Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 5

CDC stebėjo milijonus amerikiečių per lokautus, kad galėtų stebėti judėjimą ir reikalavimus

Ligų kontrolės centras (CDC) šnipinėjo milijonus amerikiečių, naudodamasis mobiliųjų telefonų buvimo vietos duomenimis, kad galėtų sekti jų judėjimą ir stebėti, ar pandemijos metu žmonės laikėsi komendanto valandos.

Remiantis 2021 m. CDC dokumentais, kuriuos "Motherboard" gavo gavusi Informacijos laisvės akto (FOIA) prašymą, pagal programą buvo stebimi K-12 mokyklose besilankančių žmonių elgesio modeliai, o vienu atveju buvo stebimas "Navajo tautos politikos veiksmingumas". Dokumentuose atskleidžiama, kad nors CDC naudojosi pandemija, kad pateisintų greitesnį duomenų įsigijimą, iš tikrųjų ketino juos naudoti bendriems agentūros tikslams.

Dokumentuose atskleidžiamas platus planas, kurį CDC buvo parengusi praėjusiais metais, kad naudotų vietos nustatymo duomenis iš labai prieštaringai vertinamo duomenų tarpininko. Tarp bendrovės "SafeGraph", kuriai CDC sumokėjo 420 000 JAV dolerių už prieigą prie vienerių metų duomenų, investuotojų yra Peteris Thielis ir buvęs Saudo Arabijos žvalgybos vadovas. Birželio mėn. "Google" uždraudė bendrovei patekti į "Play Store" parduotuvę. -Motherboard

Duomenys, kurie buvo nupirkti, gauti iš mobiliųjų telefonų - tai reiškia, kad "SafeGraph" gali sekti, kur asmuo gyvena, dirba ir kur buvo, o vėliau šiuos duomenis parduoti įvairioms organizacijoms. Duomenys, kuriuos nusipirko CDC, buvo apibendrinti - jie skirti plačioms žmonių judėjimo tendencijoms sekti, tačiau mokslininkai išreiškė susirūpinimą dėl to, kaip buvimo vietos duomenys gali būti nuasmeninti, kad būtų galima sekti konkrečius asmenis.

Remiantis CDC dokumentais, "SafeGraph" duomenys "buvo labai svarbūs nuolatinėms reagavimo pastangoms, pavyzdžiui, kas valandą stebint aktyvumą komendanto valandos zonose arba išsamiai skaičiuojant apsilankymus dalyvaujančiose vaistinėse vakcinų stebėsenos tikslais".

CDC stebėjo milijonus amerikiečių per lokautus

"Atrodo, kad CDC sąmoningai sukūrė atvirą naudojimo atvejų sąrašą, į kurį įtraukė komendanto valandos stebėseną, kaimynų apsilankymus, apsilankymus bažnyčiose, mokyklose ir vaistinėse, taip pat įvairias analizes su šiais duomenimis, konkrečiai orientuotais į "smurtą", - sakė Zachas Edwardsas (Zach Edwards), kibernetinio saugumo tyrėjas, atidžiai stebintis duomenų rinką.

Kalbėdamas apie asmenų demaskavimą, Edwardsas pažymėjo, kad "SafeGraph" duomenys gali būti naudojami tam tikriems žmonėms nustatyti.

"Mano nuomone, "SafeGraph" duomenys gerokai viršija bet kokias saugias ribas [dėl anonimiškumo]", - sakė jis, nurodydamas vieną "SafeGraph" naudotojo sąsajos rezultatą, kuris rodė individualius judėjimus į konkretų gydytojo kabinetą - tai rodo, kokie smulkūs iš tikrųjų yra "agreguoti" duomenys. Jei piktavalis norėtų demaskuoti žmogų, teoriškai galėtų tai padaryti naudodamas panašius metodus.

Dokumentuose pateikiamas ilgas sąrašas, kurį CDC apibūdina kaip 21 skirtingą "galimą CDC duomenų naudojimo atvejį". Tarp jų:

  • "Stebėti K-12 mokyklų lankytojų modelius pagal mokyklas ir palyginti su 2019 m.; jei įmanoma, palyginti su epi rodikliais [aplinkos veiksmingumo indeksu]". 
  • "Judėjimo modelių duomenų ir COVID-19 atvejų skaičiaus augimo koreliacijos tyrimas [...] Judėjimo apribojimų (sienų uždarymas, tarpregioninės ir naktinės komendanto valandos), siekiant parodyti jų laikymąsi."
  • "Valstybinės politikos veiksmingumo [Navajo] tautoje tyrimas". - Pagrindinę plokštę

politika, stebėjimas, kontrolė, technologijos

Per visą pandemijos laikotarpį mobiliųjų telefonų buvimo vietos duomenys buvo naudojami įvairiais tikslais, įskaitant žiniasklaidos organizacijų pranešimus apie tai, kaip žmonės keliavo, kai buvo panaikinti draudimai.

Tačiau CDC norėjo, kad duomenys būtų naudojami ne tik Covid-19 politikos atsako stebėjimui. Nors viešųjų pirkimų dokumentuose teigiama, kad duomenys skirti "skubioms COVID-19 PR [viešųjų pirkimų užklausoms]", viename iš įtrauktų naudojimo atvejų rašoma: "Fizinio aktyvumo ir lėtinių ligų prevencijos interesų taškų, tokių kaip apsilankymai parkuose, sporto salėse ar svorio reguliavimo įmonėse, tyrimas".

Kitame skyriuje išplečiamos su Kovid-19 nesusijusios naudojimo sritys.

"CDC taip pat planuoja naudoti šio įsigijimo metu įsigytus judumo duomenis ir paslaugas, siekdama paremti ne COVID-19 programines sritis ir visuomenės sveikatos prioritetus visoje agentūroje, įskaitant, bet neapsiribojant kelionėmis į parkus ir žaliąsias zonas, fiziniu aktyvumu ir keliavimo būdu bei gyventojų migracija prieš stichines nelaimes, jų metu ir po jų", - rašoma jame. "Pagal šią sutartį gautus judumo duomenis bus galima naudoti visoje CDC agentūroje ir jie padės įgyvendinti daugelį CDC prioritetų."

CDC įsigijo "SafeGraph" duomenis "U.S. Core Place Data", "Weekly Patterns Data" ir "Neighbourhood Patterns Data", iš kurių pastarieji apima tokią informaciją, kaip "buvimo namuose laikas", kuris apibendrinamas pagal valstijas ir gyventojų surašymo blokus, pagal "Motherboard".

"SafeGraph" siūlo lankytojų duomenis gyventojų surašymo blokų grupės lygmeniu, kurie leidžia gauti itin tikslių įžvalgų, susijusių su amžiumi, lytimi, rase, pilietybės statusu, pajamomis ir kt.", - rašoma CDC dokumente.

Likusią ataskaitos dalį skaitykite čia.

P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau