Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 25

JAV pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius priimtas svarbus įstatymas dėl ginklų

JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė dešimtmečius trukusią aklavietę šaunamųjų ginklų kontrolės srityje ir priėmė pirmąsias svarbias saugos taisykles per beveik 30 metų, praėjus mažiau nei 24 valandoms po to, kai Aukščiausiasis Teismas patvirtino teisę nešiotis ginklą.

Ginklų reguliavimas yra svarbiausias Jungtinių Valstijų konservatorių ir liberalų klausimas, dėl kurio pastaraisiais metais įvykus daugybei masinių šaudynių, šalies politika tapo itin aktuali.

Demokratų vadovaujami Atstovų Rūmai balsavo už tai, kad būtų patvirtintas abiejų partijų Senato ginklų įstatymo projektas, kuris, nors ir kuklus, yra pirmasis svarbus teisės aktas, skirtas šaunamiesiems ginklams reguliuoti nuo 1994 m.

Keturiolika respublikonų pasipriešino savo lyderiui Kevinui McCarthy (Kevin McCarthy), peržengė savo slenkstį ir patvirtino 80 puslapių paketą, kuris vėlai ketvirtadienį su įvairių partijų palaikymu išėjo iš tolygiai pasiskirsčiusių aukštųjų rūmų.

Šis balsavimas įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai Aukščiausiojo Teismo konservatyvioji dauguma panaikino šimtmečio senumo Niujorko įstatymą, pagal kurį reikalaujama gauti leidimus nešiotis ginklus.

Ginklų teisės aktuose numatyta griežtesnė jaunesnių pirkėjų patikra ir federaliniai pinigai valstijoms, kurios priima "raudonos vėliavos" įstatymus, leidžiančius teismams laikinai atimti ginklus iš asmenų, kurie laikomi keliančiais grėsmę.

Milijardai dolerių skirti kovai su "šiaudiniais pirkėjais", kurie perka šaunamuosius ginklus žmonėms, kuriems jų įsigyti neleidžiama, ir prekybai ginklais pažaboti.

Ilgai lauktas triumfas

Ginklų kontrolės klausimas, kuris kelia didelį susipriešinimą, vėl tapo aktualus po gegužės mėn. įvykusių dviejų žudynių: Niujorko valstijoje nušauta 10 juodaodžių prekybos centro pirkėjų, o Teksaso mokykloje nužudytas 21 žmogus, daugiausia maži vaikai.

Aukščiausiasis Teismas balsavo pagal partinę liniją: šeši respublikonų paskirti teisėjai pasisakė už konstitucinės teisės nešiotis ginklą įtvirtinimą, o trys demokratų paskirti teisėjai nepritarė.

Šį sprendimą sveikino kampanijos už ginklų teisių didinimą dalyviai, tačiau jis aptemdė džiaugsmą, kuris, kaip tikėtasi, buvo skirtas ginklų kontrolės aktyvistų džiaugsmo dienai.

Liberalai džiaugėsi Kongreso veiksmais, nors buvo nusivylę ribota teisės akto taikymo sritimi, nes jame nenumatyta visuotinė asmens duomenų patikra ir nedraudžiami pusiau automatiniai ginklai ar didelės talpos dėklai.

"Šis sprendimas nesustabdys mūsų paprastų žmonių armijos nuo to, ką darome jau dešimtmetį: kovojame, kad mūsų šeimos būtų saugios", - po Aukščiausiojo Teismo sprendimo paskelbimo pridūrė organizacijos "Moms Demand Action" įkūrėja Shannon Watts.

"Lygiai taip pat, kaip mes įveikiame kamščius Kongrese, ketiname dirbti diena iš dienos, kad sušvelnintume padarinius Niujorke ir kitose valstijose, kurias paveikė šis sprendimas, ir išrinkti ginklus saugančius įstatymų leidėjus."

Teisinės ne pelno organizacijos "Everytown Law" vyriausiasis patarėjas teisiniams ginčams Ericas Tirschwellas sakė, kad Aukščiausiasis Teismas neteisingai taikė pagrindinius konstitucinius principus, ir pridūrė, kad grupė yra "pasirengusi kreiptis į teismą", kad apgintų apribojimus.

Aukščiausi respublikonai džiaugėsi teismo sprendimu.

"Tai ne tik ilgai lauktas teisėtų ginklų savininkų visoje Amerikoje triumfas, bet ir visų piliečių bei mūsų konstitucinės tvarkos pergalė", - sakė Senato mažumos lyderis Mitchas McConnellas (Mitch McConnell).

M. McCarthy sveikino sprendimą kaip pergalę, kuri "teisėtai užtikrina visų įstatymų besilaikančių amerikiečių teisę gintis be nereikalingo valdžios kišimosi".

"Sprendimas priimtas svarbiu metu - Senatui svarstant teisės aktus, kurie kenkia Antrosios pataisos laisvei", - pareiškime teigė Nacionalinės šaulių asociacijos vykdomasis viceprezidentas Wayne'as LaPierre'as (Wayne LaPierre).

"Šis sprendimas nedviprasmiškai patvirtina NRA poziciją ir turėtų įspėti įstatymų leidėjus: neturėtų būti priimamas joks įstatymas, kuris varžytų šią asmens laisvę."

Praneša: Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto