Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 2

Niujorko gubernatorė Hochul pasirašė įstatymą, dėl šaunamųjų ginklų nešiojimo "jautriose" vietose, nepaisant Aukščiausiojo Teismo sprendimo

Niujorko gubernatorė Kathy Hochul (D) penktadienį pasirašė įstatymą, kuriuo po Aukščiausiojo Teismo sprendimo apribojamas slaptas šaunamųjų ginklų nešiojimas "jautriose" vietose.

Praėjusį ketvirtadienį JAV Aukščiausiasis Teismas panaikino šimtmetį galiojusį Niujorko įstatymą dėl slapto ginklų nešiojimo.

Iki Aukščiausiojo Teismo ketvirtadienio sprendimo valstija galėjo nuspręsti, kam suteikti šią teisę, o kam ne.

Teisėjas Clarence Thomas rašė, kad Niujorko įstatymas dėl slapto nešiojimo leidimų "pažeidžia Keturioliktąją pataisą, nes neleidžia įstatymus gerbiantiems piliečiams, turintiems įprastų savigynos poreikių, pasinaudoti teise viešai laikyti ir nešiotis ginklus".

Nepaisant Aukščiausiojo Teismo sprendimo, Hochul pasirašė naujus ginklų kontrolės teisės aktus.

"Naujajame įstatyme nustatyta griežta licencijavimo procedūra, norint gauti leidimą nešiotis ginklą, ir "jautriomis" laikomų vietų sąrašas, įskaitant Times Square, kuriose, kaip teigiama teisės akto tekste, bus draudžiama laikyti šaunamąjį ginklą. Kitos pažeidžiamomis laikomos vietos apima vyriausybei priklausančius pastatus, mokyklas, sveikatos priežiūros įstaigas, maldos namus ir viešąjį transportą. Asmenys, kurie nešios ginklą draudžiamoje vietoje, pagal įstatymą gali būti apkaltinti nusikaltimu." CNN pranešė.

"Ką tik pasirašiau naują įstatymą, kad Niujorko gyventojai būtų saugūs - net ir po didžiulės Aukščiausiojo Teismo nesėkmės." sakė Hochul.

Hochul padėkojo aukščiausiems Niujorko valstijos įstatymų leidėjams už greitą ginklų kontrolės teisės aktų priėmimą.

Apie tai pranešė CNN:

Penktadienį Niujorko gubernatorė demokratė Kathy Hochul pasirašė įstatymą, ribojantį slaptą šaunamųjų ginklų nešiojimą tokiose vietose kaip vyriausybiniai pastatai ir mokyklos po to, kai JAV Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę panaikino šimtmetį galiojusį valstijos įstatymą, kuriuo buvo nustatyti apribojimai nešiotis slaptą ginklą ne namuose.

Hochul, kuri ketvirtadienį sušaukė neeilinę įstatymų leidžiamosios valdžios sesiją šiam klausimui spręsti, paskelbė, kad priėmus įstatymą jį skubiai pasirašė.

Ketvirtadienį įstatymų leidėjai parengė galutinį įstatymo projekto tekstą, o penktadienį, po tam tikrų diskusijų, pateikė įstatymo projektą balsavimui - sulaukė respublikonų kritikos dėl trumpo laiko tarpo. Penktadienį valstijos Senatas priėmė įstatymo projektą 43-20 balsų, o valstijos Asamblėja penktadienio vakarą priėmė teisės aktą 91-51.

"Dėl plunksnos brūkštelėjimo (Aukščiausiasis Teismas) panaikino ilgamečius apribojimus, kuriais Niujorko valstijoje galėjome naudotis priimdami protingus sprendimus dėl to, kas turėtų turėti teisę nešiotis ginklą", - sakė Hochul. "Manome, kad tokie ginklų įstatymai padarė Niujorką saugesnį."

Įstatymu įteisinamas griežtas leidimų nešiotis ginklą išdavimo procesas. Jame reikalaujama tikrinti šaudmenų pardavimo praeitį, tačiau Hochul teigė, kad šia politika nesiekiama nukreipti dėmesio į teisėtus ginklų savininkus.
Pagal įstatymą ginklų savininkai privalės laikyti šaunamuosius ginklus saugiose vietose savo gyvenamosiose vietose, jei namuose gyvena jaunesni nei 18 metų nepilnamečiai, t. y. nuo anksčiau nustatyto 16 metų amžiaus.

Penktadienį gubernatorė Hochul surengė spaudos konferenciją, kurioje aptarė naująjį ginklų įstatymą.

PAŽIŪRĖKITE:

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 22:01 Parlamento nariai giria Nyderlandų vyriausybę dėl WEF Didžiojo persitvarkymo darbotvarkės

Išrinktieji atstovai apklausė Nyderlandų vyriausybę, kiek tiksliai ūkių bus priversti uždaryti, kad būtų įgyvendinta Europos Sąjungos žalioji darbotvarkė "Didysis perkrovimas".

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 21:36 Klauso Schwabo WEF planuoja cenzūruoti internetą naudodamas dirbtinį intelektą

Klauso Schwabo Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) paskelbė apie planus moderuoti internetą naudojant dirbtinį intelektą, kuris identifikuotų "dezinformaciją", kenksmingą turinį ar bet ką kitą, kas, Klauso Schwabo nuomone, turėtų būti cenzūruojama.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 20:38 Viskas baigta: CDC teigia, kad COVID paveiktiems žmonėms nebereikia karantino

Jei per šį siaubingą laikotarpį jums pavyko išsaugoti vientisumą, sveikinu! Esate viena iš šios istorijos roko žvaigždžių. Esate tvirta asmenybė, turinti drąsos ir stovinti tvirtai bei aukštai, kai tai buvo svarbiausia.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto