Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Rugsėjo » 17

"Vandens bomba" smogė Italijai

Vidurio Italijos Markės regioną vos per dvi valandas užklupus 40 cm lietaus ir sukėlus katastrofišką potvynį, žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, o dar keturi dingo be žinios.

Vietos valdžios institucijos teigė nesitikėjusios tokios staigios "vandens bombos", nes ketvirtadienio vakarą per dvi valandas iškrito apie 40 cm lietaus, kuris užtvindė kelių Ankonos ir Pesaro-Urbino provincijų miestų gatves.

Tai buvo tarsi žemės drebėjimas", - valstybiniam radijui RAI sakė Serra Sant'Abbondio meras Ludovico Caverni.

Ugniagesių paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip pajūrio miestelio Senigalla gatvėmis ant plaustų judantys operatoriai gelbsti žmones ir juos evakuoja, o kiti bando išvalyti metro nuo nuolaužų.

Markės regiono vyriausybės civilinės gynybos vadovas Stefano Aguzzi teigė, kad liūtis buvo daug stipresnė nei prognozuota.

"Gavome įprastą įspėjimą apie lietų, bet niekas nesitikėjo nieko panašaus", - sakė jis žurnalistams.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad gelbėjimo tarnybos vis dar ieško išgyvenusiųjų.

Nacionalinės civilinės gynybos agentūros vadovas Fabrizio Curcio nuvyko į Ankoną įvertinti žalos, o rugsėjo 25 d. Italijos rinkimų kampanijoje dalyvaujančių partijų lyderiai išreiškė solidarumą.

Kitame vaizdo įraše matyti, kaip žmonės iki juosmens skęsta vandenyje, laikydamiesi skėčių, kai Marche regioną užtvindė potvynis.

Aplink juos, lyjant lietui, purviname vandenyje skęsta automobiliai.

Kol jie skverbiasi per vandenį, vyras su fotoaparatu apžiūri griuvėsius ir netoliese esančius pastatus, kurie yra pavojingai arti potvynio vietos.

Filmuotoje medžiagoje taip pat matyti, kaip didžiulė vandens srovė, nešanti nuolaužas, krenta ant pastato Centino mieste, o fone matomi žmonės ir avarinės tarnybos automobiliai.

Kitame vaizdo įraše matyti, kaip į Senigalijos gatves dideliu greičiu plūsta liūtys, o į įvykio vietą atvyksta gelbėjimo tarnybos.

Markės regioną užklupęs potvynis yra šalį užklupusios audrų bangos dalis.

Kiti regionai, kuriuose kilo audros, yra Toskana, Umbrija, Abrucai, Fruilli-Venecija-Gilija, Lombardija, Ligūrija ir Molizė.

Tai paskutinis iš daugybės ekstremalių oro sąlygų reiškinių, kurie šią vasarą įvyko Italijoje.

Šią vasarą jų buvo 1 642, t. y. penkis kartus daugiau nei prieš dešimtmetį, vakar pranešė Coldiretti ūkininkų asociacija.

"Coldiretti" paskelbė skaičius, pagrįstus Europos nepalankių orų duomenų bazės duomenimis.

ESWD duomenų bazėje atsižvelgiama į tokius įvykius kaip tornadai, smarkios liūtys, didelė kruša ir žaibų smūgiai.

Coldiretti teigė, kad ilgą karštą vasarą Italijoje, kurią lydėjo sausra, nutraukė smarkios liūtys.

Ji pridūrė, kad 2022 m. dėl ekstremalių orų reiškinių žemės ūkiui buvo padaryta daugiau kaip šešių milijardų eurų žala - 10 proc. nacionalinės produkcijos vertės.

Tikroji žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes Paranormal LT Youtube kanale:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 08:49 Receptai | Patiekalai Užtepėlė su kiaušiniu, fermentiniu sūriu ir majonezu
Mano šeima kiaušinius tikriausiai galėtų valgyti bene kiekvieną dieną pusryčiams (tikrai dažnai taip ir darome, kartais verdame, o kartais kepame), o atradusi, kad kiaušiniai idealiai dera su juoduoju česnaku nesiliauju šitaip gam...

Skaityti daugiau