Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2022 » Birželio » 19

Švininiai Jordanijos kodeksai - kas sukūrė klastotę?

Kai žmonėms kildavo protingų minčių, jie iškart nuspręsdavo jas užrašyti. Kuo gudresnė atrodė mintis, tuo patikimesnis ir patvaresnis buvo rankraštis, kuriame ji buvo užrašyta. Įrašams jie naudojo viską: akmenį, jaučio odą, beržo žievę ir net varį bei šviną!

Tiesiog blogai padėtas.

Prieš kelerius metus Jordanijos šiaurėje esančiame urve buvo aptikta nuostabi biblioteka. Septyniasdešimtyje vario ir švino lakštų, surištų vielomis ir sudarančių kelias knygas, yra įrašai, datuojami pirmojo mūsų eros tūkstantmečio pradžia.

Kodėl apie tokį sensacingą radinį kalbama tik dabar? Tiesa ta, kad biblioteka buvo atrasta privačiai. Knygas radęs ūkininkas neskubėjo jų atiduoti archeologams ir istorikams, bet nusprendė parduoti didžiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui. Praėjo nemažai laiko, kol atsirado pirkėjas, ir knygos buvo neteisėtai išgabentos į Vokietiją. Dabar naujasis jų savininkas prisiekinėja, kad jie daugiau nei šimtą metų priklausė jo šeimai, ir Džordanas bando susigrąžinti artefaktus.

Kol teismai aiškinasi situaciją, mokslininkai, gavę dabartinio savininko leidimą, pradėjo šifruoti senovinius rankraščius. Kol kas nustatyta tik tai, kad raidės ant švininių puslapių yra ne iškaltos, o išlydytos. Knygos buvo parašytos keliomis kalbomis: aramėjų, hebrajų ir graikų. Taip pat yra keletas hieroglifų. Didžioji dalis teksto yra užšifruota, todėl reikėjo atlikti daug darbo.

Evangelija apie...

Pirmieji tyrimai parodė, kad puslapiams naudojamas švinas iš tiesų yra ne mažiau kaip dviejų tūkstančių metų senumo. O tekstai, kuriuos istorikams pavyko iššifruoti, tiesą sakant, dvelkia sensacija.

Tai, kad rankraščiuose kalbama apie paskutines Kristaus gyvenimo dienas. Tekste pavaizduoti trys kryžiai, ant kurių buvo nužudyti du plėšikai ir Dievo Sūnus. Yra net vyro portretas, apie kurį mokslininkai vis dar labai atsargiai kalba, sakydami, kad tai gali būti pats Jėzus.

Jei mokslininkai patvirtins šių knygų autentiškumą, jos bus daug vertingesnis Kristaus egzistavimo įrodymas nei Biblija, parašyta praėjus vos 400 metų po jo egzekucijos.

Vis dar klastotė

Tiesą sakant, problema yra tas "jei". Tiesa ta, kad mokslininkai jau dabar abejoja bibliotekos autentiškumu. Medžiaga, iš kurios parengtos knygos, neabejotinai priklauso krikščionybės pradžios laikotarpiui, tačiau turinys...

Graikų epigrafijos specialistas Peteris Thonemannas (Oksfordo universitetas), tyrinėdamas tekstus, atkreipė dėmesį į tokį užrašą senovės graikų kalba: "...Nebūk liūdnas ir daryk gera! Abgaras, dar žinomas kaip Aesionas...". Toks pat užrašas yra ir ant antkapio, kuris dabar saugomas Archeologijos muziejuje Amane, Jordanijoje. Visas tekstas ant plokštės skamba taip: "Selamanui, didžiajam vyrui, neliūdėk ir klestėk! Abgaras, dar vadinamas Eisionu, Monoato sūnus, trečiaisiais provincijos įkūrimo metais pastatė šį antkapinį paminklą savo mylimam sūnui". Kitaip tariant, gali būti, kad ją paprasčiausiai iš dalies nukopijavo apgavikai. Be to, kai kurie rastų knygų tekstai, pasak Tonermanno, yra tiesiog nesuderinti žodžių ir simbolių rinkiniai, paimti iš senovės graikų ir hebrajų monetų. Pavyzdžiui, graikiškuose užrašuose sumaišytos raidės alfa ir lambda, o Jėzaus veidas pasiskolintas iš gerai žinomos Bizantijos mozaikos.

Taigi apie sensaciją ir revoliuciją krikščionybės istorijoje negali būti nė kalbos - 2017 m. švininė biblioteka buvo oficialiai pripažinta klastote.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.06.2022 laikas 11:27 Skyrybos be santuokos: kaip pasidalinti kartu užgyventą turtą?
Bendras gyvenimas nesusituokus – kasdienybė reikšmingai daliai mūsų šalies gyventojų. Dalis tokių porų ilgainiui susituokia, tačiau dalies keliai išsiskiria po daugelio metų taip ir nesumainius žiedų. Kaip susiklosčius tokioms aplinkybėms pasidalinti bendrai užgyventą turtą?...

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 11:20 Meilės kodas. Kaip renkamės antrąją pusę?

Antrosios pusės pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų gyvenime. Vis dėlto neretai jį sunku logiškai paaiškinti. Kartais tie, kurie siūlo viską, širdies nė kiek nesuvirpina. O poreikių neatliepiantis partneris priverčia pilve skraidyti drugelius. Tad kas gi vyksta smegenyse, kai įsimyl...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 22:00 Senato ginklų seržantas, rytoj turėjęs liudyti Kongresui, rastas negyvas

Buvęs Senato ginkluotės seržantas, kuris sausio 6 d. buvo atsakingas už Kapitolijaus saugumą, rastas negyvas, pranešė "Fox News". "Fox" patvirtino, kad mirė Senato ginkluotės seržantas Maiklas Stengeris (Michael Stenger), kuris buvo atsakingas už Senato saugumą Kapitolijaus ri...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:29 JAV taiko G7 sankcijas Rusijos kariuomenei ir auksui
Antradienį Vašingtonas paskelbė apie veiksmus, kuriais siekiama įgyvendinti naujas sankcijas Rusijai, dėl kurių susitarė Didžiojo septyneto (G7) šalių vadovai, nukreiptas prieš Maskvos gynybos pramonę ir uždraudžiančias aukso importą iš šios šalies....

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:24 JAV paskelbs apie "ilgalaikį" karinį pastiprinimą Europoje: pareigūnas
Antradienį Madride vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Jungtinės Valstijos paskelbs apie naują ilgalaikį karinį pastiprinimą Europoje, pranešė JAV pareigūnas.

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 15:25 Receptai | Patiekalai Šiltos grikių salotos su tunu, avokadu ir vyšniniais pomidorais
Aš tikrai labai mėgstu grikius, bet kažkodėl vis nutinka taip, kad ne taip dažnai juos gaminu sau, kaip norėčiau. Nes įprastai vaikai pusryčiams renkasi kažką kitką, vyras taip pat nėra jų mėgėjas.

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 13:23 Receptai | Patiekalai Troškinti švieži kopūstai su dešrelėmis
Jau esu pasakojusi kaip labai skaniai troškinu raugintus kopūstus su dešrelėmis, tačiau šį kartą noriu papasakoti kitokį variantą, kai yra naudojami švieži kopūstai.

Skaityti daugiau

25.06.2022 laikas 21:52 Receptai | Patiekalai Sultingas vištienos blauzdelių šašlykas su soja, medumi ir aliejumi
Geriausiai šiam sultingam šašlykų receptui tinka vištienos blauzdelės arba kumpeliai be kaulų ir odos. Iškepus, mėsa būna nepaprastai skani ir sultinga! Paruošimas itin paprastas, ingredientai taip pat. Tikrai labai rekomenduoju pamėginti jau artimiausiomis dienomis!...

Skaityti daugiau