Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2022 » Rugsėjo » 16

NASA uolienų mėginiuose Marse aptiko organinių medžiagų

NASA paskelbė atradusi organinių molekulių, kurios gali būti susijusios su gyvybe. 

NASA marsaeigis "Perseverance" pastaruosius pusantrų metų praleido Marse, tyrinėdamas senovinį ežero dugną, vadinamą Jezero krateriu. Pagrindinis "Perseus" tikslas - surinkti uolienų mėginius 45 km pločio teritorijoje, kurią mokslininkai jau seniai laiko geriausia vieta ieškoti mikrobinės gyvybės, galėjusios egzistuoti prieš 3,5 mlrd. metų, požymių.

"Ši misija neieško šiandien egzistuojančių gyvų organizmų, - sakė projekto "Perseverance" tyrėjas Kenas Farley. "Vietoj to mes žvelgiame į labai tolimą praeitį, kai Marso klimatas labai skyrėsi nuo dabartinio ir buvo daug palankesnis gyvybei."

"Wildcat Ridge" - taip vadinasi maždaug 1 metro pločio uola Marso krateryje Jezero, kuri, kaip manoma, yra senovinė delta, susidariusi susiliejus upei ir ežerui.

"Tolimoje praeityje smėlis, dumblas ir druskos, kurie dabar sudaro Wildcat Ridge mėginį, nusėdo tokiomis sąlygomis, kuriomis galėjo klestėti gyvybė. Tai, kad organinių medžiagų rasta tokiose nuosėdinėse uolienose, kurios žinomos kaip išsaugojusios senovinės gyvybės Žemėje fosilijas, yra labai svarbu", - sako Farley.

Mokslininkai teigia, kad šiuo metu Percy patrynė kai kurias Wildcat Ridge paviršiaus vietas, prieš paimdamas mėginį ir jį analizuodamas naudodamasis roverio apgyvendinimo galimybių skenavimo sistema SHERLOC, kuri buvo sukurta naudojant Ramano šviesos sklaidą ir organinių bei cheminių medžiagų liuminescenciją.

NASA pranešime spaudai rašoma, kad "SHERLOC analizė parodė, jog mėginiuose yra organinių molekulių, kurios erdviškai koreliuoja su sulfato mineralų molekulėmis."

Percy atlikta analizė ne tik parodė, kad yra organinių molekulių, bet ir tai, kad komanda rado didžiausią organinių medžiagų koncentraciją per visą misiją. Organinės molekulės sudaro organinę medžiagą ir laikomos pagrindiniu gyvybės rodikliu, o pagal apibrėžtį tai yra bet kokia medžiaga, kurią iš pradžių pagamino gyvi organizmai.

Marsaeigis "Perseverance" nėra įrengtas taip, kad galėtų pateikti galutinį atsakymą, ar jis turi senovinės mikrobinės gyvybės Marse įrodymų. "Realybė tokia, kad įrodyti gyvybės egzistavimą kitoje planetoje yra labai, labai didelė našta", - ketvirtadienį per NASA spaudos konferenciją sakė Farley. "Kad tai padarytume, turime ištirti Marso uolienas iš arti ir asmeniškai Žemės laboratorijose."

Gera žinia ta, kad NASA yra parengusi planą, kaip 2030 m. išgauti "Percy" mėginius. Jei viskas vyks pagal planą, juos Žemėje galime išvysti 2033 m. Iki to laiko mums belieka susimąstyti apie visiems rūpimą klausimą. "Ar Raudonojoje planetoje buvo gyvybė?".

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.06.2019 laikas 21:22 Receptai Tai įspūdinga! Patys skaniausi pyragaičiai, kuriuos bandžiau

Pabandykite pasigaminti – jūs nepasigailėsite! Jūsų šeima juos dievins! Skanaus!

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:04 Receptai 5 minutės ir keletas valandų šaldytuve, ir skanus tortas paruoštas!

Patinka jums saldumynai? Esate tikri, kad jūs neprieštaraujate pasmaguriauti skaniu desertu su karšta arbata. Bet, kartais taip nesinori teptis miltais, minkyti tešlos ir ilgą laiką kepti skanėstą orkaitėje.

...

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 15:07 Receptai Skanios varškės spurgos
Gaminame namuose. Varškės spurgos Į dubenį mušame kiaušinius, truputį paplakame, dedame varškę, grietinę, beriame cukrų, vanilinį cukrų, manų kruopas, žiupsnelį druskos. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir dedame į dube, užma...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau