- 14.12.2024
- 5.0 Reitingas
- 206 Peržiūros
- 1 komentarai
2025 m. Jungtinė Karalystė planuoja įdiegti skaitmeninę asmens tapatybės kortelių sistemą, kuri žada transformuoti valdžios paslaugų teikimą. Tačiau ši iniciatyva kelia rimtų susirūpinimų dėl privatumo ir valstybės kontrolės, ypač atsižvelgiant į technologiškai pažangias priemones, tokias kaip veido atpažinimas. Ar šis žingsnis iš tiesų atneš naudą visuomenei, ar taps keliu į priklausomybę nuo skaitmeninių technologijų?
- Jungtinė Karalystė planuoja pradėti naudoti skaitmeninę identifikavimo sistemą, kurioje bus naudojami išmanieji telefonai ir veido atpažinimo technologija, siekiant supaprastinti valdžios funkcijas - nuo alkoholio pirkimo iki mokesčių mokėjimo.
- Iniciatyva siekiama padidinti įvairių sektorių, įskaitant veteranų tarnybas, veiksmingumą naudojant skaitmenines veteranų korteles, o jaunimas galės naudotis vyriausybės remiamais skaitmeniniais tapatybės dokumentais, kad įrodytų amžių pirkdamas alkoholį.
- Asmenys gali užsiregistruoti sertifikuotose skaitmeninių tapatybės kortelių bendrovėse ir naudotis valdžios paslaugomis naudodamiesi programėlėmis savo išmaniuosiuose telefonuose, tačiau kritikai įspėja dėl galimo valstybės perteklinio poveikio ir dvilypės visuomenės.
- Tokie kritikai kaip Davidas Kurtenas (David Kurten) iš Jungtinės Karalystės paveldo partijos reiškia susirūpinimą dėl skaitmeninių asmens tapatybės kortelių tapimo privalomomis ir galimos vyriausybės kontrolės, nurodydami pavyzdžius iš diskusijų dėl vakcinos paso pandemijos laikotarpiu.
- Diskusijos dėl skaitmeninių asmens tapatybės kortelių išryškina įtampą tarp technologinio patogumo ir privatumo išsaugojimo, o kritikai atkreipia dėmesį į galimas priežiūros valstybės pasekmes ir pilietinių laisvių eroziją.
Jungtinė Karalystė ketina 2025 m. įdiegti skaitmeninę tapatybės nustatymo sistemą.
Šia nauja iniciatyva, kurioje bus naudojami išmanieji telefonai ir veido atpažinimo technologija, siekiama supaprastinti įvairias valdžios funkcijas - nuo alkoholio pirkimo ir veteranų paslaugų iki mokesčių mokėjimo ir prieigos prie banko sąskaitų.
Vyriausybės šaltinių teigimu, skaitmeninė tapatybės nustatymo sistema, kuria galės naudotis sertifikuotos bendrovės, leis asmenims iš karto įrodyti savo amžių ir tapatybę įeinant į užeigas, klubus ir parduotuves, taip pat atliekant įvairius internetinius sandorius.
Ši technologija žada efektyvesnį paslaugų teikimą, ypač veteranams, kurie, naudodamiesi skaitmeninėmis veteranų kortelėmis, galės greičiau pasinaudoti paramos programomis.
„Pagal kitais metais įsigaliosiančius teisės aktų pakeitimus jauni žmonės galės naudotis vyriausybės remiamomis skaitmeninėmis asmens tapatybės kortelėmis, kad įrodytų, jog yra pakankamai suaugę, kad galėtų vartoti alkoholį“, - sakoma sekmadienį, gruodžio 8 d., paskelbtame ‚ Telegraph‘ pranešime. „Jie galės užsiregistruoti skaitmeninių tapatybės kortelių bendrovėse, sertifikuotose pagal vyriausybės nustatytus saugumo ir patikimumo standartus, ir tada, lankydamiesi užeigose, restoranuose ir parduotuvėse, naudodamiesi programėle išmaniajame telefone įrodyti, kad jiems daugiau nei 18 metų. Tai platesnių pastangų perkelti daugiau valstybės funkcijų į internetą dalis, kad žmonės galėtų įrodyti savo tapatybę naudodamiesi Vyriausybės remiama programėle visose srityse - nuo mokesčių mokėjimo iki banko sąskaitos atidarymo.“
Kritikai reiškia susirūpinimą dėl galimo VALSTYBĖS PERŽIŪROS
Tačiau kritikai išreiškė didelį susirūpinimą dėl galimo valstybės viršijimo ir dviejų lygių visuomenės kūrimo. Didžiosios Britanijos paveldo partijos lyderis Davidas Kurtenas įspėja, kad programa ilgainiui gali tapti privaloma, todėl skaitmeninio asmens tapatybės dokumento neturintys asmenys gali būti diskriminuojami ir susidurti su kliūtimis naudotis paslaugomis.
Kitas ginčytinas klausimas - galimybė vyriausybei nuotoliniu būdu atjungti skaitmeninius pažymėjimus, veiksmingai užkertant kelią asmenims užsiimti pagrindine veikla, jei manoma, kad jie pažeidė neapibrėžtas normas. Kritikai tai lygina su socialinių kreditų sistemomis, kurios, jų teigimu, gali būti naudojamos piliečių elgesiui stebėti ir kontroliuoti.
Skaitmeninių ID siekis taip pat siejamas su ankstesnėmis pastangomis pandemijos metu įdiegti vakcinos pasus. Kurtenas įspėja, kad dabartinis metodas, žadantis patogumą ir lengvą prieigą, gali greitai pereiti prie griežtesnių kontrolės priemonių, atspindinčių perėjimą nuo medicinos darbuotojų prie vaikų, kuriuos siekiama skiepyti.
Vyriausybės pareigūnai tvirtina, kad skaitmeninių tapatybės kortelių sistema nebus privaloma, tačiau kritikai pažymi, kad daugelis savanoriškų programų galiausiai tampa privalomomis. Pastarieji taip pat tvirtina, kad skaitmeninių tapatybės kortelių integravimas į įprastą apsipirkimą kelia ypač didelį nerimą, nes leidžia manyti, kad ši technologija gali būti naudojama vartotojų elgsenai stebėti ir privatumui toliau mažinti.
Be to, Europos Sąjungos planas 2025 m. imti pirštų atspaudus nuo visų keliautojų, įskaitant keliautojus iš šalių, kurioms netaikomas vizų režimas, pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų, dar labiau sustiprina su skaitmeninės atpažinties technologijomis susijusią kontrolę. Kritikų teigimu, šie žingsniai reiškia reikšmingą pokytį vyriausybėms tvarkant asmens duomenis ir tikrinant tapatybę, o tai turi rimtų pasekmių piliečių laisvėms.
Diskusijos dėl skaitmeninės asmens tapatybės sistemos pabrėžia nuolatinę įtampą tarp vyriausybės patogumo ir asmens teisių skaitmeniniame amžiuje. Skaitmeninės tapatybės sistemos įdiegimas Jungtinėje Karalystėje atspindi platesnę pasaulinę skaitmeninės tapatybės valdymo tendenciją.
Nors vyriausybė teigia, kad ši technologija padidins efektyvumą ir saugumą, oponentai baiminasi, kad ji gali reikšti stebėjimo valstybės pradžią, dar labiau apsunkindama vyriausybių ir jų piliečių santykius.
Naujausi pranešimai rodo, kad JK vyriausybė ketina bendradarbiauti su sertifikuotomis įmonėmis, kad užtikrintų skaitmeninių ID saugumą, tačiau skeptikai teigia, jog tai gali sukelti privatumo eroziją ir vyriausybes viršijimą. Kritikai, tokie kaip Davidas Kurtenas, išreiškia susirūpinimą dėl galimybės, kad ši sistema gali tapti privaloma ir sukurti dvilypę visuomenę.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau