Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Rugsėjo » 16

NASA uolienų mėginiuose Marse aptiko organinių medžiagų

NASA paskelbė atradusi organinių molekulių, kurios gali būti susijusios su gyvybe. 

NASA marsaeigis "Perseverance" pastaruosius pusantrų metų praleido Marse, tyrinėdamas senovinį ežero dugną, vadinamą Jezero krateriu. Pagrindinis "Perseus" tikslas - surinkti uolienų mėginius 45 km pločio teritorijoje, kurią mokslininkai jau seniai laiko geriausia vieta ieškoti mikrobinės gyvybės, galėjusios egzistuoti prieš 3,5 mlrd. metų, požymių.

"Ši misija neieško šiandien egzistuojančių gyvų organizmų, - sakė projekto "Perseverance" tyrėjas Kenas Farley. "Vietoj to mes žvelgiame į labai tolimą praeitį, kai Marso klimatas labai skyrėsi nuo dabartinio ir buvo daug palankesnis gyvybei."

"Wildcat Ridge" - taip vadinasi maždaug 1 metro pločio uola Marso krateryje Jezero, kuri, kaip manoma, yra senovinė delta, susidariusi susiliejus upei ir ežerui.

"Tolimoje praeityje smėlis, dumblas ir druskos, kurie dabar sudaro Wildcat Ridge mėginį, nusėdo tokiomis sąlygomis, kuriomis galėjo klestėti gyvybė. Tai, kad organinių medžiagų rasta tokiose nuosėdinėse uolienose, kurios žinomos kaip išsaugojusios senovinės gyvybės Žemėje fosilijas, yra labai svarbu", - sako Farley.

Mokslininkai teigia, kad šiuo metu Percy patrynė kai kurias Wildcat Ridge paviršiaus vietas, prieš paimdamas mėginį ir jį analizuodamas naudodamasis roverio apgyvendinimo galimybių skenavimo sistema SHERLOC, kuri buvo sukurta naudojant Ramano šviesos sklaidą ir organinių bei cheminių medžiagų liuminescenciją.

NASA pranešime spaudai rašoma, kad "SHERLOC analizė parodė, jog mėginiuose yra organinių molekulių, kurios erdviškai koreliuoja su sulfato mineralų molekulėmis."

Percy atlikta analizė ne tik parodė, kad yra organinių molekulių, bet ir tai, kad komanda rado didžiausią organinių medžiagų koncentraciją per visą misiją. Organinės molekulės sudaro organinę medžiagą ir laikomos pagrindiniu gyvybės rodikliu, o pagal apibrėžtį tai yra bet kokia medžiaga, kurią iš pradžių pagamino gyvi organizmai.

Marsaeigis "Perseverance" nėra įrengtas taip, kad galėtų pateikti galutinį atsakymą, ar jis turi senovinės mikrobinės gyvybės Marse įrodymų. "Realybė tokia, kad įrodyti gyvybės egzistavimą kitoje planetoje yra labai, labai didelė našta", - ketvirtadienį per NASA spaudos konferenciją sakė Farley. "Kad tai padarytume, turime ištirti Marso uolienas iš arti ir asmeniškai Žemės laboratorijose."

Gera žinia ta, kad NASA yra parengusi planą, kaip 2030 m. išgauti "Percy" mėginius. Jei viskas vyks pagal planą, juos Žemėje galime išvysti 2033 m. Iki to laiko mums belieka susimąstyti apie visiems rūpimą klausimą. "Ar Raudonojoje planetoje buvo gyvybė?".

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau