- 28.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 591 Peržiūr
- Komentarai
Izraelio įstatymų leidėjai antradienį vienbalsiai pritarė įstatymo projektui dėl parlamento paleidimo - tai svarbus teisėkūros žingsnis, priartinantis šalį prie penktųjų rinkimų per mažiau nei ketverius metus.
Izraelio parlamente, Knesete, nuo praėjusios savaitės dėl parlamento paleidimo įstatymo projekto ginčijasi kadenciją baigiančio ministro pirmininko Naftali Bennett koalicijos nariai ir ekspremjero Benjamino Netanyahu (Benjamin Netanyahu) vadovaujama opozicija.
Koalicija teigė norinti greito įstatymo projekto patvirtinimo po to, kai Bennettas praėjusią savaitę paskelbė, kad jo metų metus veikęs, ideologiškai susiskaldęs, aštuonių partijų aljansas nebėra gyvybingas.
Tačiau B. Netanyahu ir jo sąjungininkai vedė derybas, siekdami suformuoti naują B. Netanyahu vadovaujamą vyriausybę dabartiniame parlamente, o tai padėtų išvengti naujų rinkimų.
Šalys apsikeitė teisėkūros smūgiais, bet galiausiai vėlai pirmadienį susitarė paspartinti įstatymo projektą, kuris iki trečiadienio pabaigos būtų galutinai patvirtintas kaip įstatymas.
Opozicijos pasirengimas paleisti parlamentą leido manyti, kad B. Netanyahu pastangos suformuoti naują vyriausybę įstrigo.
Ankstyvą antradienį Kneseto rūmų komitetas pritarė įstatymo projektui. Tada jis buvo pateiktas plenariniam posėdžiui pirmajam svarstymui, kuriam buvo pritarta 53:0.
Pagal įstatymo projektą parlamentas būtų paleistas, o nauji rinkimai būtų surengti spalio 25 d. arba lapkričio 1 d., data bus nustatyta po tolesnių derybų.
Po to įstatymo projektas turi būti patvirtintas dar per du balsavimus Knesete.
"Tai yra tai, kas yra
Tikėtasi, kad prieš galutinį balsavimą dėl įstatymo projekto dėl Kneseto paleidimo įstatymų leidėjai antradienį ir trečiadienį patvirtins daugybę atskirų bendru sutarimu priimtų teisės aktų.
Vidurnaktį po parlamento paleidimo Bennett perduos valdžią užsienio reikalų ministrui Yairui Lapidui pagal valdžios pasidalijimo susitarimą, dėl kurio jie susitarė po nesėkmingų praėjusių metų rinkimų.
Benneto koalicijai, kuri yra įvairialypis religinių nacionalistų, sekuliariųjų šalininkų, centristų, "balandžių" ir arabų islamistų aljansas, nuo pat pradžių trukdė ideologiniai nesutarimai.
Paskutinis lašas, pasak premjero, buvo nesugebėjimas atnaujinti priemonės, užtikrinančios, kad žydų kolonistai okupuotame Vakarų krante gyventų pagal Izraelio įstatymus.
Bennett, buvęs vienos iš gyvenviečių apgyvendintojų lobistų grupės vadovas, sakė, kad birželio 30 d. nustojus galioti šiai priemonei būtų kilęs pavojus saugumui ir "konstitucinis chaosas".
Parlamento paleidimas prieš termino pabaigą reiškia, kad vadinamasis Vakarų kranto įstatymas galios tol, kol pradės dirbti nauja vyriausybė.
Galbūt paskutiniame viešame renginyje, kuris buvo paskutinis jo, kaip premjero, renginys, Bennettas sakė, kad jo vadovavimo laikas buvo "nuostabus" Izraeliui po "audringų rinkimų metų".
"Manau, kad per šiuos vienerius metus nuveikėme maždaug 10 metų darbo, ir aš tuo velniškai džiaugiuosi", - sakė jis Tel Avivo universiteto konferencijoje "Kibernetinė savaitė".
Religinis nacionalistas Bennettas sakė, kad jo sąjunga su centristu Lapidu - žmogumi, su kuriuo jis kadaise žadėjo niekada nebendradarbiauti, - atnešė stabilumo po daugybės metų aklavietės.
"Nesidžiaugiu rinkimais; jie tikrai nėra geri Izraeliui, bet yra kaip yra", - sakė jis.
Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau