Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 11

R. T. Erdoganas ragina V. Putiną palikti atvirą Sirijos pagalbos perėjimo punktą

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) pirmadienį paragino savo kolegą Rusijoje Vladimirą Putiną (Vladimir Putin) pratęsti leidimą per sieną gabenti humanitarinę pagalbą į Siriją.

Erdogano kreipimasis nuskambėjo, kai diplomatai stengėsi rasti sprendimą, kuriuo būtų galima įveikti Rusijos veto sistemai, dėl kurios nuo 2014 m. į karo nuniokotą šalį teka pagalba.

"R. T. Erdoganas pabrėžė, kad jam svarbu pratęsti tarpvalstybinio mechanizmo Sirijoje galiojimą", - sakoma jo biuro pareiškime, paskelbtame po telefoninių pokalbių sekmadienį pasibaigus šio mechanizmo galiojimui.

Turkijos ir Sirijos siena ties Bab al Hawa perėjimo punktu yra vienintelis būdas, kuriuo JT pagalba gali pasiekti civilius gyventojus, nekeliaujant per Sirijos vyriausybės pajėgų kontroliuojamas teritorijas.

Rusija, Sirijos režimo sąjungininkė, pasinaudojo savo veto teise JT Saugumo Taryboje, kad atmestų Vakarų pasiūlymus palikti pasienio perėją atvirą dar vienerius metus.

Ši priešprieša kilo esant istoriškai didelei diplomatinei įtampai po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Saugumo Taryba jau anksčiau yra pratęsusi tarpvalstybinio mechanizmo galiojimą pasibaigus jo terminui, o keli šaltiniai teigė, kad šią savaitę vis dar įmanoma balsuoti.

R. T. Erdoganas stengėsi pasinaudoti savo gerais darbiniais santykiais tiek su V. Putinu, tiek su Vakarų remiamais lyderiais Kijeve, kad sumažintų įtampą.

Jo biuras sakė, kad R. T. Erdoganas taip pat paragino V. Putiną "imtis veiksmų" dėl JT pasiūlymo atnaujinti įstrigusį Ukrainos grūdų eksportą per Juodąją jūrą.

JT pateikė planą, kaip palengvinti eksportą, pagal kurį būtų sukurti saugūs koridoriai aplink žinomas kasyklas.

Pasiūlymas sulaukė tik nedidelės Maskvos ir Kijevo paramos.

Kijevas kaltina Rusiją, kad ši vagia jo grūdus ir prisideda prie pasaulinio maisto trūkumo, kurį sukelia Ukrainos uostuose užblokuotas grūdų eksportas.

Tačiau Rusija tvirtina, kad "nacionalizavo" Ukrainos valstybinį turtą ir superka grūdus iš vietos ūkininkų.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto