Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 7

Rusija užima 22 % Ukrainos žemės ūkio paskirties žemės: NASA

Rusijos pajėgos nuo vasario 24 d. invazijos užėmė apie 22 proc. Ukrainos dirbamos žemės, o tai turi įtakos vienai iš pagrindinių tiekėjų pasaulinėms grūdų ir maistinio aliejaus rinkoms, ketvirtadienį pranešė NASA.

JAV kosmoso agentūros mokslininkų išanalizuoti palydoviniai duomenys rodo, kad Rusijai okupavus Rytų ir Pietų Ukrainą, ji kontroliuoja žemę, kurioje užauginama 28 proc. šalies žieminių kultūrų, daugiausia kviečių, rapsų, miežių ir rugių, ir 18 proc. vasarinių kultūrų, daugiausia kukurūzų ir saulėgrąžų.

Dėl karo sutrikdyto derliaus nuėmimo ir sodinimo, įskaitant nuo karo bėgančius ūkininkus, darbo jėgos trūkumą ir apšaudymo išvarpytus laukus, gali būti padaryta didelė įtaka pasauliniam maisto tiekimui, teigė NASA mokslininkai.

"Pasaulio duonos keptuvė atsidūrė karo padėtyje", - sakė Inbalas Bekeris-Rešefas (Inbal Becker-Reshef), NASA programos "Derlius", kuri naudoja JAV ir Europos palydovų duomenis pasaulinei maisto gamybai tirti, direktorius.

JAV duomenimis, prieš karą Ukraina tiekė 46 proc. saulėgrąžų aliejaus, kuriuo prekiaujama pasaulio rinkose, 9 proc. kviečių, 17 proc. miežių ir 12 proc. kukurūzų.

Rusijos invazija blokavo maisto produktų eksportą iš Odesos, pagrindinio Juodosios jūros uosto, o kai kuriose vietovėse sunaikino sandėliavimo ir transporto infrastruktūrą.

Tai reiškia, kad visos šalies ūkininkai, bet ypač okupuotose teritorijose, turi mažiau galimybių pristatyti savo produkciją į sandėlius ir rinkas.

Be to, kyla grėsmė, kad rudenį bus galima pasėti žieminius javus.

"Esame pradinėje besitęsiančios maisto krizės, kuri greičiausiai vienaip ar kitaip paveiks kiekvieną šalį ir žmogų Žemėje, stadijoje", - sakė Bekeris-Rešefas (Becker-Reshef).

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 15:56 Asteroidas, sunaikinęs dinozaurus, sukėlė ir pasaulinį cunamį
Remiantis nauju tyrimu, prieš 66 mln. metų į Žemę atsitrenkęs miesto dydžio asteroidas išnaikino dinozaurus ir sukėlė siaubingą cunamį, kuris nusirito per visą planetą.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau