Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Rugsėjo » 17

Gydome tulžies pūslę

Mūsų kepenys su tulžies latakais ir tulžies pūsle - tai viena iš sudėtingiausių ir svarbiausių organizmo sistemų. Gerai veikiančios kepenys - tai galiausiai viso organizmo sveikata. Dvi svarbiausios kepenų funkcijos yra kraujo, kuris pasiekia kiekvieną mūsų organizmo ląstelę, valymas ir dalyvavimas virškinant maistą, kuris teikia gyvybiškai būtiną energiją. Įdomu tai, kad šios dvi funkcijos vykdomos ne vienu metu, jos paskirstytos per visą parą taip, kad organizmas laikytųsi biologinio ritmo, kurį sukūrė gamta. Naktį, kai miegame, organizmas ilsisi, ir visos sistemos dirba mažiausiomis energinėmis apkrovomis, kepenys valo kraują, šalindamos iš jo šlakus, susikaupusius per dieną, ir kaupia juos naktinėje tulžyje. Štai kodėl taip svarbu papusryčiauti iki 7 val. ryto, nes yra tokia «sklendė», vadinama Oddi sfinkteriu, kuri pasiruošusi atsidaryti ir išleisti naktinę toksinę tulžį, net jei į virškinimo sistemą patenka truputį skysčio. Šis procesas vyksta nuo 5 iki 7 valandų ryto.

Tokiais pirmais pusryčiais gali būti viskas, ką lengva paruošti, bet geriau, jei tai bus 1/2-2/3 stiklinės erškėčių ar bet kokių vaistažolių, kurias mėgstate, nuoviro.

Tai gali būti puodelis arbatos, kavos, galiausiai tiesiog vandens. Nereikėtų pamiršti, kad rytinio tulžies išmetimo procesas yra labai svarbus. Nes jei to nebūtų, ta tulžis, kuri naktį sutraukia į save visus toksinus, liktų mūmyse ir visą šviesią dieną nuodytų organizmą. Išsiugdžius įprotį pirmą kartą pusryčiauti iki septynių valandų ryto, mes saugome kepenis, kartu ir visą organizmą, nuo tokių susirgimų kaip gastritas, cholangitas, tulžies latakų diskinezija, tulžies pūslės akmenligė, vidurių užkietėjimas, hemorojus.

Antra svarbi normalios kepenų veiklos sąlyga yra daugkartinė mityba. Tai taip pat sąlygoja biologinis organizmo veiklos principas. Jam būtina, kad kas dvi valandas būtų išmetama tulžis, tai vyksta virškinimo proceso metu.

Pakanka suvalgyti nedidelį džiūvėsėlį ar kelias džiovintų obuolių skilteles, razinas ar riešutus.

Tokios skaidytos mitybos metodas padeda organizmui fiziologiškai ir neskausmingai «skaldyti» akmenis ir šalinti smėlį iš tulžies šalinimo sistemos kepenyse.

7-8 kartų mityba, nors tai gali atrodyti ir keistai, teigiamai veikia ir hormonų sistemos veiklą. Nes fermentų sistema, kuri reguliuoja maisto patekimą į organizmą, pradedant nuo burnos ertmės seilių liaukų ir baigiant plonojo bei storojo žarnyno sultimis, labai susijusi su vidaus sekrecijos liaukų veikla.

Kepenys - tai savotiškas organizmo maitinamųjų medžiagų sandėlis (pavyzdžiui, glikogenas, kurį organizmas naudoja streso minutėmis, savimi «pridengia» organus ir sistemas nuo galingo adrenalino ir noradrenalino pliūpsnio). Kepenys - cheminis fabrikas, «įmontuotas» tarp dviejų sistemų - virškinimo ir kraujotakos.

Šio sudėtingo mechanizmo veiklos išbalansavimas yra daugybės skrandžio ir virškinimo trakto, širdies ir kraujagyslių sistemos, ypač širdies, susirgimų priežastis. Egzistuoja labai tamprus ryšys tarp virškinimo, kepenų ir kraujotakos.

Mes net neįtariame, kokia svarbi yra gera kepenų veikla. Pateiksime tokį pavyzdį. Dažnai kojų tinimo priežasčių ieškome širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos sutrikimuose, nors iš tikrųjų tai gali sukelti blogas limfos nutekėjimas kepenyse. Dėl jo storajame žarnyne kaupiasi dujos, kepenys spaudžiamos prie krūtinės ląstos ir suspaudžiama apatinė tuščioji vena. Tai ir sukelia tinimus. Ir čia jums gali padėti krapai, o ne skubi kardiograma. Juk nuo susikaupusių dujų mažiems vaikams mes duodame krapų vandens. Tai kodėl tai pamirštame, kaip problemos iškyla mums patiems?

Bet koks užvirintas aliejus virsta nuodais. Tai kodėl mes dar gyvi? Tik todėl, kad yra kepenys. Jos geba kovoti su visokiais nuodais, patenkančiais į organizmą. Jogai kepenis vadina «darbštuolėmis», kurios tarsi darbinis arklys velka savo naštą iki galo, iki paskutinės ląstelės žūties.

Polis Bregas rašė: «Ant keptuvių verda mūsų mirtis». Per didelis gyvulinių riebalų vartojimas, mažas fizinis krūvis veda prie to, kad kraujagyslės užsikemša į vašką panašiomis cholesterolio dalelėmis, kurios nusėda ant arterijų sienelių. Bregas manė, kad aterosklerozė ateina pas mus «ne su amžiumi, o su dieta».

Dar iki tol, kol kepenų veiklos sutrikimai privers jus kreiptis į gydytoją, jūs patys galite paanalizuoti kepenų ląstelių veiklą pagal jūsų išmatų būklę. Dar senais laikais valsčiaus gydytojai neleisdavo pacientams sunaikinti naktipuodžio turinio, iki jiems atvykstant. Pagal išmatų konsistenciją, spalvą ir riebumą galima spręsti apie kepenų ląstelių, kurių yra milijardai, veiklą. Kiekviena iš jų sudaryta taip, kad viena jos dalis «sugeria» į save šlakus iš kraujo, o kita «išleidžia» šiuos šlakus į tulžies latakus. Virškinimo proceso metu tulžis išmetama į dvylikapirštę žarną, ten tulžis aktyviai dalyvauja maisto virškinime ir ekskrementų susidaryme. Ekskrementai turi būti minkšti, suformuoti ir riebūs. Jei ekskrementų riebumas nefiksuojamas, tai rodo, kad riebalų, patenkančių į organizmą ir galinčių būti suvirškintais, kiekis viršija leidžiamą normą. Riebalai, kurie lieka neperdirbti, arba užsilaiko kraujyje ir sukelia kraujagyslių aterosklerozę, siaurina jų spindį, arba kaupiasi pačiose kepenų ląstelėse ir trukdo kepenims normaliai funkcionuoti.

Rimtų kepenų ligų pranašas yra ir toks funkcinis sutrikimas, kaip tulžies latakų diskinezija. Jos požymiai: sunkumo pojūtis dešiniajame šone po valgymo, silpnas pykinimas tarpuose tarp valgymų, jokio potraukio mėgstamiems patiekalams, kartumas burnoje, rėmuo, blogas kvapas iš burnos, esant sveikiems dantims, miego sutrikimas, Tai liudija apie kepenų veiklos bioritmų sutrikimus.

Šie simptomai sustiprėja, pavalgius kepto, riebaus, konservuoto, rūkyto maisto. Laiku neatkreipus į tai dėmesio, šie procesai gali trukti metų metus, dėl to susidaro akmenys, smėlis, atsiranda kepenų uždegimai (hepatitas, cholangitas), galiausiai ir kepenų cirozė.

Jei neavite ankštos avalynės, o ant jūsų dešinio mažojo pirštelio atsirado nuospauda, atkreipkite dėmesį į savo kepenis. Paprastai tai būna pirmas požymis, kad gali būti rūpesčių su kepenimis. Jis atsiranda anksčiau, negu jūs pajusite, kurioje pusėje yra kepenys.

TuIžies latakų praeinamumą ir natūralią formą galima atkurti dar iki rimtų tulžies pūslės ir kepenų ligų atsiradimo. Yra keli paprasti būdai, kaip «aklai» zonduoti kepenis namų sąlygomis.

Pagrindiniai «aklo» zondavimo (arba tiubažo) principai, nepriklausomai nuo naudojamų priemonių, yra tokie:

1) atlikti procedūrą reikia po nakties poilsio, nesikeliant iš lovos! Kad neatsirastų ūmus poreikis atsikelti ryte, iš vakaro, pradedant antrąja dienos puse, reikia smarkiai riboti skysčių vartojimą, sumažinti iki minimumo;

2) visi judesiai, posūkiai turi būti atsargūs ir lengvi;

3) labai svarbu atpalaiduoti nervų sistemą, mintimis pasinerti į maloniausias svajones ar prisiminimus. Tokios procedūros geriau nedaryti iš viso, jei išvakarėse šeimoje įvyko skandalas ar kita stresinė situacija.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau