Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 25

JAV Aukščiausiasis Teismas panaikino konstitucinę teisę į abortą

Penktadienį JAV Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad teisė į abortą yra panaikinta, ir priėmė seisminį sprendimą, kuris sugriovė pusę amžiaus galiojusią konstitucinę apsaugą vienu iš labiausiai susiskaldžiusių ir aršiausiai kovojusių klausimų Amerikos politiniame gyvenime.

Teismas, kuriame dominuoja konservatoriai, panaikino svarbų 1973 m. sprendimą "Roe prieš Wade", kuriuo buvo įtvirtinta moters teisė į abortą, ir nurodė, kad dabar atskiros valstijos gali pačios leisti arba riboti šią procedūrą.

"Konstitucija nesuteikia teisės į abortą; Roe ir Casey sprendimai yra panaikinti; teisė reguliuoti abortus grąžinama žmonėms ir jų išrinktiems atstovams", - teigė teismas.

Daugumos nuomonėje teisėjas Samuelis Alito (Samuel Alito) teigė, kad "abortai yra gilus moralinis klausimas, dėl kurio amerikiečiai laikosi labai prieštaringų požiūrių.

"Konstitucija nedraudžia kiekvienos valstijos piliečiams reguliuoti ar drausti abortus", - sakė jis.

Trys teismo liberalai nepritarė.

Tikėtina, kad šis sprendimas paskatins naujų įstatymų kavalkadą maždaug pusėje iš 50 JAV valstijų, kurie griežtai apribos arba visiškai uždraus ir kriminalizuos abortus, o moterys bus priverstos keliauti didelius atstumus į valstijas, kuriose ši procedūra vis dar leidžiama.

Nuomonė sugriovė 1973 m. šalies aukščiausiojo teismo priimtą sprendimą Roe prieš Wade'ą, kuriame teigiama, kad moterys turi teisę į abortą, remdamosi konstitucine teise į savo kūno privatumą.

Alito nuomonė iš esmės atkartoja jo nuomonės projektą, kuris gegužės pradžioje buvo nepaprastai nutekintas, sukėlęs demonstracijas visoje šalyje ir sugriežtintą saugumą teisme Vašingtono centre.

Aplink teismą buvo pastatytos barikados, kad sulaikytų lauke susirinkusius protestuotojus - po to, kai birželio 8 d. prie konservatyvaus teisėjo Bretto Kavanaugh (Brett Kavanaugh) namų buvo suimtas ginkluotas vyras.

Teismo sprendimas prieštarauja tarptautinei tendencijai švelninti abortų įstatymus, įskaitant tokias šalis kaip Airija, Argentina, Meksika ir Kolumbija, kuriose Katalikų bažnyčia tebeturi didelę įtaką.

Religinės dešinės pergalė

Tai yra 50 metų trukusios religinės dešinės kovos prieš abortus pergalė, tačiau tikimasi, kad prieš abortus nusistačiusi stovykla ir toliau sieks visiško draudimo visoje šalyje.

Sprendimas tapo įmanomas, nes buvęs prezidentas respublikonas Donaldas Trumpas (Donald Trump) į teismą paskyrė tris konservatyvius teisėjus - Neilą Gorsuchą (Neil Gorsuch), Kavanaugh ir Amy Coney Barrett.

Teismui buvo pateiktas Misisipės įstatymas, pagal kurį abortai būtų ribojami iki 15 savaičių, tačiau per bylos nagrinėjimą gruodį keli teisėjai nurodė esantys pasirengę žengti toliau.

Guttmacherio instituto duomenimis, po šio Aukščiausiojo Teismo žingsnio 13 valstijų priėmė vadinamuosius "paleidimo įstatymus", kuriais bus draudžiami abortai.

Dešimtyje kitų šalių galioja iki 1973 m. priimti įstatymai, kurie gali įsigalioti, arba teisės aktai, draudžiantys abortus po šešių savaičių, t. y. dar prieš daugeliui moterų sužinant apie nėštumą.

Valstijose, kuriose galioja griežti abortus draudžiantys įstatymai, gyvenančios moterys turės tęsti nėštumą, atlikti slaptą abortą arba įsigyti aborto tablečių, arba keliauti į kitą valstybę, kurioje ši procedūra išlieka teisėta.

Kelios demokratų valdomos valstijos, tikėdamosi abortų antplūdžio, ėmėsi priemonių, kad palengvintų abortus, o klinikos taip pat perskirstė savo išteklius.

Tačiau kelionės kainuoja brangiai, o abortų teisių grupės teigia, kad abortų apribojimai smarkiai paveiks neturtingas moteris, kurių dauguma yra juodaodės arba ispanakalbės.

Praneša: Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau