Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2020 » Gegužės » 6

2020-ųjų negandų sąrašą pildo „širšių žudikių“ invazijos

Dabar greta pandemijos ir beveik precedento neturinčios globalios ekonominės krizės, panašu, kad ramiai miegoti nebegalėsime ir dėl šį negandų sąrašą papildžiusių „širšių žudikių“.

Oficialiai, tai yra Azijos gigantiškosios širšės.

Jų nuodingi įgėlimai kasmet Japonijoje pražudo apie 50 žmonių. Jos maitinasi nuplėšdamos bičių galvas ir skraidindamos suniokotus jų kūnus savo jaunikliams. Nors jos yra kilusios iš pietrytinės ir rytinės Azijos, tačiau pastaruoju metu jos ėmė rodytis ir JAV Vašingtono valstijoje bei Kanadoje, rašo gizmodo.com. 

Mokslininkai vis dar suka galvas, kodėl ir kaip taip nutiko.

Entomologai teigia, kad tai yra šokiruojančiai didelės širšės, kurios kelia pavojų sveikatai, o svarbiausia – yra plėšrūnės, tykančios naminių bičių.

bitės, bitininkai, entomologija, geluonis, nuodai, populiacija, širšės

Mūsų bičių ir taip tyko daug pavojų, šios Azijos gigantiškosios širšės vos per kelias valandas, panaudodamos savo aštrius, ryklių pelekus primenančius, žandikaulius, gali sunaikinti visą bičių avilį. 

Praėjusią žiemą gyventojai iš skirtingų Vašingtono valstijos Whatcom County apygardos vietų pastebėjo negyvų šios rūšies vabzdžių, praneša „Times“.

Atsakingos institucijos vėliau išaiškino, kad dar viena šios rūšies širšė lapkritį buvo pastebėta už Kanados sienos, White Rock mieste, Britų Kolumbijoje, o dar kiek anksčiau Vankuverio saloje buvo aptiktas ir sunaikintas ištisas jų avilys.

Kaip praneša „The Guardian“, Vašingtono valstijoje gruodį iš viso fiksuoti keturi šių širšių pastebėjimo atvejai.

Institucijos kelis jų pavyzdžius išsiuntė tyrimams į Japoniją, kur buvo patvirtinta, kad tai Azijos gigantiškosios širšės. Prie šios mįslės prisidėjo ir tai, jog laboratorija nustatė, kad širšės iš Whatcom County ir Vankuverio salos nebuvo susijusios, kas reiškia, kad rūšys čia atsirado dviejų skirtingų incidentų metu.

Šis atradimas perša siaubingas išvadas.

Širšių karalienė gali užaugti iki 5 centimetrų ilgio, o jų geluonyse esantys nuodai yra tokie nuodingi, kad užpuolus šių širšių spiečiui, tai galėtų būti prilyginama nuodingos gyvatės įkandimui.

Priešingai nei bitės, šios širšės gali gelti kelis kartus, o tam jos naudoja geluonį, kurio ilgis prilygsta poodinei medicininei adatai.

Ir kaip jau galite įsivaizduoti, šie įgėlimai ne tik gali baigtis mirtimi, bet ir yra labai skausmingi. Jos gali gelti net per bitininko kostiumą.

bitės, bitininkai, entomologija, geluonis, nuodai, populiacija, širšės

Tačiau net ir šiuo atveju, daugeliui bitininkų ir entomologų, jų pačių sugėlimas yra mažiausias rūpestis. Jiems labiausiai rūpi, kad šios įsibrovėlės visiškai sunaikins naminių bičių avilius.

Kad užkirstų tam kelią atsakingos institucijos susivienijo ir paskelbė karą šiai potencialiai invazinei rūšiai.

Apie balandžio mėnesį iš žiemos miego pabunda širšių karalienė, tuo tarpu jos darbininkės apylinkėse ieško vietos ir stato požemines lindynes. Jų griaunamoji jėga savo piką pasiekia vėlyvą vasarą ir ankstyvą rudenį, kuomet darbininkės, siekdamos išlaikyti kitų metų karalienę, pašėlusiai medžioja maistą, o tai apima viską nuo bičių iki maldininkų ar net kitų širšių rūšių.

Kad išvengtų širšių įsitvirtinimo Vašingtono regione atsakingos institucijos neseniai pradėjo įrenginėti laikinus jų spąstus, kuriems panaudoti skaidrūs ąsočiai su apelsinų sulčių ir ryžių vyno, rauginto pieno ir vandens, kitų eksperimentinių jaukų mišiniai.

Šie spąstai buvo pakabinti medžiuose ir specialiai pažymėti, o per artimiausius mėnesius ruošiamasi jų įrengti dar kelis šimtus. Šiuo metu institucijos eksperimentuoja bandydamos suvokti šių bičių spiečių elgseną.

Šiam tikslui įgyvendinti Vašingtono valstijos žemės ūkio departamentas bendradarbiauja su vietos bitininkais ir mokslininkais iš Vašingtono valstijos universiteto, o invazinės rūšies sekimui pasitelkė ir vietinius apylinkių gyventojus. Visi, pastebėję aplink dūzgiančias širšes, gali pranešti apie tai naudodamiesi WA Invasives programėle.

Taip mėginama kuo greičiau susidoroti su egzistuojančiomis populiacijomis, kurios kol kas dar yra nedidelės.

Rašo: gismeteo.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau