Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 28

Izraelio parlamentas balsuoja už tai, kad būtų paleistas ir surengti nauji rinkimai

Izraelio įstatymų leidėjai antradienį vienbalsiai pritarė įstatymo projektui dėl parlamento paleidimo - tai svarbus teisėkūros žingsnis, priartinantis šalį prie penktųjų rinkimų per mažiau nei ketverius metus.

Izraelio parlamente, Knesete, nuo praėjusios savaitės dėl parlamento paleidimo įstatymo projekto ginčijasi kadenciją baigiančio ministro pirmininko Naftali Bennett koalicijos nariai ir ekspremjero Benjamino Netanyahu (Benjamin Netanyahu) vadovaujama opozicija.

Koalicija teigė norinti greito įstatymo projekto patvirtinimo po to, kai Bennettas praėjusią savaitę paskelbė, kad jo metų metus veikęs, ideologiškai susiskaldęs, aštuonių partijų aljansas nebėra gyvybingas.

Tačiau B. Netanyahu ir jo sąjungininkai vedė derybas, siekdami suformuoti naują B. Netanyahu vadovaujamą vyriausybę dabartiniame parlamente, o tai padėtų išvengti naujų rinkimų.

Šalys apsikeitė teisėkūros smūgiais, bet galiausiai vėlai pirmadienį susitarė paspartinti įstatymo projektą, kuris iki trečiadienio pabaigos būtų galutinai patvirtintas kaip įstatymas.

Opozicijos pasirengimas paleisti parlamentą leido manyti, kad B. Netanyahu pastangos suformuoti naują vyriausybę įstrigo.

Ankstyvą antradienį Kneseto rūmų komitetas pritarė įstatymo projektui. Tada jis buvo pateiktas plenariniam posėdžiui pirmajam svarstymui, kuriam buvo pritarta 53:0.

Pagal įstatymo projektą parlamentas būtų paleistas, o nauji rinkimai būtų surengti spalio 25 d. arba lapkričio 1 d., data bus nustatyta po tolesnių derybų.

Po to įstatymo projektas turi būti patvirtintas dar per du balsavimus Knesete.

"Tai yra tai, kas yra

Tikėtasi, kad prieš galutinį balsavimą dėl įstatymo projekto dėl Kneseto paleidimo įstatymų leidėjai antradienį ir trečiadienį patvirtins daugybę atskirų bendru sutarimu priimtų teisės aktų.

Vidurnaktį po parlamento paleidimo Bennett perduos valdžią užsienio reikalų ministrui Yairui Lapidui pagal valdžios pasidalijimo susitarimą, dėl kurio jie susitarė po nesėkmingų praėjusių metų rinkimų.

Benneto koalicijai, kuri yra įvairialypis religinių nacionalistų, sekuliariųjų šalininkų, centristų, "balandžių" ir arabų islamistų aljansas, nuo pat pradžių trukdė ideologiniai nesutarimai.

Paskutinis lašas, pasak premjero, buvo nesugebėjimas atnaujinti priemonės, užtikrinančios, kad žydų kolonistai okupuotame Vakarų krante gyventų pagal Izraelio įstatymus.

Bennett, buvęs vienos iš gyvenviečių apgyvendintojų lobistų grupės vadovas, sakė, kad birželio 30 d. nustojus galioti šiai priemonei būtų kilęs pavojus saugumui ir "konstitucinis chaosas".

Parlamento paleidimas prieš termino pabaigą reiškia, kad vadinamasis Vakarų kranto įstatymas galios tol, kol pradės dirbti nauja vyriausybė.

Galbūt paskutiniame viešame renginyje, kuris buvo paskutinis jo, kaip premjero, renginys, Bennettas sakė, kad jo vadovavimo laikas buvo "nuostabus" Izraeliui po "audringų rinkimų metų".

"Manau, kad per šiuos vienerius metus nuveikėme maždaug 10 metų darbo, ir aš tuo velniškai džiaugiuosi", - sakė jis Tel Avivo universiteto konferencijoje "Kibernetinė savaitė".

Religinis nacionalistas Bennettas sakė, kad jo sąjunga su centristu Lapidu - žmogumi, su kuriuo jis kadaise žadėjo niekada nebendradarbiauti, - atnešė stabilumo po daugybės metų aklavietės.

"Nesidžiaugiu rinkimais; jie tikrai nėra geri Izraeliui, bet yra kaip yra", - sakė jis.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto