smegenys daro tai, ką turi daryti, jos apdovanojamos dideliu malonumu.

Jei pavergtosios mini smegenys nedaro to, ką turi daryti, jos patiria daug "nereguliaraus elektrinio aktyvumo".

Kitaip tariant, šios miniatiūrinės žmogaus smegenys kankinamos tol, kol išmoksta paklusti. Perskaičius tai, jus turėtų tiesiogine to žodžio prasme pykinti.

Tai, ką daro šie mokslininkai, yra neįtikėtinai bloga. "Final Spark" teigia, kad miniatiūrinės žmogaus smegenys naudoja "milijoną kartų mažiau energijos nei jų silicio analogai"...

Šveicarijos technologijų įmonė "Final Spark" sėkmingai pristatė "Neuroplatform" - pirmąją pasaulyje biotechnologijų platformą, kurioje žmogaus smegenų organoidai (laboratorijoje išaugintos miniatiūrinės organų versijos) atlieka skaičiavimo užduotis vietoj silicio lustų.

Pirmajame tokiame įrenginyje yra 16 smegenų organoidų, kurie, bendrovės teigimu, naudoja milijoną kartų mažiau energijos nei jų silicio analogai.

Bendrovė "Final Spark" tikisi, kad jų naujoji "technologija" taps pagrindiniu dirbtinio intelekto revoliucijos energijos šaltiniu.

Nes šiuo metu dirbtinio intelekto modeliams mokyti sunaudojama milžiniškas kiekis įprastinės energijos...

Bendrovės "Final Spark" skaičiavimais, vien populiaraus didelio kalbos modelio GPT-3, kuriuo buvo maitinama "ChatGPT" pirmosiomis dienomis, apmokymui buvo sunaudota 10 GWh energijos. Tai yra net 6000 kartų daugiau energijos nei vidutinis Europos miestas suvartoja per visus metus.

Pakeitus silicio lustus bioprocesoriais būtų galima smarkiai sutaupyti energijos. "Final Spark" leidžia mokslinių tyrimų laboratorijoms išbandyti biologinių procesorių galią "Neuroplatform" platformoje.

Daugeliui žmonių tai skambės tikrai puikiai.

Final Spark tvirtina, kad jos sukurtas procesorius sunaudos milijoną kartų mažiau energijos, palyginti su įprastu silicio lustu.

Yra tik viena didžiulė problema.

Mini smegenys nuolat miršta ir turi būti reguliariai keičiamos.

Iš pradžių jos mirdavo "vos per kelias valandas", tačiau dabar jos esą gyvena iki 100 dienų...

Pirmaisiais veiklos metais "Final Spark" susidūrė su daugybe iššūkių, nes organoidai mirdavo vos per kelias valandas. Bendrovė dirbo prie šio trūkumo ir patobulino MEA sistemas, kad organoidai gyventų 100 dienų.

Šie "organoidai" yra tiesiogine prasme apdirbami iki mirties.

Jie prijungiami prie elektrodų ir apdorojami tol, kol nebegali dirbti...

Bendrovė "Final Spark" suteikė galimybę dirbti su šiais įvairiais komponentais, naudodama naujovišką sąranką, vadinamą "Multi-Electrode Arrays" (MEA), į kurią dedamos trimatės smegenų audinio masės.

Kiekvienoje MEA yra keturi smegenų organoidai, turintys sąsają su aštuoniais elektrodais. Šie elektrodai atlieka dvejopą funkciją - stimuliuoja organoidus ir registruoja jų apdorojamus duomenis.

Duomenys perduodami naudojant skaitmeninius analoginius keitiklius, kurių skiriamoji geba yra 16 bitų, o dažnis - 30 kHz. Mikrofluidinė sistema palaiko MEA gyvybę, o kameromis galima stebėti visą jų veikimą.

Ar kada nors matėte "Matricą"? Kai visa tai tyrinėjau, prisiminiau šį filmą.

Kaip ir tame filme, visą sistemą maitina žmogaus energija. Kaip ir tame filme, tie, kurie valdo sistemą, yra pavergti.

"Neuroplatformos" kūrėjai tvirtina, kad tai visiškai gerai, nes mini smegenys nėra protingos būtybės.

Nesvarbu, ar tai tiesa, ar ne, tai, ką jie daro, vis tiek yra labai blogai.

Miniatiūrinių žmogaus smegenų kūrimas ir jų naudojimas kompiuteriui maitinti gali būti būdas sutaupyti daug energijos, tačiau jis taip pat puikiai parodo, kaip toli smuko mūsų visuomenė.

Mes peržengiame ribas, kurių niekada nevalia peržengti, ir galiausiai sumokėsime labai didelę kainą už mūsų mokslininkų daromus nusikaltimus.

Vertimas: paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://www.planet-today.com/2024/06/wef-scientists-unveil-supercomputers.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.06.2019 laikas 11:45 Receptai Žagarėliai. Skanių žagarėlių receptas
Pasigaminkime skanius žagarėlius. Skanių žagarėlių receptas. Iškepę žagarėliai dedami ant popierinės servetėlės, kad susigertų aliejus. Dar šilti žagarėliai pabarstomi cukraus pudra.

Skaityti daugiau

21.09.2019 laikas 14:39 Receptai Pieniškos dešrelės bulvių tešloje

Tai nuostabi vakarienė, svečiams atradimas, jei jie netikėtai užsuks pas jus. Galimas dalykas, jums šis patiekalas bus antras iš mėgstamiausių patiekalų, po kiaušinienės. Žinoma, čia tik idėja, galite į bulves įdėti įvairius pr...

Skaityti daugiau

31.08.2019 laikas 16:20 Receptai Minkščiausi ruletukai su obuoliais, skubant: ilgai neužsilaiko

Dalinuosiu skanių obuolių roletų receptu! Jų pagrindą sudaro tešla su grietine, kuris puikiai papildo sotų ir kvapnų obuolių įdarą. Būtinai išbandykite!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau