- 06.01.2017
- 0.0 Reitingas
- 6557 Peržiūros
- Komentarai
Šį kartą pateiksiu organizmo valymo metodą naudojant raudonųjų burokėlių sultis. Metodas yra pagal Robert von Sarbache, tai mityba besidomintis ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantis žmogus, savo patarimais išgydęs daugelį žmonių. Originalų receptą anglų kalba galima rasti čia. Jis vadinasi Mini beet protocol. Burokėlių sultis geriausia gerti ryte, bet jei ryte nėra laiko, galima ir kitu metu. Jie jums yra vėžys ar kokia kita sunki liga, sultis reikia atlikti gerti kartus per dieną. Taip pat būtina valgyti daug šviežių daržovių ir bei naudoti caynne pipirą (jis labai aštrus, todėl atsargiai, pradėkite nuo mažų dozių, ypač jei padidėjęs skrandžio rūgštingumas). Šis metodas labai gerai valo kepenis ir gali būti kaip alternatyva kepenų plovimui, kurį ne kiekvienas išdrįsta atlikti. Kepenų plovimo protokolą galima rasti čia.
Burokėlių sulčių procedūra
Pirmiausia reikia išgerti stiklinę vandens su bent 1/3 arbatinio šaukštelio cinamono (cinamoną gerai išmaišyti vandenyje, nes jis sunkiai maišosi su vandeniu ir neišmaišius gali justis stiprus deginantis skonis). Robertas teigia, kad galima įdėti net du arbatinius šaukštelius cinamono, bet aš patarčiau, bent jau iš pradžių pradėti nuo mažų dozių, ir, taip pat naudoti tik Ceylon cinamoną, apie kurį plačiau atskirame straipsnyje, nes įprastas parduotuvėse randamas cinamonas gali būti toksiškas, ypač vartojant dideliais kiekiais. Jei cinamonas įstringa ar prilimpa burnoje, galima dar vieną stiklinę vandens išgerti. Tada pradėti ruoštis burokėlių sulčių spaudimui. Jas pradėti gerti reikia 15 min po cinamono gėrimo. Reikia pasidaryti ir išgerti vieną stiklinę burokėlių sulčių. Bet pradėti galima ir nuo ¼ stiklinės, ypač jei organizmas labai toksiškas. Kadangi burokėlių sultys labai stiprus detoksifikantas ir jei organizmas užterštas, tai gali supykinti. Beje, kuo neskanesnės jums atrodo sultys, tuo labiau užsiteršęs jūsų organizmas. Idealiai reiktų naudoti ekologiškus burokėlius, bet jei jų sunku gauti, bus geri ir įprasti. Jei labai jau neskanu, galima įspausti truputį šviežių citrinų sulčių, obuolių ar morkų sulčių. Jei supykina ar paleidžia vidurius, reikia mažinti dozę.
Robertas ten dar spaudžia šparagų (lot. Asparagus officinalis) sultis ir sumaišo su burokėlių, bet šparagų Lietuvoje sunku gauti ir, be to, jie gana brangūs, todėl, manau, pakaks ir vien burokėlių. Šparagų sultys yra skirtos fluoro detoksifikacijai. Išgėrus sultis reikia suvalgyti 1-3 obuolius. Obuoliai turi pektino, kuris neutralizuoja nemalonius detoksifikacijos efektus. Juos reikia būtinai valgyti, o ne spausti sultis, nes su išspaudomis pasišalina pektinas. Suvalgius obuolius dar reiktų suvalgyti 1-2 morkas. Bet svarbiausia yra burokėlių sultys ir obuoliai.
Kitas receptas
Reikės mikserio arba kokteilinės. Paimti 4 bananus, 20-30 vynuogių, 1 vidutinio dydžio burokėlį. Viską sumulkinti ir gerti tokį tirštą kokteilį. Išgėrus suvalgyti vieną obuolį ir morką.
Hidracijos gėrimas
Jis taip pat gerai tinka sumažėjusiai skrandžio rūgščiai atstatyti. Ši problema ypač aktuali vyresnio amžiaus žmonėms. Ir, beje, kai kurie mano, kad sumažėjusi skrandžio rūgšties gamyba yra viena iš senėjimo priežasčių. Robertas teigia, kad sumažinus skrandžio rūgšties kiekį, net ir jauną žmogų galima labai greitai pasendinti, nes organizmas nebepasisavina daugelio medžiagų, kurių trūkumas veda į ankstyvą senėjimą.
Reikia užmerkti du šaukštus Chia sėklų į stiklinę vandens ir gerai išmaišyti (geriausia palikti per naktį). Ryte į mikserį supilti išmirkusias Chia sėklas (jos bus pavirtusios į kažką panašaus į želė), paimti 1-2 burokėlius, du bananus ir sudėjus į mikserį susmulkinti. Dar galima įdėti tokotrienolių (tai vitamino E forma, jo daug yra palmių aliejuje). Tokį kokteilį ir gerti. Chia sėklos turi omega 3 riebalinių rūgščių, taip pat visas nepakeičiamas aminorūgštis bei skaidulų.
Dar galima valgyti ir žalius burokėlius, bet Robertas teigia, kad efektas bus mažesnis ir prireiks daugiau laiko.
Burokėlių sulčių nauda
- Burokėlių sultys labai gerai tinka kandidai (kandidozei) gydyti ir parazitams šalinti, nes jie nemėgsta burokėliuose esančių medžiagų.
- Taip pat naudinga sergant Laimo liga, esant plaučių sutrikimams, gerai išvalo chlorą.
- Burokėliai stiprina kraują ir raudonuosius kraujo kūnelius. Todėl jie ypač tinkami vartoti sergant mažakraujyste.
- Atstato natūralią plaukų spalvą (pranyksta žili plaukai). Padeda esant vidurių užkietėjimui.
- Burokėliai turi folinės rūgšties, mangano, kalio, geležies. Padeda išlyginti ir užgydyti randus, išlygina odos raukšles, atjaunina odą.
Išvalo neorganinio kalcio nuosėdas iš organų ir audinių įskaitant kraujagysles, odą. Kalcio nuosėdos gali atsirasti nuo pieno produktų vartojimo (ypač pasterizuoto), blogos kokybės kalcio papildų, kurių dauguma yra sumaltos uolos ar jūros kriauklės ir jos atsidurs bet kur tik ne kauluose. Daugiau apie kalcio papildus atskiruose straipsniuose:
Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?
Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių?
Tyrimas parodė, kad raudonųjų burokėlių sultys pagerina ištvermę, deguonies įsisavinimą, ir taip leidžia sportuoti ilgiau palaikant intensyvumą. Tyrimo dalyviai šešias dienas kasdien gėrė po 500 ml burokėlių sulčių ir po to buvo testuojami. Burokėlių sultys padvigubino nitrato (NO3) kiekį kraujyje (nemaišyti su dėl perteklinio tręšimo daržovėse esančiais nitratais) ir sumažino energijos išteklių naudojimą tuo pagerindami ištvermę.
Burokėliams raudoną pigmentą (spalvą) duodanti medžiaga - betacyanin naikina vėžines ląsteles. Šis chemikalas į vėžines ląsteles patenka kartu su gliukoze, nes jos suvartoja apie 10 kartų daugiau cukraus nei normalios, sveikos ląstelės. Taip yra todėl, kad vėžinės ląstelės utilizuoja gliukozę anaerobiniu (be deguonies) būdu. Anaerobinis gliukozės (viena molekulė) utilizavimas duoda tik 2 ATP (energijos forma, kurią naudoja visos organizmo ląstelės), kai aerobiniu būdu oksiduojama viena gliukozės molekulė duoda 30-32 ATP. Tyrimas su gyvūnais parodė, kad jiems vartojant burokėlių skaidulas padidėjo glutathione peroxidase ir glutathione-S-transferase enzimų kiekis. Glutathione peroxidase gamina Glutathione, kuris yra geras antioksidantas ir labai svarbus apsaugant kepenų ląsteles, ypač kai kepenys neutralizuoja toksinus (http://www.whfoods.com).
Kitas tyrimas, atliktas su gyvūnais, parodė, jog burokėliai sustiprino jų imunitetą. Burokėliai taip pat turi antioksidantų, kurie apsaugo nuo laisvųjų radikalų, mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tyrimas parodė, kad burokėliai 30% sumažino cholesterolio kiekį (LDL/ŽTL - ‘blogąjį’) ir 40% sumažino trigliceridų kiekį (kraujo riebalai, kurių didelis kiekis yra širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys), bei padidino HLD cholesterolį (gerąjį). Bet noriu pasakyti, ‘geras’ ir ‘blogas’ cholesterolis yra labai neteisingi pavadinimai, nes net ir LDL yra reikalingas. Burokėliuose esanti medžiaga - betaine - bent 20% sumažino uždegiminius rodiklius - C-reaktyvųjį baltymą, IL-6, tumor necrosis factor alpha (American Journal of Clinical Nutrition, Detopoulou P, et al.). Efektas buvo dar didesnis, kai kartu buvo vartojamas cholinas (randamas kiaušinio trynyje, bet kadangi jis yra labai jautrus temperatūrai, dauguma jo sunyksta verdant ar kepant). Ir cholinas yra labai gera antiuždegiminė medžiaga, taip pat reikalinga neurotransmitorių (smegenų nerviniai signalai) gamybai (Detopoulou et al., 2008).
Dar patarčiau būtinai perskaityti kitus mano straipsnius:
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau