Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 14

Indijoje archeologai mano aptikę naują paslaptingą civilizaciją

Tūkstančiai priešistorinių raižinių uolose, vadinamų petroglifais ir vaizduojančių gyvūnus, žmones bei geometrines figūras aptikta vakarinėje Maharaštros valstijoje Indijoje, praneša BBC. Archeologai kol kas neturi nė menkiausios idėjos, kas „atsakingi“ už šiuos kūrinius ar kodėl jie išvis buvo sukurti – arba kaip tiksliai autoriai galėjo išraižyti gyvūnus, kurių vietiniai šiaip jau neturėjo žinoti – nes tokie tarp raižinių matomi gyvūnai kaip raganosiai ar begemotai gyvena tik Afrikoje.

Didžioji šių petroglifų dalis buvo aptikta plokščiose ir akmeningose Ratnagirio bei Radžapurio regiono kalvose. Ir nors keli buvo garbinami vietinių gyventojų, visi kiti buvo nepastebėti tūkstantmečius – nes buvo palaidoti po smėliu ir purvu, rašo „IFL Science“.

civilizacija, archeologija, raižiniai, gyvūnai, petroglifai, istorija

O dar įdomiau – mokslininkai mano, kad tai gali būti vieni seniausių petroglifų pasaulyje, siekiantys 10 000 metų prieš mūsų erą. Bet stilius primena ir kitus panašius uolų raižinius kitose šalyse bei kontinentuose.

„Mūsų pirmas pastebėjimas ištyrinėjus šiuos petroglifus, kad jie buvo sukurti apie dešimttūkstantuosius metus prieš mūsų erą“, – BBC sakė Maharaštros valstijos archeologijos departamento direktorius Tejas Garge. Jis mano, kad raižinius sukūrė kol kas nežinoma medžiotojų-rinkėjų bendruomenė, kuri nebuvo patyrusi žemdirbystėje.

Dokumentika: Stunning aerial shots of India's prehistoric art

„Neradome jokių raižinių, vaizduojančių žemės ūkio veiklos scenas. Bet raižiniai vaizduoja medžiojamus gyvūnus, ir net labai smulkiai, – pasakoja T.Garge. – Taigi, šie žmonės žinojo apie gyvūnus ir jūros padarus. Tai žymi, kad jo išgyvenimas priklausė nuo medžioklės“.

Tačiau kas labiausiai nustebino archeologus – tai raižinių formų įvairovė. Žinoma, daugiausia buvo vietinės gyvūnijos raižinių, pažįstamų vietiniams – ryklių, banginių, vėžlių ir t.t. – bet iš kur vietiniai galėjo žinoti apie raganosius ar begemotus? Bent jau šiuo metu šie gyvūnai šioje Indijos dalyje negyvena – bet galbūt tuo metu gyveno? Arba galbūt žmonės, išraižę šiuos petrofglifus, iš Afrikos persikėlė į Indiją?

Dokumentika Planet Today News. Sprogdinant istorija. Draudžiamas Faraonų miestas

Aplink šiuos raižinius išsimėtę 52 kaimeliai – tačiau tik penki kaimai žinojo apie šių raižinių egzistavimą.

Šiuo metu valstijos valdžia planuoja investuoti 3 200 000 JAV dolerių detaliai analizei – kad būtų atskleista šių petroglifų kūrėjų paslaptis.

Parengta pagal „IFL Science“ ir BBC ir lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.07.2020 laikas 20:49 Kaip galima nuraminti nervus?
Šiais laikais sunku rasti žmonių, kuriems pavyksta išvengti nervinių sukrėtimų, stresų. Vieni tokioje situacijoje traukia iš kišenės cigaretes, kiti atsidaro barą su alkoholiniais gėrimais.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:27 Kai skauda galva po sunkios darbo dienos
Noriu papasakoti, kaip mane kolegė išmokė susitvarkyti su varginančiu galvos skausmu. Toks skausmas man dažnai prasideda po ilgalaikės įtampos, dažniausiai po sunkios darbo dienos. Kartą buvo labai daug darbo, kurį reikėjo skubiai padaryti. Man, kaip dažniausiai tokiais atvejais būdavo, pradėjo skau...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:06 Kompresas iš košės nuo kosulio
Niekada neužmiršiu kaip mane vaikystėje gydė močiutė. Pakakdavo mažiausio peršalimo ir imdavau labai stipriai kosėti. Niekas negalėjo įveikti kosulio. Tačiau močiutė man padėjo.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 19:50 5 lašai jodo padės nuo slogos
Kad ir kas būtų sakoma, tačiau pati įkyriausia liga, kuria serga visi be išimties, yra sloga. Nors dabar per televiziją, spaudoje reklamuoja daugybę vaistų nuo slogos, tačiau jų poveikis mažai efektyvus.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 18:20 Banako šmėklos

Taip jau kartais nutinka, kad žmonės palieka gyventas vietas. Tada vietoje kažkada klestėjusio miestelio ar miesto lieka apleista, truputį paslaptinga ir baugoka vieta. Miestas vaiduoklis...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 09:18 Mūsų fizinė sveikata priklauso nuo minčių
Senovės išminčiai mokė, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichinės būsenos. Kad atsikratytume ligos, reikia atsikratyti neigiamų minčių, baimės, nerimo, įvesti tvarką savo galvoje.

Skaityti daugiau