Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 6

2020-ųjų negandų sąrašą pildo „širšių žudikių“ invazijos

Dabar greta pandemijos ir beveik precedento neturinčios globalios ekonominės krizės, panašu, kad ramiai miegoti nebegalėsime ir dėl šį negandų sąrašą papildžiusių „širšių žudikių“.

Oficialiai, tai yra Azijos gigantiškosios širšės.

Jų nuodingi įgėlimai kasmet Japonijoje pražudo apie 50 žmonių. Jos maitinasi nuplėšdamos bičių galvas ir skraidindamos suniokotus jų kūnus savo jaunikliams. Nors jos yra kilusios iš pietrytinės ir rytinės Azijos, tačiau pastaruoju metu jos ėmė rodytis ir JAV Vašingtono valstijoje bei Kanadoje, rašo gizmodo.com. 

Mokslininkai vis dar suka galvas, kodėl ir kaip taip nutiko.

Entomologai teigia, kad tai yra šokiruojančiai didelės širšės, kurios kelia pavojų sveikatai, o svarbiausia – yra plėšrūnės, tykančios naminių bičių.

bitės, bitininkai, entomologija, geluonis, nuodai, populiacija, širšės

Mūsų bičių ir taip tyko daug pavojų, šios Azijos gigantiškosios širšės vos per kelias valandas, panaudodamos savo aštrius, ryklių pelekus primenančius, žandikaulius, gali sunaikinti visą bičių avilį. 

Praėjusią žiemą gyventojai iš skirtingų Vašingtono valstijos Whatcom County apygardos vietų pastebėjo negyvų šios rūšies vabzdžių, praneša „Times“.

Atsakingos institucijos vėliau išaiškino, kad dar viena šios rūšies širšė lapkritį buvo pastebėta už Kanados sienos, White Rock mieste, Britų Kolumbijoje, o dar kiek anksčiau Vankuverio saloje buvo aptiktas ir sunaikintas ištisas jų avilys.

Kaip praneša „The Guardian“, Vašingtono valstijoje gruodį iš viso fiksuoti keturi šių širšių pastebėjimo atvejai.

Institucijos kelis jų pavyzdžius išsiuntė tyrimams į Japoniją, kur buvo patvirtinta, kad tai Azijos gigantiškosios širšės. Prie šios mįslės prisidėjo ir tai, jog laboratorija nustatė, kad širšės iš Whatcom County ir Vankuverio salos nebuvo susijusios, kas reiškia, kad rūšys čia atsirado dviejų skirtingų incidentų metu.

Šis atradimas perša siaubingas išvadas.

Širšių karalienė gali užaugti iki 5 centimetrų ilgio, o jų geluonyse esantys nuodai yra tokie nuodingi, kad užpuolus šių širšių spiečiui, tai galėtų būti prilyginama nuodingos gyvatės įkandimui.

Priešingai nei bitės, šios širšės gali gelti kelis kartus, o tam jos naudoja geluonį, kurio ilgis prilygsta poodinei medicininei adatai.

Ir kaip jau galite įsivaizduoti, šie įgėlimai ne tik gali baigtis mirtimi, bet ir yra labai skausmingi. Jos gali gelti net per bitininko kostiumą.

bitės, bitininkai, entomologija, geluonis, nuodai, populiacija, širšės

Tačiau net ir šiuo atveju, daugeliui bitininkų ir entomologų, jų pačių sugėlimas yra mažiausias rūpestis. Jiems labiausiai rūpi, kad šios įsibrovėlės visiškai sunaikins naminių bičių avilius.

Kad užkirstų tam kelią atsakingos institucijos susivienijo ir paskelbė karą šiai potencialiai invazinei rūšiai.

Apie balandžio mėnesį iš žiemos miego pabunda širšių karalienė, tuo tarpu jos darbininkės apylinkėse ieško vietos ir stato požemines lindynes. Jų griaunamoji jėga savo piką pasiekia vėlyvą vasarą ir ankstyvą rudenį, kuomet darbininkės, siekdamos išlaikyti kitų metų karalienę, pašėlusiai medžioja maistą, o tai apima viską nuo bičių iki maldininkų ar net kitų širšių rūšių.

Kad išvengtų širšių įsitvirtinimo Vašingtono regione atsakingos institucijos neseniai pradėjo įrenginėti laikinus jų spąstus, kuriems panaudoti skaidrūs ąsočiai su apelsinų sulčių ir ryžių vyno, rauginto pieno ir vandens, kitų eksperimentinių jaukų mišiniai.

Šie spąstai buvo pakabinti medžiuose ir specialiai pažymėti, o per artimiausius mėnesius ruošiamasi jų įrengti dar kelis šimtus. Šiuo metu institucijos eksperimentuoja bandydamos suvokti šių bičių spiečių elgseną.

Šiam tikslui įgyvendinti Vašingtono valstijos žemės ūkio departamentas bendradarbiauja su vietos bitininkais ir mokslininkais iš Vašingtono valstijos universiteto, o invazinės rūšies sekimui pasitelkė ir vietinius apylinkių gyventojus. Visi, pastebėję aplink dūzgiančias širšes, gali pranešti apie tai naudodamiesi WA Invasives programėle.

Taip mėginama kuo greičiau susidoroti su egzistuojančiomis populiacijomis, kurios kol kas dar yra nedidelės.

Rašo: gismeteo.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 20:10 Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape
Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape, nepakenkdami jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:55 Šermukšnių nauda organizmui

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia) - visiems gerai pažįstamas ir dažnas krūmas arba medis visoje Lietuvoje, įprastas reginys - greta namų augantys šermukšniai, natūrali kiemo puošmena, ypač rudenį.

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau