- 31.08.2022
- 0.0 Reitingas
- 703 Peržiūrų
- Komentarai
Pinigai kiekvieno žmogaus gyvenime užima svarbią vietą. Kol kas be jų išsiverti neįmanoma. Vieniems jų amžinai trūksta, kiti sugeba užsidirbti daug, tretieji pasitenkina savo minimaliomis ar vidutinėmis pajamomis.
Pagal tai, kaip žmonės elgiasi su pinigais, galima išskirti keturis pagrindinius asmenybės tipus. Kuo geriau suprasite, kuriam tipui priklausote, tuo lengviau bus galima koreguoti savo įpročius ir pagerinti materialinę padėtį.
Prisitaikantis
Pagrindinis prisitaikančio bruožas yra jo lankstumas. Jis atviras naujoms idėjoms ir pasirengęs bet kada koreguoti savo veiklos kryptį. Prisitaikėliai yra linkę priimti spontaniškus sprendimus, pavyzdžiui, netikėtai pakviesti draugus į restoraną ar paskutinę akimirką nusipirkti turistinę kelionę į kitą šalį.
Jiems gali būti sunku kontroliuoti savo kasdienes išlaidas ir laikytis biudžeto, nes jie visada nori, kad visos galimybės būtų atviros . Dėl to jie dažnai turi problemų su einamosiomis išlaidomis.
Kaip prisitaikančiam pagerinti savo padėtį?
Nustatykite išorines ribas, kurios padės susivaldyt nuo neplanuotų išlaidų, laikytis biudžeto ir siekti savo tikslų. Stiprinkite savo gerus įpročius – pavyzdžiui, taupydami pinigus terminuotų indėlių būdu ir naudodami automatinio mokėjimo sistemą.
Laikykitės laikinos grynųjų pinigų dietos. Jei esate įpratę gyventi šia diena, ribotas grynųjų pinigų kiekis piniginėje bus natūrali kliūtis išlaidauti.
Lojalusis
Lojalieji yra tvirti, stabilūs ir patikimi žmonės, kurie laikosi biudžeto ir nesiskolina. Tačiau jų griežtumas ir inercija finansiniuose reikaluose gali atsigręžti prieš juos. Jie linkę būti per daug užsispyrę, todėl laikosi turto, kuris nebėra pelningas, pavyzdžiui, gali tvarkyti reikalus su neefektyviu konsultantu ar brokeriu tik iš lojalumo.
Lojalieji taip pat linkę peržengti ribą tarp taupumo ir šykštumo. Atsisakydami sau pagrįstų malonumų, jie ne tik blogina savo gyvenimo kokybę, bet ir sukelia konfliktus santykiuose.
Kaip pagerinti savo padėtį?
Atlikite metinę finansinę apžvalgą. Priverskite save peržiūrėti dabartinį finansinį planą, kad pamatytumėte, ar jis vis dar atitinka jūsų interesus, ar tiesiog laikotės senų įpročių, nes visada tai darydavote.
Duokite sau leidimą kartais išleisti šiek tiek pinigų. Kiekvieną mėnesį suplanuokite pinigų pramogoms. Tokiu būdu galėsite daryti, ką norite, ir jaustis saugūs.
Lyderis
Šiam tipui priskiriami į veiksmą orientuoti asmenys, skatinami ambicijų – pavyzdžiui, užsibrėžę anksti išeiti į pensiją arba turėti kelis namus. Šie žmonės nestokoja motyvacijos siekti savo tikslų.
Jie yra gerai informuoti ir logiški, todėl mano, kad visada yra teisūs ir gali neatsižvelgti į kitų žmonių poreikius ar nuomones, nesvarbu, ar tai būtų jų partneris, ar finansų patarėjas. Per didelis pasitikėjimas savimi kenkia ne tik piniginei, bet ir asmeniniam gyvenimui.
Į ateitį orientuoti lyderiai dažnai patenka į bėdą, kai tenka tvarkyti kasdienius piniginius reikalus . Jie turi užsibrėžę tikslus, bet nežino, kaip juos pasiekti. Iš tiesų tyrimai rodo, kad ambicingi, energingi žmonės dažnai turi daugiau skolų ir mažiau finansinio turto.
Kaip pagerinti savo padėtį?
Norėdami paversti savo svajones realybe, pabandykite užsirašyti savo veiksmus ir suskirstyti juos į konkrečius žingsnius . Stenkitės aktyviai dalyvauti savo taupymo programose. Tai padės jums išlikti entuziastingiems ir motyvuotiems. Taip pat naudinga konsultuotis su patikimais finansų specialistais.
Ryšininkai
Ryšių kūrėjai valdo savo emocijas, naudojasi intuicija ir teikia didelę reikšmę santykiams su kitais žmonėmis. Tačiau jei leisite savo jausmams valdyti savo finansinį laivą, tai jis gali galite iššvaistyti pinigus i ir investuoti juos į žalingus įpročius, pavyzdžiui, azartinius lošimus.
Ryšininkai gali gyventi ne pagal savo išgales, nes jiems rūpi, ką kiti galvoja apie juos Jiems gresia didelė emocinių išlaidų rizika . Investuodami ryšininkai būna pernelyg patiklūs, todėl patenka sukčiams į rankas. Jų idealizmas daro juos pažeidžiamus. Jie lengvai tampa finansinių apgavikų aukomis.
Kaip pagerinti savo padėtį?
Treniruokitės daryti pertraukas prieš priimdami reikšmingus finansinius sprendimus. Leiskite sau atvėsti ir įsijungti racionaliam protui, kad galėtumėte teisingai įvertinti situaciją. Pasinaudokite savo sugebėjimu bendrauti su žmonėmis, kad sukurtumėte tvirtą finansinį pagrindą. Aptarkite situaciją su patikimu draugu ar finansų patarėju, kad galėtumėte vertinti objektyviau.
Buhalterijos tvarkymas šiam tipui nepadeda. Ryšininkai gali jaustis pernelyg suvaržyti išlaidų plano, todėl valdykite savo išlaidas atsižvelgdami į jums svarbiausią tikslą.
Pavyzdžiui, savo svajonių namo nuotrauką naudokite kaip išmaniojo telefono foną, kad ji nuolat primintų jums apie tikslą įsigyti naują namą. Ši emocinio poveikio taktika bus geras motyvacijos šaltinis ir padės įveikti pagundas per daug išleisti pinigų.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau