- 11.08.2022
- 0.0 Reitingas
- 845 Peržiūros
- Komentarai
Sekmadienį Žemės magnetinį lauką užgriuvo Saulės vėjo srautas, kurio greitis siekė daugiau nei 600 kilometrų per sekundę.
Nors tai nėra labai nerimą keliantis faktas - Saulės audros dažnai užklumpa mūsų planetą ir sukelia įspūdingas auroras, keista tai, kad ši audra buvo visiškai netikėta (paranormal.lt).
"Šis įvykis nebuvo prognozuojamas, todėl atsiradusios auroros buvo netikėtos", - pranešė "SpaceWeather".
Saulės vėjas kyla, kai Saulės gravitacija nebegali sulaikyti labai įelektrintų dalelių ir plazmos srauto ir jis išsiveržia į Žemę.
Dar daug ko nežinome apie tai, kaip veikia mūsų Saulė, tačiau manoma, kad šie spinduliai sklinda iš didelių šviesių dėmių Saulėje, vadinamų "vainiko skylėmis", ir mokslininkai puikiai jas stebi iš Žemės.
Stebėdami šią stebėseną, jie gali sudaryti kosminių orų "prognozes", kuriomis ne tik numato, kada Saulės audros arba Saulės žybsniai, dar vadinami vainiko masės išmetimai (CME), keliaus mūsų link, bet ir koks bus jų galingumas.
Tačiau tai nereiškia, kad vis dar negalime nustebti, kaip kad nutiko savaitgalį.
Ankstyvą sekmadienį NASA Giluminio kosmoso klimato observatorija (DSCOVR) pastebėjo lengvus Saulės vėjo srautus, kurie per dieną gerokai ir netikėtai sustiprėjo.
Šios Saulės audros priežastis kol kas nežinoma, tačiau "SpaceWeather" spėja, kad tai galėjo būti ankstyvas Saulės vėjo atėjimas, kurio tikimasi po dviejų dienų iš ekvatorinės skylės Saulės atmosferoje.
Arba tai galėjo būti praleistas vainiko masės išmetimas (CME).
"Saulės vėjo duomenų nutrūkimas rugpjūčio 7 d. 0045 UT rodo smūginę bangą, įsiterpusią į Saulės vėją", - rašo "Space Weather".
"Šiomis dienomis aktyvioji Saulė sukelia tiek daug nedidelių sprogimų, kad lengva nepastebėti į Žemę skriejančių silpnų CME".
Rašant šį straipsnį, didelio greičio Saulės vėjas ir toliau smogia į Žemės magnetinį lauką, o rugpjūčio 9 d., 0406 UTC (0006 ET), įrašai rodo, kad greitis siekia 551,3 km (343 mylių) per sekundę.
Gera žinia ta, kad Saulės vėjas nedaro žalos mums čia, Žemėje, saugiai apsaugotiems mūsų planetos atmosferos.
Tačiau, kai jis stiprus, gali paveikti mūsų technologijas ir sukelti problemų telekomunikacijų palydovams, o kraštutiniais atvejais - elektros tinklams.
Šie vėjai buvo priskirti vidutinio stiprumo G2 Saulės audrai - audros priskiriamos G1 kategorijai, kuri yra žemiausioje skalės dalyje, iki pat G5, t. y. galingos Saulės audros.
Pasak "Space Weather", G2 audros gali paveikti didelėse platumose esančias elektros tiekimo sistemas ir turėti įtakos kosminių laivų orbitos prognozėms.
Jei jums atrodo, kad visa tai pažįstama, taip yra todėl, kad šiais metais stebėjome daug saulės audrų, nes Saulė šiuo metu yra aktyvioje 11 metų saulės ciklo fazėje.
Šiais metais mus jau pasiekė X klasės žybsniai ir milžiniškos vainikinės skylės, daugiau nei 2,5 karto didesnės už Žemę. Dažniausiai nė neįtartumėte, kad tai vyksta.
Nebent esate aistringas auroros stebėtojas.
Laimei, apie neprognozuojamą audrą buvo pranešta Kosminių orų perspėjimo tarnybos sekėjams, kurie galėjo nuvykti ir pamatyti susidariusias galingas auroras ir Steve'ą (Steve), kuris buvo matomas iki pat Pensilvanijos pietų.
"Jau buvau lovoje ir ruošiausi miegoti, kai prasidėjo audra, - "Space Weather" pasakojo astrofotografas Ruslanas Merzliakovas (Ruslan Merzlyakov).
"Skubėdamas į Nykøbing Mors paplūdimį, spėjau nufotografuoti pirmąsias vasaros auroras Danijoje per pastaruosius 5 metus".
Kas žino, kas mūsų laukia likusią savaitės dalį.
Nuorodos ir šaltinis: ScienceAlert
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau