Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Birželio » 18

Žalingos taisyklės išmoktos gimtosiose šeimose

Beveik universalios taisyklės galiojusios daugumoje Lietuvos šeimų, kurios užaugus padaro daugiau žalos nei naudos.

1. Nenešk šiukšlių iš namų/nedžiauk savo purvinų skalbinių. Viskas kas vyksta šeimoje ir turi likti šeimoje. Problemų slėpimas nuo aplinkinių yra vienas pagrindinių disfunkcinės šeimos bruožų. Visos šeimos susiduria su sunkumais, tik vienose šeimose yra apie, tai kalbama ir sunkumai sprendžiami, o kitose šeimose yra apsimetama, kad nieko blogo nevyksta. Tada vaikas auga apgaulėje ir emociniame rūke, pradėdamas abejoti savimi, savo tėvais ir visu pasauliu. Tu blogai jautiesi, matai chaosai, bet patys artimiausi elgiasi taip tarsi nieko nevyktų ir lieka jausmas, kad kažkas negerai su tavimi, kad tu nesusigaudai.

2. Iš pirmos taisyklės tada, kaip ir tampa aišku, kad „neprašyk pagalbos“. Mes patys su viskuo susidorosime arba tu pats viską turi išsikuopti, nes kiti žmonės tik pasijuoks arba džiaugsis tavo problemomis. Plaukti vienam per savo sunkumus nepaprastai sunku, o kartais ir neįmanoma.

3. Nešok aukščiau bambos arba panašios variacijos, kaip ne mūsų šeimai uždirbti daug pinigų; mūsų šeima paprasta… Skatinimas neturi ambicijų, atsisakyti svajonių. Geriau žvirblis rankoj nei briedis lankoj. Nepasitikėjimas savimi ir savo kompetencijomis garantuotas, baimės siekti savo tikslų irgi.

4. Ką žmonės pasakys? Pažiūrėk į veidrodį, ką kaimynai pagalvos ir pan. Kiti žmonės geriau žino, kaip reikia gyventi, visada pagalvok, kaip atrodai kitų žmonių akimis. Socialinis nerimas ir baimė bet ką daryti vėl gi garantuota.

5. Visų pirma pagalvok, ko iš tavęs tikisi kiti žmonės. Visada kitų žmonių poreikiai yra svarbesni nei tavo, visi kiti yra svarbiau nei tu. Taip užauga žmonės, kurie yra profesionalūs besiaukotojai. Aukojantys save ten kur reikia ir nereikia, darbe, šeimoje, santykiuose su draugais, kaimynais… Kol lieka tik kartėlis dėl visų žmogiškų santykių.

Reikia suvokti, kad šios taisyklės kažkada Jūsų šeimai galėjo būti naudingos ar netgi būtinos išgyvenimui, bet šiai dienai, užaugus, jos yra tiesiog lavonas pririštas prie kojos.

Kokių perliukų girdėjot ir išmokot savo šeimose?

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė

https://psichika.eu/

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau