Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Birželio » 24

Paslaptinga "pragaro skylė" Jemene

Pasakojama, kad vieną dieną į šią duobę virve buvo nuleistas žmogus, kad iš jo dugno pasisemtų vandens. Kai vyras pasiekė šulinio vidurį, jis iš siaubo ėmė šaukti, kad jį iškeltų, bet kai jį ištraukė, rado tik pusę kūno.

Rytiniame Jemene esantis Barhuto šulinys, vadinamas Pragaro šuliniu, yra mažai žinomas gamtos stebuklas, apsuptas paslapčių ir pasakojimų apie demonus.

Jis yra arčiau sienos su Omanu nei Jemeno sostinė Sana, nuo kurios nutolęs 1 300 km.  Ši milžiniška skylė Al Mahros dykumos provincijoje yra 30 metrų pločio ir nuo 100 iki 250 metrų gylio.

Vietos folkloras pasakoja, kad "šulinys" buvo sukurtas kaip demonų kalėjimas - tokią reputaciją palaiko iš jo gelmių sklindantys bjaurūs kvapai.

šulinys, skylė, Jemenas, dykuma, įgriuva

Jemeno pareigūnai sako, kad jie iš tikrųjų nežino, kas slypi apačioje.

"Jis yra labai gilus - niekada nesame pasiekę šio gręžinio dugno, nes jame mažai deguonies ir nėra ventiliacijos", - sakė Mahros geologinių tyrimų ir mineralinių išteklių tarnybos generalinis direktorius Salahas Babheiras.

"Vieną dieną nuvykome apžiūrėti vietovės ir įėjome į šulinį. Viduje pastebėjome keistų dalykų. Taip pat pajutome kažką keisto... Tai paslaptinga situacija."

Saulės šviesa į statinio vidų prasiskverbia nedaug, o iš kraštų nedaug ką galima pamatyti, išskyrus paukščius, kurie įskrenda ir išskrenda iš jo gelmių.

šulinys, skylė, Jemenas, dykuma, įgriuva

Vaizdo operatoriai, norintys iš arti pamatyti šulinio vidų, sako, kad jo beveik neįmanoma tinkamai užfiksuoti fotoaparatu - vietinis prietaras sako, kad šalia skylės esantys daiktai gali būti "įsiurbti" į vidų.

Šio regiono gyventojai apie šulinį pasakoja daugybę keistų istorijų, viena iš jų pasakoja, kad praeityje žmonės išgyveno didelės sausros laikotarpį, todėl surišo vieną žmogų virvėmis ir lėtai nuleido jį į šulinį, kad jis pasisemtų vandens, kuris, kaip manoma, buvo kažkur giliai apačioje. Kai vyras pasiekė šulinio vidurį, jis iš siaubo ėmė šaukti, kad jį pakeltų, bet kai jį ištraukė, ant virvės rado tik pusę jo kūno...

šulinys, skylė, Jemenas, dykuma, įgriuva

Taip pat pasakojama apie avių piemenį, kuris kartą netyčia paliko savo vaiką prie šulinio, ir šis akimirksniu dingo.

Taip pat minimas pranašo Mahometo hadisas, kuriame apie šį šulinį rašoma taip:

"Geriausias vanduo žemėje yra Zamzamo vanduo, o blogiausias vanduo žemėje yra Hadramuto slėnyje, vadinamame Barhautu, jo vanduo yra juodas ir smirdantis."

šulinys, skylė, Jemenas, dykuma, įgriuva

Yra žinomas bent vienas bandymas nufilmuoti "šulinio" vidų iš drono filmuotoje medžiagoje matyti plokščias dugnas su tam tikrais tamsiais dryžiais. Ant vidinių šulinio sienelių auga žali augalai.

Babheiras sako, kad šuliniui yra "milijonai ir milijonai" metų ir kad šioms vietoms reikia daugiau tyrimų.

Šimtmečiais buvo pasakojama apie blogio, antgamtinių būtybių, vadinamų genijais, gyvenančių "šulinyje", istorijas. Daugelis vietinių gyventojų bijo ne tik artintis prie skylės, bet net ir kalbėti apie ją, baimindamiesi nelaimių dėl skylės, kuri, pasak legendos, kelia grėsmę gyvybei Žemėje.

Jemeniečiams ir taip nesiseka. Nuo 2014 m. šalyje vyksta pilietinis karas tarp vyriausybės ir husių-sukilėlių. Jungtinės Tautos teigia, kad Jemene yra didžiausia pasaulyje humanitarinė krizė: dešimtys tūkstančių žmonių žuvo, milijonai buvo perkelti, o du trečdaliai iš 30 mln. gyventojų yra priklausomi nuo tam tikros pagalbos.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 22:07 NESIBAIGIANTIS KOŠMARAS: Didžioji farmacija dabar diktuoja visą viešąją politiką, nes tikrasis mokslas yra nutildytas
Stephane Bancel, dabartinis Moderna generalinis direktorius, paskelbė, kad visi, kurie pasiskiepijo dviem pirmosiomis bendrovės Vuchano koronaviruso (Covid-19) mRNA "vakcinomis", jei tikisi gyventi, visą likusį gyvenimą turės nuolat gauti "stiprinamuosius" skiepus....

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 20:23 Atkirtis pirmiesiems ligos požymiams
Pastaraisiais metais labiau negu anksčiau bijome peršalti ir pasigauti virusinių peršalimo ligų. Ką daryti, kad, pajutę pirmuosius peršalimo požymius, neįsisirgtume? Kaip efektyviai gydytis kuo natūralesniais būdais? Šįkart tokių pasidairykime savo virtuvėse, juolab kad pasireiškus pirmiems peršalim...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 19:54 Polipai skrandyje: ką siūlo liaudies medicina?
Polipai skrandyje - tai nuo 1,5 iki 3 cm dydžio dariniai ant skrandžio gleivinės. Medicina tokius darinius laiko gerybiniais navikais, vadinasi, juos reikia kuo greičiau gydyti. Kiekvienas gerybinis darinys gali peraugti į piktybinį ir, kaip patys suprantate, pasekmės gali būti ne pačios smagiausios...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 18:31 NSO kosminių turistų skrydžio "Inspiration 4" metu

Rugsėjo 19 d. "SpaceX" paskelbė sėkmingai užbaigusi pirmąją istorijoje kosminę misiją "Inspiration 4": turistai leidosi į trijų dienų ekspediciją į kosmosą be profesionalios įgulos ir, kaip paaiškėjo, tai buvo gerai, nes neprofesionalai pradėjo skelbti vaizdo įrašus iš Žemės o...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 12:50 Kanados slaugytojai informatoriai teigia, kad daug žmonių miršta pasiskiepiję, o ligoninės pilnos visiškai paskiepytų

Dvi Kanados slaugytojos tapo informatorėmis ir žurnalistams papasakojo, ką matė Vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu. Tarp jų - žmonės, mirštantys pasiskiepiję, ir ligoninės, pilnos visiškai paskiepytų žmonių, sergančių COVID-19 virusu.

...

Skaityti daugiau

Kepta žuvis sojų ir imbiero padaže (video)
28.09.2021 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Kepta žuvis sojų ir imbiero padaže (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta žuvis sojų ir imbiero padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 15:23 Receptai | Patiekalai Baltas spirgučių padažas su pienu kugeliui ar prie cepelinų
Toks baltas spirgučių padažas pagamintas su pienu labai tinka kugeliui arba prie cepelinų. Žinoma, jį galite naudoti ir prie daugelio kitų bulvių patiekalų. Taip pat jį galite naudoti ir gamindami įvairias košes. Tikrai rekomenduoju pamėginti, nenusivilsite....

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 15:23 Receptai | Patiekalai Keto cukinijų kugelis su faršu, varške ir sūriu pagal Beatą
Neseniai papuoliau į diskusiją, kurioje viena pusė sakė, kad cukinija - labai skanu, o kiti - kad visiškai neskanu. Turiu pripažinti, kad iš dalies pritariu ir tai pusei, ir kitai. Man asmeniškai daugelį metų cukinija nepatiko, blyneliai iš jos - atrodė, kaip pats didžiausias nesusipratimas, o visi ...

Skaityti daugiau