Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Teisė | Patarimai » 2022 » Rugsėjo » 14

Namo statybos: procesas ir eiga

Šiais laikais nuosavo namo statyba yra vis dažniau matomas procesas, su kuriuo susiduriantys gyventojai svarsto - ką ir kaip daryti, bei kur kreiptis? Sunku pasakyti, kad namo statybų procesas teikia didelį malonumą, tačiau galutinė namo projekto vizija, kurią įsivaizduojame, gali motyvuoti ir šiek tiek mažinti pakilusią įtampą, kad viskas būtų atlikta tinkamai. Taip pat nerimą mažina ir pakankamas žinių kiekis prieš pradedant atlikti statybų darbus ir pasiruošimą joms, todėl Portalpro rekomenduoja įsigilinti į laukiantį procesą ir kiekvieną statybų žingsnį. 

Namo statybos - nuo ko pradėti? 

Nuosavo namo statybų procesas prasideda tik turint namo projektą ir gavus statybų leidimą, nes projekte yra nurodomas galutinis namo rezultatas. Taip pat prieš pradedant projektuoti namą būtina patvirtinti, kad sklypas teisiškai priklauso jums ir yra tinkamas namo statyboms. Visą tai patvirtinus yra pasirenkamas namo tipas, o tai gali būti - skydinis arba karkasinis namas, mūrinis namas, namas iš blokelių ir t.t. 

Parengus namo projektą ir norint detaliai apskaičiuoti namo statybų kaštus bei gauti patarimų, kurie padėtų sumažinti statybų išlaidas, rekomenduojama samdyti sąmatininką, kuris padės viską apskaičiuoti. Taip pat norint, kad visa statybų eiga vyktų sklandžiai ir būtų nuolat prižiūrima, kas padėtų išvengti nesklandumų ir broko, rekomenduojama samdyti projektų vadovą, kuris tuo pasirūpins. 

Praėjus visus šiuos pirmus žingsnius reikalingas namo statybos leidimas, kurį gavus sekantis žingsnis - statybos.

Namo statybos kaina

Įvardinti tikslią namo statybų galutinę sumą yra sudėtinga, nes tai priklauso nuo kliento poreikių, namo tipo. Norint, kad statybų trukmė būtų kuo trumpesnė ir galutinė namo kaina būtų neskausminga, dažnai renkamasi karkasinio namo statybą. 

Karkasinio namo statybą šiomis dienomis siūlo ganėtinai daug skirtingų bendrovių, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad kainos gali stipriai skirtis. 2022 m. vidutinė kvadratinio metro kaina su daline apdaila yra maždaug 1000 eurų, tačiau prie šios kainos prisideda ir tokie darbai kaip projektavimo darbai, žemės darbai, pamatų įrengimas, mūro darbai, stogo dengimas. 

Dažnai kalbama, kad užsiimant namo statybomis savarankiškai galutinė statybų suma bus ženkliai žemesnė, kas yra tiesa, tačiau būtina pabrėžti, kad tam tikrus darbus, kaip projekto parengimas ar žemės darbai ir daug kitų turi atlikti tik specialistai.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.10.2022 laikas 18:00 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: spalio 7-9 d. gali įvykti naujas valstybinis terorizmo aktas

Paskutiniame nuotolinio matymo seanse lenkų mėgstamas aiškiaregys Krzysztofas Jaczkowskis didžiąją dalį savo prognozių skyrė Lenkijai ir tik trumpai užsiminė apie padėtį pasaulyje. Visų pirma jis perspėjo, kad spalio mėnesį laukiniai kaip nors pak...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau