Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Pasaulis » 2025 » Gegužės » 22

PSO Pandemijos Susitarimas 2025: Pasaulinė Kontrolė, Lietuvos Atrastis ir Daugiau

Antradienį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) vienbalsiai priėmė prieštaringą „Pandemijos susitarimą“, suteikiantį šiai pasaulinei organizacijai beprecedentę galią užtikrinti susitarimo laikymąsi per būsimas pandemijas, įskaitant teisę tarptautinei policijai suimti susitarimo nesilaikančius piliečius. 124 šalys narės balsavo už susitarimą, 11 susilaikė, tačiau PSO kaip žingsnis link pasaulinės lygybės vertinamas susitarimas sukėlė pasipiktinimą dėl galimo centralizuotos medicininės diktatūros įvedimo.

PSO Pandemijos Susitarimas 2025: Poveikis, Lietuvos Archeologija ir Sveikatos Įžvalgos

Įvadas: Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) neseniai priimtas pandemijos susitarimas 2025 m. gegužės 20 d. žymi lūžio tašką pasaulio sveikatos valdyme. Šis sprendimas, priimtas per 78-ąją Pasaulio sveikatos asamblėją, siekia stiprinti pasaulinį bendradarbiavimą pandemijų prevencijai, pasirengimui ir atsakui. Ką tai reiškia nacionaliniam suverenitetui, asmeninėms laisvėms ir pasaulinei lygybei? Kartu atskleisime įspūdingą archeologinį atradimą Lietuvoje, aptarsime psichikos sveikatos įžvalgas, kosmoso tyrimų naujienas ir pasidalinsime tradiciniu cepelinų receptu. Prisijunkite prie šios globalios ir vietinės istorijos kelionės!

PSO Pandemijos Susitarimas: Nauja Pasaulinės Sveikatos Era

PSO pandemijos susitarimas, kurį vienbalsiai patvirtino 124 šalys, o 11 susilaikė, nustato vieningą pandemijų valdymo sistemą. Sukurtas reaguojant į COVID-19 pandemijos metu išryškėjusias nelygybes, susitarimas pabrėžia vienodą prieigą prie vakcinų, terapijų ir diagnostikos priemonių. Jis įveda mechanizmus, tokius kaip Patogenų prieigos ir naudos dalijimosi (PABS) sistema, kuri įpareigoja farmacijos kompanijas skirti 20 % realiu laiku gaminamų su pandemija susijusių produktų PSO, kad jie būtų paskirstyti pagal visuomenės sveikatos poreikius, ypač besivystančiose šalyse .

Susitarimo šalininkai, įskaitant PSO generalinį direktorių dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, teigia, kad tai žingsnis link pasaulinės lygybės. Tačiau kritikai baiminasi, kad jis gali sukurti centralizuotą medicininę valdžią, keliančią grėsmę nacionaliniam suverenitetui. Nors susitarime aiškiai nurodoma, kad PSO negali įpareigoti šalių imtis veiksmų, tokių kaip karantinas ar privalomas skiepijimas, jo koordinavimo mechanizmai kelia diskusijas dėl autonomijos .

Dr. Tedros, pagrindinė šio susitarimo figūra, sulaukė tiek pagyrų, tiek kritikos. Jo vadovavimas PSO per COVID-19 pandemiją buvo giriamas už skaidrumą, tačiau 2025 m. kai kurie šaltiniai kėlė klausimų dėl jo sprendimų, susijusių su pandemijos valdymu, teigdami, kad jie galėjo būti pernelyg centralizuoti.

*****

Susitarimas, galutinai patvirtintas be prieštaravimų PSO Ženevos asamblėjoje, įpareigoja signatarus laikytis vieningos, PSO nurodytos pandemijų atsako strategijos, atimant iš valstybių autonomiją priimant sprendimus visuomenės sveikatos klausimais. Kritikai teigia, kad neaiškios dokumento nuostatos dėl vykdymo gali sudaryti sąlygas globalistams peržengti savo įgaliojimus, nes numatyti mechanizmai leis PSO koordinuoti tarpvalstybinius areštus ir bausti nesutinkančius. Susitarimo šalininkai jį apibūdina kaip priemonę, užtikrinančią saugesnį pasirengimą pandemijai, tačiau jo pasekmės sukėlė karštas diskusijas dėl suvereniteto ir asmens laisvių.

Infowars.com praneša: „Šalys skatina vieningos sveikatos požiūrį į pandemijų prevenciją, pasirengimą joms ir reagavimą į jas, pripažindamos, kad žmonių sveikata yra susijusi su gyvūnų sveikata ir aplinka, kad šis požiūris yra nuoseklus, integruotas, koordinuotas ir grindžiamas visų atitinkamų organizacijų, sektorių ir veikėjų bendradarbiavimu, atsižvelgiant į nacionalinę ir (arba) vidaus teisę bei taikytiną tarptautinę teisę ir nacionalines aplinkybes“, – teigiama susitarimo 11 puslapyje.

PSO patronuojanti organizacija, JT atvirai siekia sukurti pasaulinę vyriausybę visose gyvenimo srityse per „pasaulinę transformaciją“, kaip anksčiau pranešė Infowars. Antradienio pandemijos susitarimas leidžia globalistinei organizacijai perimti valdžią per kitą pandemiją.

Vakcinacija yra paminėta 12 kartų visame dokumente, daugiausia siekiant padidinti vakcinacijos mastą per kitą pandemiją.

Tikimasi, kad kiekviena šalis palaipsniui stiprins pandemijos „prevencijos“ priemones ir pajėgumus... „priemonės, skirtos veiksmingoms įprastinėms skiepijimo programoms stiprinti, ypač didinant ir (arba) išlaikant aukštą skiepijimo aprėptį, ir laiku atliekant papildomus skiepus, siekiant sumažinti pavojų visuomenės sveikatai ir užkirsti kelią protrūkiams, skatinant visuomenės informuotumą apie skiepijimo svarbą ir stiprinant tiekimo grandines ir skiepijimo sistemas“, – teigiama dokumento 1

"Kiekviena Šalis, atsižvelgdama į savo nacionalines ar vidaus aplinkybes ir teisės aktus, taip pat į atitinkamas nacionalines ir tarptautines etikos gaires ir rekomendacijas, tarptautiniu mastu svarbių visuomenės sveikatos ekstremalių situacijų, įskaitant pandemijas, metu skatina savo jurisdikcijoje vykdyti gerai parengtus ir tinkamai įgyvendinamus klinikinius tyrimus, įskaitant: (i) skatindama reprezentatyvių tiriamųjų grupių sudarymą; (ii) prireikus skatindama dalytis su pandemija susijusiomis vakcinomis, terapiniais preparatais ir diagnostikos priemonėmis, kad jie būtų naudojami kaip palyginamieji produktai10 atliekant su pandemija susijusių vakcinų, terapinių preparatų ir diagnostikos priemonių klinikinius tyrimus", – teigiama dokumento 15 puslapyje.

Įdomu tai, kad dokumente teigiama, kad sekretoriatas ir PSO generalinis direktorius pagal šį susitarimą neįgis teisės nurodyti ar įpareigoti nacionalinę ar vidaus teisę, pavyzdžiui, įvesti privalomą skiepijimo politiką. Tai labai konkretus apribojimas, nes PSO pareigūnai, kuriems jis taikomas, yra riboti, o dokumente net nesiekiama tiesiogiai kontroliuoti nacionalinę ar vidaus teisę, o siekiama įgyvendinti pasaulinę medicininę kontrolę.

„Jokia Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos susitarimo nuostata negali būti aiškinama kaip suteikianti Pasaulio sveikatos organizacijos sekretoriatui, įskaitant Pasaulio sveikatos organizacijos generalinį direktorių, bet kokią teisę nurodyti, įsakyti, keisti ar kitaip nustatyti nacionalinius ir (arba) vidaus teisės aktus, kaip tinkama, arba bet kurios šalies politiką, arba įpareigoti ar kitaip nustatyti bet kokius reikalavimus, kad šalys imtųsi konkrečių veiksmų, pavyzdžiui, uždrausti ar priimti keliautojus, nustatyti privalomą skiepijimą ar gydymo ar diagnostikos priemones arba įvesti karantiną“, teigiama dokumento 28 puslapyje.

Kaip galima įsivaizduoti, naujos su pandemija susijusios „vakcinos“ neabejotinai sukels diskusijas. Todėl vienas iš pagrindinių dokumento principų yra: „Pripažįstant pasitikėjimo stiprinimo ir laiku dalijimosi informacija svarbą siekiant užkirsti kelią dezinformacijai, klaidingai informacijai ir stigmatizacijai“, teigiama dokumento 6 puslapyje.

Lietuvos Archeologinis Atradimas: Praeities Paslaptys

2025 m. pradžioje netoli Vilniaus archeologai aptiko XIII a. viduramžių gyvenvietę, kuri, manoma, buvo prekybos centras. Rasti artefaktai – keramika, įrankiai ir reta sidabrinė moneta iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų – atskleidžia Lietuvos vaidmenį Baltijos prekybos tinkluose. Šis atradimas, apie kurį pranešė Lietuvos archeologijos naujienos, sužadino istorikų ir vietos gyventojų susidomėjimą, pabrėždamas turtingą Lietuvos istoriją ir jos indėlį į viduramžių Europos tyrimus.

Psichikos Sveikata: Nauji Tyrimai ir Patarimai

Pandemijų dėmesys padidino susirūpinimą psichikos sveikata. 2025 m. žurnale The Lancet Psychiatry paskelbtas tyrimas atskleidė, kad nerimo ir depresijos rodikliai smarkiai išaugo per COVID-19 pandemiją, o poveikis jaučiamas ir 2025 m. Lietuvos psichiatrė dr. Rūta Kaladytė Lokominienė rekomenduoja sąmoningumo praktikas ir bendruomenės paramą kovai su nerimu. „Gamtos veikla, pavyzdžiui, pasivaikščiojimai miške, gali žymiai sumažinti stresą,“ – sako ji. Lietuvoje veikia psichikos sveikatos iniciatyvos, siūlančios nemokamas konsultacijas, kurios atspindi proaktyvų požiūrį į visuomenės gerovę.

Kosmoso Tyrimai: Naujausios Ribos

2025 m. kosmoso tyrimai toliau žavi pasaulį. NASA „Artemis III“ misija, planuojama 2026 m., ruošiasi istoriniam Mėnulio nusileidimui, o „SpaceX“ „Starship“ 2025 m. kovą sėkmingai atliko orbitinį bandymą. Lietuvoje Europos kosmoso agentūra (ESA) bendradarbiauja su lietuvių mokslininkais, kurdama nanosatelitus klimato stebėsenai, kurie buvo paleisti 2025 m. balandį. Šie pasiekimai pabrėžia žmonijos siekį tyrinėti kosmosą, o Lietuva prisideda prie šios misijos ESA naujienos.

Lietuvos Kultūra: Mylimiausias Cepelinų Receptas

Tarp globalių pokyčių Lietuvos kultūrinis paveldas spindi per savo virtuvę. Cepelinai, arba bulviniai virtiniai, yra nacionalinis lobis. Štai tradicinis receptas, kad jūsų virtuvėje atsirastų dalelė Lietuvos:

Cepelinų Receptas

Ingredientai:

  • 10 didelių bulvių, nuluptų
  • 500 g maltos kiaulienos arba jautienos
  • 1 svogūnas, smulkiai supjaustytas
  • Druska, pipirai pagal skonį
  • 2 šaukštai krakmolo
  • Grietinė ir spirgučiai patiekimui

Gaminimo eiga:

  1. Sutarkuokite bulves, nusunkite skystį ir sumaišykite su krakmolu.
  2. Paruoškite įdarą: sumaišykite maltą mėsą, svogūną, druską ir pipirus.
  3. Formuokite cepelinus, įdėdami mėsos įdarą į bulvių tešlą.
  4. Virkite cepelinus verdančiame vandenyje apie 20–25 minutes.
  5. Patiekite su grietine ir spirgučiais.

Šis patiekalas, kaip teigia Lietuvos kulinarinio paveldo šaltiniai, sujungia šeimas ir draugus prie stalo, atspindėdamas lietuvišką svetingumą.

Išvada: Globalūs ir Vietiniai Ryšiai

PSO pandemijos susitarimas keičia pasaulio sveikatos politiką, keldamas klausimų apie pusiausvyrą tarp bendradarbiavimo ir suvereniteto. Tuo metu Lietuvos archeologiniai atradimai, psichikos sveikatos iniciatyvos, kosmoso tyrimų indėlis ir kulinarinis paveldas primena, kaip globalūs ir vietiniai įvykiai susipina. Kviečiame dalintis mintimis komentaruose ir atrasti daugiau apie mūsų pasaulį!

Autoriaus: Ką manote apie PSO pandemijos susitarimą ir jo poveikį? O gal jau išbandėte cepelinų receptą? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose ir prenumeruokite mūsų YouTube kanalą @gamtosgarsai – čia rasite įspūdingų gamtos vaizdų ir istorijų!

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-19 laikas 16:58 Receptai Lietuviškas kugelis
Skanus lietuviško kugelio (plokštainio) receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

2019-09-02 laikas 12:20 Receptai Svečiai džiaugiasi, kad taip skanu. Bulvinė dešra. Nors kiekvieną dieną duokite

Užburia iš karto! Pasigaminkime namuose skanų patiekalą. Atrodo tikrai įspūdingai, net norisi valgyti ir valgyti...

Skaityti daugiau

2019-06-26 laikas 20:30 Receptai Neįprasti varškėčiai. Minkšti, purūs ir labai skanūs
Tai ne varškėčiai, tai kažkas stebuklingo! Minkšti, purūs ir labai skanūs! Patiekite su grietinės padažu (sumaišykite grietinę ir cukraus pudrą) arba su mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau