Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2021 » Gruodžio » 21

Atrasta planeta, net 10 kartų didesnė už Jupiterį

Mokslininkai atrado milžinišką planetą, skriejančią aplink masyvią itin karštų žvaigždžių porą, t. y. aplinkoje, kuri, kaip anksčiau manyta, yra pernelyg nepalanki planetai susiformuoti.

Trečiadienį mokslo žurnale „Nature“ paskelbtame moksliniame straipsnyje teigiama, kad planetos, pavadintos „ b Centauri (AB)b» arba «b Centauri b“, atradimas paneigia plačiai paplitusį astronomų įsitikinimą.

Europos pietų observatorija, nufotografavusi planetą iš galingo teleskopo Čilės dykumoje teigė, jog iki šiol nebuvo pastebėta nė vienos planetos aplink žvaigždę, kuri yra daugiau nei tris kartus masyvesnė už Saulę.

„B“ tipo dviguba žvaigždė, esanti Saulės sistemos centre Kentauro žvaigždyne, yra labai masyvi ir karšta. Ji skleidžia didelės energijos ultravioletinę ir rentgeno spinduliuotes, kuri stipriai veikia aplinkines dujas, o tai turėtų veikti prieš planetų formavimąsi, teigė Europos pietų observatorija.

Šio tipo žvaigždės paprastai laikomos gana destruktyvia ir pavojinga aplinka, todėl buvo manoma, kad aplink jas turėtų būti nepaprastai sunku susiformuoti didelėms planetoms.

Naujai atrasta b Centauri (AB)b yra egzoplaneta, t. y. planeta, esanti už mūsų Saulės sistemos ribų, yra 10 kartų masyvesnė už Jupiterį, todėl yra viena masyviausių kada nors atrastų planetų.

Vienas iš autorių, Stokholmo universiteto doktorantas Gayathri Viswanathas pranešime spaudai teigė, kad tai yra „ svetimas pasaulis, kurio aplinka visiškai skiriasi nuo tos, su kuria susiduriame Žemėje ir mūsų Saulės sistemoje“ .

„Tai atšiauri aplinka, kurioje vyrauja ekstremali spinduliuotė ir kurioje viskas yra milžiniško mastelio: žvaigždės didesnės, planeta didesnė, atstumai didesni“, — sakė Gayathri Viswanathas.

Gismeteo.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau