Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Liepos » 3

Įtariami išnykę balandžių protėviai aptikti Škotijos salose

Ornitologai nustatė, kad Škotijos išoriniuose Hebridų salynuose gyvena laukinių balandžių populiacijos, kurie yra tiesioginiai išnykusių miesto balandžių protėvių palikuonys arba giminaičiai. Darbas paskelbtas žurnale "iScience". Apie rezultatus penktadienį pranešė Oksfordo universiteto leidykla.

Pasak genetikų, Eurazijoje ir įvairiuose Naujojo pasaulio regionuose gyvenantys miesto ir laukiniai balandžiai yra prijaukintų balandžių palikuonys. Iš pradžių šie paukščiai gyveno Iberijos ir Viduržemio jūros regione. Vėliau laukiniai paukščių protėviai susikryžmino su laukiniais naminiais paukščiais. Dėl šios priežasties rūšis beveik išnyko. 

Mokslininkai atliko balandžių, gyvenančių izoliuotose salose prie Škotijos ir Airijos krantų, genetinį "surašymą" ir nustatė, kad kai kuriose Europos dalyse išliko "grynos" laukinių balandžių populiacijos. Jų protėviai niekada nebuvo susidūrę su laukiniais ar prijaukintais giminaičiais. 

Protėvių balandžių palikuonys

Iš viso komanda sugavo ir paėmė 106 paukščių DNR mėginius. Jie gyveno Škotijoje, Išoriniuose Hebriduose ir Orknio salose, taip pat Vidiniuose Hebriduose, Arrane, Meno salose ir Keip Klario kyšulyje. Biologai ne tik atrinko genomo mėginius, bet ir nuodugniai ištyrė balandžių kūno anatomiją, spalvą ir kitas morfologines savybes.

Genetinis surašymas patvirtino, kad didžioji dauguma tirtų balandžių priklausė hibridinėms paukščių veislėms, atsiradusioms kryžminant laukinius mėlynuosius paukščius ir jų laukinius giminaičius.

Tačiau mokslininkai nustatė, kad Išoriniuose Hebriduose gyvena paukščių populiacija, kurios genomuose nėra net minimalių balandžių DNR fragmentų. Tai leidžia manyti, kad jie yra tiesioginiai laukinių melsvųjų paukščių palikuonys arba jų artimiausi giminaičiai, kuriems pavyko išgyventi iki mūsų dienų visiškai izoliuotiems nuo kitų šių paukščių populiacijų.

"Anksčiau manėme, kad visos Škotijoje ir Airijoje esančios melsvųjų paukščių populiacijos yra naminių ir laukinių balandžių hibridai. Todėl buvome labai nustebinti, kad Išorinių Hebridų paukščių genomuose nėra net menkiausių jų hibridizacijos su naminiais ar laukiniais balandžiais pėdsakų", - sakė Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkas Willas Smithas, kurio žodžius cituoja universiteto spaudos tarnyba.

Straipsnio autoriai pažymi, kad artimiausiais metais ši izoliacija gali būti panaikinta.  Dėl to gali išnykti reliktinių balandžių populiacija. Dėl šios priežasties mokslininkai siūlo parengti gamtos apsaugos priemones, kurios apsaugotų laukinius paukščius nuo galimos hibridizacijos su laukiniais balandžiais.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto