- 20.09.2022
- 0.0 Reitingas
- 620 Peržiūros
- Komentarai
Kinijos mokslininkai pirmieji pasaulyje klonavo arktinį vilką. Rugsėjo 19 d. "SinoGene" generalinio direktoriaus Mi Jidongo teigimu, pirmasis vilkiukas gimė dar birželio 10 d., o antrasis turėtų gimti artimiausiomis dienomis.
"Manau, kad tai ne tik "SinoGene" ir Harbino poliarinio parko pasiekimas, bet ir mūsų naujas bandymas ir proveržis saugant ir veisiant laukines nykstančias rūšis", - pristatydamas projektą sakė Mi Jidongas.
Žinoma, kad pirmasis vilkiukas buvo klonuotas Harbino poliarinio parko prašymu. Jo somatinės ląstelės buvo paimtos iš laukinio arktinio vilko patelės Majos, kuri 2006 m. rugpjūčio mėn. buvo atvežta į parką iš Kanados, odos mėginio. Surogatinė motina, nešiojusi jauniklį, buvo biglių veislės šuo.
Gimęs jauniklis svėrė 520 gramų, o jo kūno ilgis siekė 22 centimetrus. 11-ąją dieną po gimimo jis jau svėrė daugiau nei vieną kilogramą. 31-ąją dieną jo svoris pasiekė 2 599 g, o 60-ąją dieną vilkiukas jau svėrė 4,565 kg.
Birželio mėn. Nankai universiteto Kinijoje mokslininkų komanda sukūrė metodą, kaip klonuoti kiaules naudojant tik robotą. Tuo metu taip pat paaiškėjo, kad taikant šį metodą gimė pirmieji septyni paršeliai.
2018 m. sausį Kinijos mokslininkai pirmą kartą sėkmingai klonavo beždžionę, naudodami tą patį metodą kaip ir avį Dolly. Mokslininkai iš tos pačios makakos vienu metu išaugino du klonus. Jie buvo pavadinti Zhongzhong ir Huahua iš kinų kalbos žodžio Zhonghua, reiškiančio žmones. Avelė Dolly buvo klonuota 1996 m., perkėlus genetinę informaciją, paimtą iš ne gimdos (somatinės) ląstelės, į kiaušinėlį.
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau