Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » 2025 » Kovo » 17

Pasaulio Paslaptys: Mokslas, Sveikata, Mistika ir Daugiau:


2025-03-17, 20:05
Kosmosas Peržiūrų (201)
Ar žvaigždžių sprogimai kosmose galėjo sunaikinti gyvybę Žemėje? Tarptautinė mokslininkų komanda teigia, kad bent du masiniai išnykimai – ordoviko ir vėlyvojo devono laikotarpiais – galėjo būti nulemti netoliese įvykusių supernovų. Šie galingi reiškiniai, naikindami ozono sluoksnį ir keisdami klimatą, paliko pėdsakus Žemės geologijoje. Kaip kosmosas paveikė mūsų planetos istoriją ir ar mums verta nerimauti dėl ateities? Šiame straipsnyje nagrinėjame naujausius tyrimus, atskleidžiančius Žemės ir Visatos ryšį.
Sužinok daugiau ...
2025-03-17, 19:43
Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (228)

Ar kada jautėte, kad pasivaikščiojimas miške ar žvilgsnis į jūrą nuramina ne tik sielą, bet ir kūną? Naujausias mokslinis tyrimas patvirtina: gamtos peizažų stebėjimas gali sumažinti skausmo pojūtį, paveikdamas mūsų smegenų veiklą. Tarptautinė mokslininkų komanda išsiaiškino, kad žali horizontai ne tik atitraukia dėmesį, bet ir realiai slopina skausmo signalus. Kaip tai veikia ir ar virtuali gamta gali pakeisti vaistus? Šiame straipsnyje – viskas, ką reikia žinoti apie šį atradimą ir jo galimybes mūsų kasdienybei.

Sužinok daugiau ...
2025-03-17, 19:27
Istorija Peržiūrų (249)
Ar žinojote, kad Vatikanas – mažiausia pasaulio valstybė – savo pavadinimą paveldėjo iš etruskų deivės Vatikos, požemio pasaulio valdovės? Prieš tūkstančius metų šioje kalvoje etruskai laidojo mirusiuosius ir garbino savo dievybes, o vėliau ji tapo krikščionybės širdimi. Kaip senovės nekropolis virto popiežių rezidencija, ir ką apie tai byloja naujausi tyrimai? Šiame straipsnyje keliaujame per Vatikano pavadinimo istoriją – nuo mistinių etruskų ritualų iki šiuolaikinio religinio centro, atskleisdami jo daugiasluoksnį palikimą.
Sužinok daugiau ...
2025-03-17, 19:13
Istorija Peržiūrų (323)
Įsivaizduokite: VI a. pr. m. e. senovės graikai, užuot plaukę 400 km aplink Peloponesą, sugalvojo genialų sprendimą – perkelti laivus sausuma vos per 6–8 km. Taip gimė Diolkas – akmeninis kelias per Korynto sąsmauką, tapęs vienu pirmųjų transporto inžinerijos stebuklų. Ši trasa, kuria volai ir šimtai darbininkų tempė ne tik krovinius, bet ir karines trieras, veikė daugiau nei tūkstantį metų. Kas buvo šis „protorailis“, kaip jis veikė ir kodėl jis laikomas geležinkelio istorijos pradžia? Šiame straipsnyje atskleisime Diolko paslaptis ir jo reikšmę senovės pasauliui.
Sužinok daugiau ...
2025-03-17, 18:32
Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (258)
Ciberžolė – ne tik ryškus prieskonis, suteikiantis patiekalams geltoną atspalvį, bet ir tūkstančius metų ajurvedoje bei tradicinėje medicinoje vertinamas augalas. Jos šakniastiebiuose slypi kurkuminas – biologiškai aktyvus junginys, kuriam priskiriamos priešuždegiminės, antioksidacinės ir net priešvėžinės savybės. Šiandien ciberžolė iš virtuvės keliauja į maisto papildų lentynas, žadėdama palengvinti įvairius negalavimus – nuo sąnarių skausmo iki virškinimo sutrikimų. Bet ar mokslas patvirtina šiuos teiginius? Šiame straipsnyje apžvelgsime naujausius tyrimus, praktinius ciberžolės vartojimo būdus ir atsargumo priemones, kad galėtumėte pasinaudoti šio „auksinio prieskonio“ potencialu.
Sužinok daugiau ...