Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 25

Australijoje sugautas baisus, iki šiol nežinomas ryklys su žmogaus šypsena

Vandenynas tebėra labiausiai neištirta mūsų planetos dalis, todėl jis dar vadinamas "Žemės erdve". Tai akivaizdžiai įrodo nuolatiniai nauji mokslininkų atradimai vandenyne. Visai neseniai mokslininkai jūros dugne aptiko mėlynojo šlamo, kuris, pasirodo, yra gyvas. Jis dar nenustatytas. Ne mažiau netikėtas pastarųjų metų radinys - giliavandenis ryklys, kuris buvo sužvejotas prie Australijos krantų. Jis atrodo ne tik neįprastai, bet ir labai bauginančiai. Būtybė turi šiurkščią mėlyną odą, išpūstomis didelėmis akimis ir burną, kuri primena žmogaus šypseną. Tačiau koks tai ryklys, ar jis priklauso naujai, mokslui nežinomai rūšiai? Kai kurie ekspertai išreiškė savo nuomonę šiuo klausimu.

Monstras ryklys išgąsdino tinklo naudotojus

Plėšriąją žuvį 650 metrų gylyje prie Naujojo Pietų Velso krantų sugavo garsus giliavandenių žuvų žvejys Trapmanas Bermagui (Trapman Bermagui). Šis padaras neabejotinai yra ryklys - tai rodo jo išskirtinė forma, galvos forma, žandikaulis, pelekas ir kiti tam tikri bruožai.

Prie Australijos krantų sugautas paslaptingas giliavandenis ryklys

Prie Australijos krantų sugautas paslaptingas giliavandenis ryklys

Ryklys padengtas šiurkščia oda, primenančia švitrinį popierių. Tačiau jis "šypsosi" sniego baltumo dantimis ir didelėmis akimis, kurios būdingos daugeliui giliavandenių rūšių. Todėl, pamatę šio padaro nuotraukas, tinklo vartotojai pavadino jį "košmarišku rykliu".

Kokiai rūšiai priklauso baisusis ryklys?

Nėra aiškaus atsakymo, kokiai rūšiai priklauso sužvejotas ryklys. Daromos įvairios prielaidos. Daugelis spėliojo, kad tai yra:

  •     ryklys-šluota (Isistius brasiliensis);
  •     goblininis ryklys (Mitsukurina owstoni);
  •     žibintinis ryklys (Etmopteridae);
  •     šuninis ryklys (Centrophorus moluccensis).

Pats Trapmanas Bermagi tikina, kad jam pavyko pagauti šiurkščiaplaukį ryklio tipą - šuninį ryklį. Ryklių tyrimų instituto duomenimis, šiaurinis ryklys (Centrophorus moluccensis) yra ryklio rijiko tipas. Tai giliavandenių ryklių grupė. Nors apie jas mažai žinoma, jų aptinkama viso pasaulio vandenynuose. Būdingi bruožai - didelės akys ir gana agresyvus snukis.

Giliavandenio ryklio - giliavandenių ryklių rūšies - eskizas

Giliavandenio ryklio - giliavandenių ryklių rūšies - eskizas

Tačiau Kalifornijos valstybinio universiteto Ryklių laboratorijos direktorius Christopheris Lowe'as mano, kad šis egzempliorius yra giliavandenis kitefinis ryklys, aptinkamas prie pat Australijos krantų. Žiūrint į kitefinio ryklio nuotrauką iš tiesų galima įžvelgti panašumų. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad skirtingų rūšių giliavandeniai rykliai dažnai yra labai panašūs vieni į kitus.

Pasak jūrų biologo ir ryklių eksperto Deano Grubbso, Trapmanas Bermagas sugavo vienos rūšies ryklių (Centroscymnus owstonii). Jis priklauso miegančiųjų rykliams, kurie priklauso tai pačiai šeimai kaip ir Grenlandijos rykliai (Somniosus microcephalus). Nacionalinio vandens ir atmosferos tyrimų instituto žuvininkystės mokslininkas Britas Finucci turi savo nuomonę šiuo klausimu. Jis mano, kad žvejys pagavo ryklio maišą. Tačiau tiksliai neaišku, kokiai šių ryklių grupei šis radinys priklauso.

Giliavandenis ryklys kitefinas turi panašių bruožų

Giliavandenis ryklys kitefinas turi panašių bruožų kaip ir "besišypsantis" ryklys

Pasak Brit Finucci, Naujojo Pietų Velso valstijoje rykliai buvo aktyviai medžiojami dėl kepenų riebalų. Dėl to pūkinis ryklys tapo nykstančia rūšimi. Todėl Australijoje jie yra saugomi ir labai reti.

Kaip matote, dėl šio ryklio nėra vieningos nuomonės. Ir dauguma ekspertų nėra visiškai įsitikinę. Tačiau kodėl taip sunku nustatyti ryklio tapatybę? Atsakymas aiškus.

Australijoje rastas naujas ryklys?

Galima daryti prielaidą, kad ekspertai negali nustatyti ryklio tapatybės, nes jis labai retas. Priešingu atveju jis gali būti nepanašus į jokią kitą žinomą rūšį. Šį pasiūlymą pateikė Christopher Lowe.

"Nuolat atrandame naujų giliavandenių ryklių rūšių, ir daugelis jų yra labai panašios viena į kitą." - sako mokslininkas Christopheris Lowe'as.

Tai, kad ne visos giliavandenių ryklių rūšys yra žinomos mokslui, nestebina. Šios žuvys gyvena dideliame gylyje. Jos negali iškilti į paviršių, nes turi didelį vidinį slėgį, kuris atsveria išorinį slėgį, kurį sukuria vandens sluoksnis. Todėl iškilę į paviršių jie yra tiesiog suplėšomi. Todėl jie niekaip nesusikerta su žmonėmis.

Belieka tikėtis, kad netolimoje ateityje mokslininkai apsispręs ir tiksliai pasakys, kokį ryklį jiems pavyko sugauti. Tuo tarpu štai dar vienas ryklys, aptiktas 2013 m. Jis aptiktas prie rytinės Indonezijos pakrantės.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau