Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Gegužės » 1

Keistas signalas, sklindantis iš galaktikos centro

Gama spinduliai yra trumpiausio bangos ilgio ir didžiausios energijos elektromagnetinė spinduliuotė.

Tyrimo bendraautorius docentas Rolandas Krokeris (Roland Crocker) teigė, kad šis konkretus gama spindulių signalas, žinomas kaip Galaktikos centro perteklius, iš tikrųjų gali būti susijęs su tam tikro tipo greitai besisukančiomis neutroninėmis žvaigždėmis - itin tankiomis žvaigždžių liekanomis, likusiomis po kai kurių žvaigždžių, kurios yra daug masyvesnės už mūsų Saulę.

Galaktikos centro perteklius - tai netikėta gama spindulių koncentracija, kylanti iš mūsų galaktikos centro, kuri ilgą laiką glumino astronomus.

"Mūsų darbas nekelia jokių abejonių dėl signalo egzistavimo, bet siūlo dar vieną galimą šaltinį", - sakė docentas Krokeris.

"Jis remiasi milisekundiniais pulsarais - neutroninėmis žvaigždėmis, kurios sukasi labai greitai - maždaug 100 kartų per sekundę.

"Mokslininkai jau anksčiau yra aptikę gama spindulių emisiją iš atskirų milisekundinių pulsarų Saulės sistemos kaimynystėje, todėl žinome, kad šie objektai skleidžia gama spindulius. Mūsų modelis rodo, kad visos tokių žvaigždžių populiacijos, kurių yra apie 100 000, integruotas spinduliavimas sukurtų signalą, visiškai suderinamą su Galaktikos centro pertekliumi."

Šis atradimas gali reikšti, kad mokslininkams teks iš naujo apsvarstyti, kur jie ieško užuominų apie tamsiąją medžiagą.

"Tamsiosios materijos prigimtis visiškai nežinoma, todėl bet kokie galimi įkalčiai kelia didelį susidomėjimą", - sakė docentas Krokeris.

"Tačiau mūsų rezultatai rodo dar vieną svarbų gama spinduliuotės šaltinį.

"Pavyzdžiui, gama spindulių signalą iš Andromedos, kitos artimiausios mums didelės galaktikos, daugiausia gali skleisti milisekundiniai pulsarai."

Tyrimui, kuriame taip pat dalyvavo Australijos gynybos pajėgų akademijos, Kenterberio universiteto ir Tokijo universiteto mokslininkai, vadovavo ANU magistrantas Anudžis Gautamas.  

Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Astronomy". Credit: Unsplash/CC0 Public Domain

P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip..., todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau